Máte doma nějakého koumáka? :D

Anonymní
29.11.18 18:58

Máte doma nějakého koumáka? :D

Holky máme doma takhle udělanou příčku bez dveří. Příští rok budeme dělat rekonstrukci a chtěli by jsme tam dát nějaké dveře ale nevíme jak. Je to sadrokarton, nevím jak je to tam udělaný, ale ať klepu jak klepu nesslyším že by tam bylo něco na co by se dalo upevnit třeba aspoň futro na posuvné dveře.. Máte někdo nápad co s tím, nebo doma hlapa který by to dokázal vymyslet? Šoupačky se mi příčí, to samé závěs a tak..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9547
29.11.18 19:15

sadrokarton se montuje na takové kovove profily viz obrázek , ten kovový rám by měl být i okolo toho dveřního otvoru a do toho jdou normálně připevnit zárubně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.18 19:25

@ivašot. Mě by se tam docela líbilo mít ty posuvné dveře, myslíte že by to šlo? Já jsem viděla svého tátu jak dává sadrokarton místo na kov na nějaké dřevěné „latě“ tak jsem to brala jako normálku :D a ťukám a poslouchám kdy narazím na dřevo :zed: :lol: to co říkáte, ty kovové profily tam asi budou.

• Nahlásit
  • Citovat
1425
29.11.18 19:33

Konzultováno s manželem - pořídit např. dřevené obložky. Půlka obložky se zámkem se vloží do stavební díry, vypění stavební pěnou a po zatvrdnutí se vloží druhá půlka obložky a zacvakne se do zámku. A pak pověsit lehké dveře. Ale pozor na rozměr stavební díry, protože pokud má nestandardní rozměry, je nutné nechat udělat od šikovného truhláře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5969
29.11.18 19:38

Jestli je to klasická příčka ze sádroše, tak třeba Hornbach na to prodává odpovídající futra (a nejen on).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13349
29.11.18 19:51

Ty posuvný dveře by šly. Buď pořídíte pouzdro dovnitř sádrokartonové stěny nebo je nainstalujete zvenku. Najděte si v okolí firmu, která to dělá. Ale cena bude podstatně vyšší než u klasických dveří. Ty pořídíš i s obložkama za pár tisíc, posuvný dveře počítej minimálně o desettisíc výše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7545
29.11.18 20:07
@Janli píše:
Ty posuvný dveře by šly. Buď pořídíte pouzdro dovnitř sádrokartonové stěny nebo je nainstalujete zvenku. Najděte si v okolí firmu, která to dělá. Ale cena bude podstatně vyšší než u klasických dveří. Ty pořídíš i s obložkama za pár tisíc, posuvný dveře počítej minimálně o desettisíc výše.

Posuvné dveře na stěnu vzhledem k váze dveří a garnýže asi nebudou pravda..aby se to nehnulo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.18 20:09

Do sádroše se prodávají futra pro sadrokarton - a pak už si jen vybereš dveře ;) ty posuvné, jak se zasouvají do toho pouzdra do sádroše jdou stopro taky - švagr teď předělával byt a má je v sdk stěně ;)

edit: ještě k ceně, ty posuvné dveře ho vyšly 8-10 tisíc komplet, má je od sapelli

Příspěvek upraven 29.11.18 v 20:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7545
29.11.18 20:09
@Anonymní píše:
Holky máme doma takhle udělanou příčku bez dveří. Příští rok budeme dělat rekonstrukci a chtěli by jsme tam dát nějaké dveře ale nevíme jak. Je to sadrokarton, nevím jak je to tam udělaný, ale ať klepu jak klepu nesslyším že by tam bylo něco na co by se dalo upevnit třeba aspoň futro na posuvné dveře.. Máte někdo nápad co s tím, nebo doma hlapa který by to dokázal vymyslet? Šoupačky se mi příčí, to samé závěs a tak..

Jaká je šířka a výška otvoru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13349
29.11.18 20:11
@pannda píše:
Posuvné dveře na stěnu vzhledem k váze dveří a garnýže asi nebudou pravda..aby se to nehnulo :nevim:

Pokud budou i s dolní kolejnicí, nevidím v tom problém. Samozřejmě bude nejlepší, když to na místě posoudí odborník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7545
29.11.18 20:13
@Janli píše:
Pokud budou i s dolní kolejnicí, nevidím v tom problém. Samozřejmě bude nejlepší, když to na místě posoudí odborník.

Kolejnici dolní? Tam nic nebývá, je tam pouze vodici člunek, celá váha je v navrtané garnýži

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
29.11.18 21:59

Sádroš jednoduše rozebereš a zase smontuješ, nic na tom není. Stejně tak změnit velikost toho otvoru. Stejně bude nejspíš nutné manipulovat s těmi nosnými plechovými profily. A když už bude odkrytý, dáš tam hotový komplet posuvných dveří do sádrokartonové příčky, je víc dodavatelů a typů, určitě si vybereš. Dveře jezdí buď na kolečkách po podlaze nebo visí ve vzduchu a jsou směrově držené vodítky skrytými za sádrou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama