Bydlení s tchyní a tchánem v jednom bytě

18.12.19 19:08

Bydlení s tchýní a tchánem v jednom bytě

Ahoj,
chci vás poprosit o radu. S přítelem jsme skoro dva roky a jsme studenti (a ještě pár let budeme). Rádi bychom se už ale posunuli ve vztahu trochu dál a začali spolu bydlet, což je trochu kámen úrazu. Peněz moc nemáme, jelikož se musíme věnovat studiu, a nájmy v Praze jsou prostě síla.
Nedávno mi nabídl, že bych se mohla nastěhovat k němu do bytu, kde bydlí jeho rodiče. Soukromí tam máme a do „našeho“ pokoje nám nelezou, ale všechno ostatní je společné…
S jeho rodiči vycházím hodně dobře, ale trochu se obávám, co by nastalo po sestěhování…

Šly byste do toho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

220
18.12.19 19:11

Mám zkušenost a nikdy víc. A tobě doporučuju to stejný. Pokoj sice máte společný, ale u nás byl problém i s praním. Radím toto ani nezkoušet, pokud chceš s jeho rodiči nadále udržovat hezké vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
18.12.19 19:12

Ne nikdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11696

NE

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521

Osobně bych do toho nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11295

Ne, nešla bych do toho ani náhodou…A to je jeho byt a rodiče bydlí u něj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Narušení soukromí, třecí plochy… nic pro mě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1391
18.12.19 19:13

Kamarádka takhle bydlela se svým přítelem na střední, ale jejich rodina měla baráček nikoli byt. Osobně bych po tom po vlastní zkušenosti nešla. Bydlela jsem se svým ex, sice jsme měli v baráku vlastní patro, ale i tak tchyně kdykoli chodila k nám bez pozvání, bez zaklepání, brali to tak, že je to jejich dům, nikoli moje domácnost. V bytě, kde je sdílená koupelna, wc i kuchyně, kde se denně potkáváte, se riziko, že se nějak chytnete zvyšuje. Samozřejmě netvrdím, že se to stane + záleží i na tom, jak dlouho byste takhle fungovali. Ale já bych do toho asi nešla :). S tchyní i tchánem máme dobré vztahy, protože bydlí přes celé město a nevídáme se denně :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 19:14

@Monchichik Jo, je to napsaný na něj, ale moc nevydělává, takže domácnost živí rodiče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@Makynka1234 já bych nešla. Podle mě tohle prostě nedělá dobrotu. A maličkosti nad kterými si do teď mávla rukou, tě budou užírat v momentě, kdy budou na denním pořádku. Radši bych šla do spolubydlení s více lidmi. Na ty se můžeš vždycky vykašlat, ale jakmile je v tom rodina, je to daleko těžší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14348

Ne, ani za nic, to radši půjdu pod most. Vůbec nechápu, jak to vás nebo je mohlo napadnout :think: jako já jsem třeba nedrela celý život na barák (jednogenerační), abych si musela psát rozpis na koupelnu a na záchodě se bála prdnout, protože přede dveřmi už stepuje nevěsta a šlape si po špičkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
466

Držím palce, přeji štěstí! Ale ja bych nebydlela ani s vlastni mámou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11295
18.12.19 19:15

@Makynka1234 Takže minimálně po dobu studia tam ty rodiče budou, možná ještě i potom, že? Takže za mě ani omylem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 19:16

@Monchichik určitě i potom… Tchyně říkala, že už se nikam stěhovat nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
18.12.19 19:17

V zájmu zachování těch hodně dobrých vztahů bych do toho rozhodně nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama