Bydlení v okálu

2021
18.6.15 16:26

Bydlení v okálu

Ahoj, chtela jsem se zeptat, zda ma nekdo zkusenosti s bydlenim v okalu a napsal mi pozitivni ale i ty negativni poznatky. Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50114
18.6.15 16:45

To záleží, v jakým okálu. V zatepleném a dobře smontovaném okálu by se to asi dalo. My jsme se loni byli na jeden koukat, ale ten už měl svůj věk, a byl to celkem děs. Tam bych bydlet nechtěla, ale dost tomu přidalo i okolí domu. Bylo tam příšerný vedro, všechno strašně vrzalo, všude samý nedodělaný detaily. Vedle v řadě byl ale další zateplený, tak tam by to asi bylo lepší. No ale majitelé ho v té době prodávali taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
18.6.15 17:24

Prozila jsem v tom 20 let a nedoporucuji. Doufam, ze se to nechystate koupit. Jake je v tom topeni?

• Nahlásit
  • Citovat
18.6.15 17:25

Co to je okál?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bondatrova
18.6.15 17:26

Bydlení v okálu je shit, promiň…

• Nahlásit
  • Citovat
18.6.15 17:26

Ááha, koukám nějaký druh baráku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17293
18.6.15 17:28

Kamarádka v něm bydlela a kdykoli jsem za ní přišla tak mě strašně zábli nohy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
afghani
18.6.15 17:34

Sousedé mají okál, dobře realizovaný a zateplený a vše OK. Mají nízké náklady za teplo. Jinak:dobrý okál je dobré bydlení. Jako u každého typu domu, jde o provedení stavby :-)

• Citovat
  • Upravit
2021
18.6.15 18:18

My ho prave kupujem, je zatepleny, uvnitr sadrokarton, kompletne rekonstruovany, plynovy topeni a je tam krb, meli jsme tam pana co rozumi domum a konzultovala jsem to i se znamym co stavi z ekopanelu, vsichni jsou z toho nadseni, vsem se to moc libi.. Uz tam byl :| odhadce takze uz to mame opravdu skoro koupene ale sestrenice nas bombarduje s tim jak je to hrozny, rakovinotvorny a ja nevim co vsechno takze ted z toho nemam dobry pocit jako predtim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
19.6.15 07:55

@Natali14 zvenci to ma porad azbest?
Jak dlouho je to zateplene? Bala bych se plisni. Dokud jsme ho nemeli zatepleny a topili ve spolecnem kotli na uhli, tak to bylo bez plisne. Akorat strasne suchy vzduch a teplo. Jak se to zateplilo, sadrokarton zvenci, kazdy si udelal elektrokotel, tak okamzite plisen vsude za nabytkem u venkovnich zdi. Nastesti jsme to rychle a vyhodne strelili. Meli jsme ho take pekne zrekonstruovany.
Ze je to zdravotne zavadne bydleni o tom zadna. A hlavne pro me to nema perspektivu, ma to malou zivotnost. Koupila bych to pouze v nouzi a za velmi maly peniz.

• Nahlásit
  • Citovat
2021
19.6.15 11:13

@merde je to predelane i z venku, ani by se nepoznalo ze je to puvodni okal, sucho tam opravdu je, plovoucka je i ve sklepe.. Majitele jsou tam 10 let a predelane je to ja nevim, rekla bych tak 8 let? Tak uvidime no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
19.6.15 14:19

@Natali14 zjistila bych si, co delali s tim venkovnim azbestovym plastem zvenci. Pochybuji, ze to sundavali ekologicky. Pokud se s tim manipulovalo, tak jak je v CR zvykem, tak to tam bude azbestem zaneradene jeste vic, nez kdyby s tim nic nedelali

• Nahlásit
  • Citovat
2021
19.6.15 15:08

@merde optam se, a moc dekuju! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie