Vadilo by vám bydlet v bytě/domě, kde jste vyrůstali?

Anonymní
6.12.19 09:55

Vadilo by vám bydlet v bytě/domě, kde jste vyrůstali?

Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše názory… Jak byste se stavěli k možnosti zrekonstruovat si byt/dům, kde jste vyrostli? Klasická situace, rodiče chtějí jít na důchod do něčeho menšího, tak nám nabídli tuhle možnost. My bychom sami na tak velké bydlení finančně nedosáhli, ale je tady ta otázka, prožít celý život v podstatě na jednom místě (mimo pár posledních let, co jsme v podnájmu). Známe všechny sousedy atp…A taky teda to, že rodiče budou hodně blízko, což je samozřejmě i výhoda, že si můžeme navzájem pomáhat, ale spousta lidí preferuje jít někam jinam a být tam úplně sami. Tak to pořádně zvažujeme a pomohlo by slyšet nezaujaté názory, případně vaše zkušenosti. Moc děkujeme ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

6859
6.12.19 09:57

Byla bych ráda, momentálně jsem prodala byt, ve kterém jsem vyrostla a bylo mi to moc líto. To, že znám sousedy a vím, co můžu čekat, považuji za výhodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Pokud si se sousedama rozumis, nebo s nimi nemas problem, sla bych do toho :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13877

Nevadilo by mi to, pokud bych k tomu místu neměla nějaké negativní vzpomínky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Já bych v rodném domě i zůstat chtěla. Ale asi nebudu mít tu možnost. Takže já bych tu možnost využila

• Nahlásit
  • Citovat
2824
6.12.19 09:58

Nevidím v tom problém, jestli se sousedy vycháziš na tom místě se vám líbí, máte blízko práci. Vy musítě vědět. Myslím že je to super možnost mít bydlení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39803
6.12.19 09:59

Nevidím v tom žádný problém. Naopak bych za takovou možnost byla ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 10:00

Jasně že nevadilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
6.12.19 10:03

Nevadilo, bydlím tak a jsem spokojená. Po střední škole jsem odešla z domova a několik let žila sama daleko od rodiny. Když jsem si chtěla pořídit vlastní bydlení, tak jsem se vrátila domů, právě proto, že na dům bych finančně nedosáhla. O té doby, co mám děti a vztahy v rodině se vytříbily, tak jsem hrozně ráda, že mám rodiče blízko. Když byly menší, tak děti babička kdykoliv ochotně hlídala, nyní děda, coby učitel v důchodu se s nimi učí do školy.
Kdybych do toho měla jít znovu, tak mohu říct, že mít prarodiče blízko je super, ale do rekonstrukce domu bych se již nepouštěla. Byla bych ráda, že jsem od rodičů dostala pozemek a postavila na něm dům nový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2986
6.12.19 10:10

Mela jsem tu moznost a nevyuzila ji. Na jednu stranu me to mrzi, protoze dum postavil muj pradeda, muj otec ho cely zivot predelaval, ale bydlet tam nemuzu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
6.12.19 10:13

Myslím, že člověk, který tam vyrostl, zpravidla s rodným domem mít problém nebude. Pokud tam teda nezažil nějaké opravdu nepříjemné situace.

Důležitý je ale názor partnera, který se přestěhovává vlastně do původního domova toho druhého. Pro toho je to složitější, než když si na „zelené louce“ tvoříte domov nový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 10:25

Žijem s manželem a dcerou v domě rodičů, zatím to přináší samé výhody:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 10:26

Ahoj,
pokud k tomu místu je hezký vztah, tak si myslím, že je to spíš fajn, prožít tam celý život. Časem se to navíc proměňuje. Třeba moji rodiče byli přesvědčení, že až jednou nebudou moct jezdit na chatu, tak ji se ségrou prodáme. Ale já, když chalupaření nijak zvlášť neholduji, tak prostě prodat chatu kterou postavil táta s dědou vlastníma rukama a kde jsem trávil jako dítě prázdniny atd. nechci a asi ji od ségry vykoupím… Prostě když to místo má historii, která je naší součástí, tak je škoda o to přijít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21381
6.12.19 10:26
@Anonymní píše:
Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše názory… Jak byste se stavěli k možnosti zrekonstruovat si byt/dům, kde jste vyrostli? Klasická situace, rodiče chtějí jít na důchod do něčeho menšího, tak nám nabídli tuhle možnost. My bychom sami na tak velké bydlení finančně nedosáhli, ale je tady ta otázka, prožít celý život v podstatě na jednom místě (mimo pár posledních let, co jsme v podnájmu). Známe všechny sousedy atp…A taky teda to, že rodiče budou hodně blízko, což je samozřejmě i výhoda, že si můžeme navzájem pomáhat, ale spousta lidí preferuje jít někam jinam a být tam úplně sami. Tak to pořádně zvažujeme a pomohlo by slyšet nezaujaté názory, případně vaše zkušenosti. Moc děkujeme ;)

Já bych zvážila dostupnost bydlení s prací a školou nebo školkou. Nevadí mi být tam, kde to znám. Já jsem ráda, že nemusím bydlet v původním bytě, kde jsem žila s mámou. Že jsme si našli vlastní místo nezatížené špatnými vzpomínkami. Blízkost rodičů v případě malých dětí beru jako plus. Když vztahy fungují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
6.12.19 10:27

Proč ne, jestli tu nabídku máš a je to na pěkném místě a ty jsi s tím v pohodě… :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama