Jaké to je žít úplně sám?

214
15.12.19 17:15

Jake to je - žít úplně sám?

Jednoducha otazka - byli jste nekdy v situaci, kdy jste (asi jako pracujici) zili uplne sami? Zadna rodina, spolubydlici, koleje, proste sam za sebe na sve triko. Jake to je? Musi byt narocne si na to vydelat a utahnout vlastni bydleni a navic je clovek na vse sam ve vsech situacich, na druhou stranu ma extremni svobodu, nemusi delat kompromisy, muze byt sam sebou a vse ma po svem. Mel jste to tak nekdo a jak se vam zilo? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
830
15.12.19 17:20

Je to skvělé. Kdyby život nebyl jen jeden, tak bych takhle klidně jeden celý prožila. Bohužel je jen jeden, takže jsem si po čase založila rodinu protože o tohle jsem přijít nechtěla 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26062
15.12.19 17:24
@Lotrinka píše:
Jednoducha otazka - byli jste nekdy v situaci, kdy jste (asi jako pracujici) zili uplne sami? Zadna rodina, spolubydlici, koleje, proste sam za sebe na sve triko. Jake to je? Musi byt narocne si na to vydelat a utahnout vlastni bydleni a navic je clovek na vse sam ve vsech situacich, na druhou stranu ma extremni svobodu, nemusi delat kompromisy, muze byt sam sebou a vse ma po svem. Mel jste to tak nekdo a jak se vam zilo? :)

Od svých 21 do 29. Nádhera!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
15.12.19 17:26

Jo jo, žila som tak. Ku podivu to boli asi najkrajšie časy v mojom živote. Bolo to po výške, a po skrachovanom vzťahu, kde únik bol už nevyhnutný, Platila som si prenájom jednoizbáku. A bolo to fajn. Tešila som sa z toho. Vystačila som si. Zas až tak veľa som neprejedla. venovala som sa práci, randila… a tak užívala si život ako sa dalo. Doma som k rodičom nechcela aj keď som mohla. Chcela som si žiť tak po svojom ako ja chcem. Dlho to netrvalo, lebo som potom stretla už terajšeho manžela a po čase sa sťahovala k nemu, ale veľmi na toto moje samostatné obdobie spomínam a neklamala by som že mi občas aj chýba, ale zase by som už moju momentálnu situáciu nemenila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
15.12.19 17:27

Mám jednoho známého. Je mu kolem 50. Rodiče už nemá. Je jedináček. Měl ženu, která od něj odešla. Děti nemá. Nevim no…vypadá spokojeně. Tak 2× za měsíc se k nám staví na kafe, vídá se s přáteli. Je celkem finančně za vodou. Takže si myslim, že tak za 10 let se na něj přilepí nějaká mladá kočka :mrgreen:. Ale já bych tak žít nemohla. Jsem doma sama nerada. Prostě být doma a vědět že už nikdo nedorazí by nebylo pro mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4064
15.12.19 17:31

@Lotrinka po rozvodu jsem žila sama, pronajala jsem si garsonku. Vzpomínám na to rada, protože jsem se konečně naučila žít sama se sebou. Vždycky jsem lezla ze vztahu do vztahu. Najednou jsem se zamyslela nad spoustou věci, které mě trapily. Bydlela jsem sama 1,5 roku a bylo to fajn, nikdo mě nepeskoval… sice jsem dost popijela a parila, ale asi to k tomu patřilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33071
15.12.19 17:34

Ja zila uplne sama asi 3/4 roku a dobry :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
15.12.19 17:35

Asi záleží jak dlouhá samota. Já na VŠ žila 2 roky sama v 1 pokoji ve sdíleném bytě, živila se sama, tehdy přítel jezdil za mnou jen na víkendy (a to ne vždycky). Pak jsem začala bydlet s přítelem a bylo to fajn, pak jsem odjela na půl roku do zahraničí a zase jsem si užívala té samoty, ale trochu se mi stýskalo po tom, že člověk příjde domů a někdo na něj čeká. Na krátkou dobu je to fajn, ale delší dobu bych sama být nechtěla.

Jinak moje teta je sama celý život. Měla pár známostí, ale s nikým to nevyšlo (není to s ní lehký, ani se těm chlapům nedivím). Nemá chlapa ani děti. Je s tím smířená, ale vždycky říká, že kdyby to mohla vrátit, tak by vše udělala jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
15.12.19 17:35

Pri moji prvni praci. Odstehovala jsem se po skole za praci 200km daleko a byl to des. Neskutecne jsem trpela. Jsem hodne spolecensky clovek, takze nejen, ze jsem byla uplne sama v cizim meste, ale z prace (kancelar opet sama pro sebe) jsem chodila pozde domu a k tomu do prazdnyho bytu…fuj..uz nikdy vic. I po financni strance mi to prislo naprd. Skoro nic jsem neusetrila. Vydrzela jsem to presne rok a pul. Dneska uz jsem zpatky v nasem meste, mam zalozenou rodinu a kdyz prijdu domu, tak deti mi utikaji naproti, manzel vlepi polibek a s desnou ulevou v hlase me vita a predava deti…nadhera :mrgreen: chrochtam blahem :lol: ale pokud je clovek introvert, tak to muze fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Angharadd
15.12.19 17:36

Žiju sama v domku na vesnici, kde lišky dávají dobrou noc, a moc mě to poslední dobou nebaví. Mít celý dům pro sebe a nemuset dělat kompromisy je jednoznačně fajn. Nemám tu ale moc přátel ani pořádnou práci. Plánuju se odstěhovat alespoň do města.

• Citovat
  • Nahlásit
1688
15.12.19 17:59

Já žila sama asi rok a bylo to fajn. Poplatit nic nebyl problém, měla jsem pěknou výplatu. Pak jsem si na to tak zvykla, že jsem pár měsíců na noc tehdy ještě přítele vyhazovala z bytu pryč, chtěla jsem mít klid :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
15.12.19 18:22

Žila jsem sama, co se financí tykalo, tak to nebyla zadna sláva, byt 1+1 za 8 500,– (u nás se platy pohybují kolem 15 000,–), po přítelovi, který měl autonehodu mi zbyl pes, tak další vydaj, bylo mi smutno, ono když přijdete domu a nikdo Vás nečeká není nic pro me. Nechtěla bych tak už zít, ve meste jsem nikoho neznala. Určite se to přežit da, ale ne na dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26062
15.12.19 18:24

Já jsem žila sama 8 let. Perfektní to bylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5655
15.12.19 18:31

Máto jako všechno svoje plusy a mínusy, které má každý jinak. Dá se normálně žít, já tak žil 4 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19137
15.12.19 18:58

Žila jsem tak od 28 do 32 a bylo to super. Nikdy bych se nedělila o byt se spolubydlící. To jsem zkusila jednou a nikdy více. Nejdřív jsem žila v nájmu a pak si koupila vlastní byt. Jo, člověk se musí spoléhat jen sám na sebe, ale ta svoboda stojí za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat