Bydlení v garáži/kůlně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 02.12.18 17:31
Bydlení v garáži/kůlně

Neuměl by někdo poradit s tímhle problémem. Sousedka (o pár ulic vedle, kamarádka) řeší problém. Její sousedi mají na zahradě takovou garáž s kůlnou, dřív tam skladovali uhlí, dříví a parkovalo tam auto. V poledních letech ji ale upravili. Ale tak, aby nepotřebovali stavební povolení. Měli tam vodu, na umytí rukou, umyvadlo, teď tam mají i záchod. Třeba v dřevěných vratech si udělali „okna“ a zevnitř to vyzdili. Takže z venku to stále vypadá jako dřevěná vrata se sklem, ale fakticky je to zeď s oknem. To je do ulici. Ale dveře, které jsou vstup ze zahrady si vyměnili za skleněné. Opět dveře za dveře, ale používají je jako okno. Dřív tam jejich děti jen přespávali, teď to ale vypadá, že se tam nastěhovali.

Jí to vadí, protože ta garáž je velmi blízko jejího plotu a tím, že tam někdo bydlí, přichází o soukromí, protože z těch skleněných dveří je vidět do jejího okna v obýváku.

Mě ale moc nenapadá, jak by to mohla řešit. Oni žádné stavební předpisy podle mě neporušili. Odstranit stavbu jim nikdo nenakáže, protože ta už tam stojí přesně v tomhle půdorysu čtyřicet let. A přespávat v garáži jim nikdo zakázat nemůže. :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 02.12.18 17:35

Třeba bude mít někdo nějaký nápad.
Ale oni mají trvalé bydlení u rodičů ve vile, můžou tam mít i jakože svůj pokoj a o tomhle řeknou, že je to jen „zašívárna“, asi jako bunkr na zahradě nebo nějaké dílna, kde se může člověk natáhnout na pohovku.

Takže podle mě je to neprůstřelné.

jahuhudka
Extra třída :D 11292 příspěvků 02.12.18 17:37

Zaclony do obyvaku :nevim: v bytovkach si jsou lidi daleko bliz, treba balkon oddelenej jenom sklem a taky ziji :nevim:

Ivettk
Povídálka 34 příspěvků 02.12.18 17:43

tak ať si kamarádka pořídí žaluzie, závěsy, venkovní žaluzie, rolety… :roll:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25263 příspěvků 02.12.18 17:48

Závěsy.

Uživatel je onlineMonchichik
Kelišová 5453 příspěvků 02.12.18 17:53

No tak jí to vadí, ale nic s tím asi nenadělá. Jim to může vadit stejně tak, že na ně kouká přímo z obýváku. Tak když máš záclony, tak ti dovnitř vidět není,ne? A večer, když svítí, tak prostě cokoliv na zatemnění.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 02.12.18 17:56

Ať si tam vysadí túje.

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 02.12.18 18:04

Myslím, že otázka zastínění je vedlejší :lol: To asi nějak zvládne sama.

Mě spíš zajímalo, jestli někdo nemá nápad, jak zabránit bydlení v garáži. Podle mě (stejně jako vás, zjevně) moc možností není.

Ale určitě existují lidé chytřejší a znalejší v téhle problematice než my. :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 02.12.18 18:05
@Monchichik píše:
No tak jí to vadí, ale nic s tím asi nenadělá. Jim to může vadit stejně tak, že na ně kouká přímo z obýváku. Tak když máš záclony, tak ti dovnitř vidět není,ne? A večer, když svítí, tak prostě cokoliv na zatemnění.

Jenže původně tam žádná obytná budova nebyla. Vlastně furt není, jen se tak používá. :think:

Uživatel je onlineMonchichik
Kelišová 5453 příspěvků 02.12.18 18:05

@Bábrdl No asi bude i otázka jim dokázat, že tam vůbec bydlí. Můžou říct, že je to pelech pro vnoučata, když přijedou a kdo jim dokáže, že ne? Tak asi se jedině zeptat na stavebním úřadu :think:

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 02.12.18 18:06

A proč by se tomu mělo bránit? Co je komu do toho, že si někdo na svém pozemku bydlí v kůlně nebo třeba ve stanu?

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 02.12.18 18:08
@Monchichik píše:
@Bábrdl No asi bude i otázka jim dokázat, že tam vůbec bydlí. Můžou říct, že je to pelech pro vnoučata, když přijedou a kdo jim dokáže, že ne? Tak asi se jedině zeptat na stavebním úřadu :think:

No právě, to říkám i já.
Právě jsem si ale říkala, jestli tady není někdo, kdo je ze stavebního úřadu nebo s něčím takovým má zkušenost.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 18539 příspěvků 02.12.18 18:17

Myslím, že žádný zákon to nezakazuje. Asi by byl problém kdyby to pronajímali. Jinak jsem ráda , že mám normální sousedy a že mě nešli v létě napráskat, když jsem v létě spala na zahradě.

Konnny
Závislačka 2585 příspěvků 02.12.18 18:19

Může je prásknout na stavebním úřadu, ať to tam zkontrolují , co jiného. Bude mít prima sousedské vztahy. ..

ajmy
Kecalka 116 příspěvků 02.12.18 18:24

Tvoji kamaradce muze byt jedno, kde seusedi bydli. Nijak ji to neomezuje. At si zasadi thuje nebo postavi zdeny plot a stara se .o sebe :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >