Reklama

Bydlení v Jevanech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 07:55
Bydlení v Jevanech

Vkládám anonymně proto, aby rodina netušila, co plánujeme, děkuji za pochopení.

Najde se tu někdo, kdo bydlí nebo bydlell v Jevanech, nebo aspoň zná někoho kdo tam bydlí? :-)

Uvažujeme o koupi domečku v Jevanech, kokalita se nám líbí protože je tam klid a krásná příroda okolo, ale zas nás trochu odrazuje už větší dojezd do Prahy za prací, a taky pověst Jevan coby sídla celebrit.
My nejsme žádná milionářská rodinka, domek bysme spláceli nejspíš do konce života, a žili skromně :-)

Takže by mně zajímaly názory znalejších na tuhle lokalitu :-)

Reklama

Reakce:

selia
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 9 inzerátů 28.12.16 08:19

Znám rodinu z Louňovic, ale oni odjíždí max. do Říčan. Pokud bych chtěla / musela dojíždět denně do Prahy, nebydlela bych tam. Vždyť se ani neuvidíte, bez dvou aut se neobejdete… Ráno v zácpě to potvrá určo hodinu jen na Háje, po práci to samé zpátky a ještě přesun po Praze. MHD ještě déle. Krásně tam je, to jo, v létě nakolo na houby atd. super, ale abyste si to vůbec sithli užít.

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2079 příspěvků 28.12.16 08:44

8o 8o na denní dojíždění za prací? Vždyť je to strašně daleko od Prahy…tak čtyřicet minut čisté jízdy jen na čerňák a co pak po Praze! Celebrity tam také nebydlí na stálo mají tam chaty a chalupy.

Za mně je to strašná pálka a v tom autě strávíš třetinu života. Pak si zlomíš ruku třeba neb zápěstí, nebudeš moct řídit, rozbije se jedno auto (ano, budete potřebovt dvě) a budeš namydlená…

nešla bych do toho 8o

co raději něco blíž? Říčany, Úvaly, Šestajovice, Statenice, Černošice, Hostivice?? Ušetříš hodinu cesty a jezdí tam MHD, kdybys byla omezena a neměla k dispozici auto :)

Xsvel
Kecalka 398 příspěvků 28.12.16 08:57

V Jevanech je hezky. My se přestěhovali z Prahy do menšího města cca ve stejné km vzdálenosti do Prahy jako jsou Jevany. Nezalitovala jsem nikdy ani chvilicku. To, že musim dojíždět, mi za tu pohodu maloměsta a hezkou přírodu okolo stojí :) kdyz jedu autem tak mi cesta do práce trvá 35-60 min., kdyz MHD tak cca hodku. A nevadi mi to.

Bábrdl
Generální žvanilka 20920 příspěvků 28.12.16 09:25
@Anonymní píše:
Vkládám anonymně proto, aby rodina netušila, co plánujeme, děkuji za pochopení.

Najde se tu někdo, kdo bydlí nebo bydlell v Jevanech, nebo aspoň zná někoho kdo tam bydlí? :-)

Uvažujeme o koupi domečku v Jevanech, kokalita se nám líbí protože je tam klid a krásná příroda okolo, ale zas nás trochu odrazuje už větší dojezd do Prahy za prací, a taky pověst Jevan coby sídla celebrit.
My nejsme žádná milionářská rodinka, domek bysme spláceli nejspíš do konce života, a žili skromně :-)

Takže by mně zajímaly názory znalejších na tuhle lokalitu :-)

Znám lidi, co v Jevanech bydlí. Jsou velmi spokojení. Ale oni nemusí dojíždět každý den do Prahy, to je pakárna.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 28.12.16 09:37
@Xsvel píše:
V Jevanech je hezky. My se přestěhovali z Prahy do menšího města cca ve stejné km vzdálenosti do Prahy jako jsou Jevany. Nezalitovala jsem nikdy ani chvilicku. To, že musim dojíždět, mi za tu pohodu maloměsta a hezkou přírodu okolo stojí :) kdyz jedu autem tak mi cesta do práce trvá 35-60 min., kdyz MHD tak cca hodku. A nevadi mi to.

a máš děti? mi jen zajímá, jak to pak děláš - buď jsou děti min do 17 ve škole, školce, nebo jezdí taky takhle dlouho s Tebou? pokud neděláš hned na kraji prahy směr jevany, pak jsou to min 2 hoďky strávené jen dopravou :think:

Xsvel
Kecalka 398 příspěvků 28.12.16 10:59

@martina.se Nebydlim v Jevanech. Říkám jen, ze bydlím v kilometrově podobně vzdáleném městě a cesta MHD mi trvá hoďku. Děti nemam, ale az budu mit, planuju zkrátit úvazek na 0,8, tedy 6 hod. denně.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 28.12.16 11:31
@Xsvel píše:
@martina.se Nebydlim v Jevanech. Říkám jen, ze bydlím v kilometrově podobně vzdáleném městě a cesta MHD mi trvá hoďku. Děti nemam, ale az budu mit, planuju zkrátit úvazek na 0,8, tedy 6 hod. denně.

aha, tak to pak chápu - samotnému člověku dojíždění neva, ale s dětma je to nereálné.. díky za odpověď :kytka:

selia
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 9 inzerátů 28.12.16 12:17

Já bych ještě podotkla, že nejsou kilometry jako kilometry :D. Říčany - Uhříněves jsou ve špičce ucpané vždy, možnájinde je to o chlup lepší. A pak je potřeba zvážit cestu po Praze. Já bydlím na kraji a do práce na druhou stranu mi to MHD také 50min. trvá, muži taky. Ale i při změne práce v rámci Prahy by to už asi víc nebylo. Kdyžto když bydlíš 45min od jedné strany Prahy a změníš práci někam na druhou stranu, kde není obchvat, tak to už asi moc nejde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 07:05

Holky moc všem děkuju za příspěvky! Zadavatelka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 07:09

Jinak jsem narazila ještě na tuhle diskuzi, a ta pro Jevany taky moc nemluví :( https://www.emimino.cz/…iste-255053/

Bábrdl
Generální žvanilka 20920 příspěvků 29.12.16 09:28
@Anonymní píše:
Jinak jsem narazila ještě na tuhle diskuzi, a ta pro Jevany taky moc nemluví :( https://www.emimino.cz/…iste-255053/

Celé Čechy leží na radonu.

Jevany jsou úžasné, mají super atmosféru, je tam krásná příroda (pro nás měšťáky), žádní nepřizpůsobiví atd. Ale to dojíždění je prostě pakárna. To by mi vadilo.

lea79
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 02.01.17 00:23

Bydlela jsem vedle Jevan a dojížděla jsem do Prahy 10 let. Z Jevan jezdí autobus (tuším 382) na Háje, ale cesta směr Říčany a Uhříněves je ve špičce naprostá tragédie. Někdy to jede dobře, ale někdy člověk trčí v zácpě třeba 2 hodiny. Autem si člověk také nepomůže, protože jede po stejné trase jako autobus a objezdové cesty jsou také ucpané. Nebo se nechá v Říčanech přestoupit na vlak, případně ještě do Českého Brodu.
Na druhou stranu jinde to kolikrát není lepší. Jevany jsou krásné, bydlení tam bude v poho. Jinak v Kostelci je veškerá občanská vybavenost a autem je tam člověk za 5 minut.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama