Bydlení v Ústí nad Labem

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Poguno
Povídálka 33 příspěvků 14.11.14 00:39
bydlení v Ústí nad Labem

Milé Maminy,
chtěla bych se poradit a slyšet vaše názory. Momentálně jsme z klidné části Děčína. Přitel dostal dobrou práci v Ústí nad Labem a uvažujeme na nový rok o stěhování. Tak by mě zajímali vaše názory která část Ústí je podle vás nejklidnější a nejlepší pro výchovu dětí. A kterým částem je naopak lepší se vyhnout. Předem děkuji za vaše názory :)

Reakce:
Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 14.11.14 04:40

Nejklidnější je Severní terasa a Všebořice, ale podle toho se odvíjí i cena za nájem bytu. Doporučuji vyhnout se Mojžíři, Predlicím, Trmicím a Krásnému březnu, tam je vyloženě černo :roll:

Poguno
Povídálka 33 příspěvků 14.11.14 05:04

:hug: děkuji…a vysloveně pro děti kde je to nejhezčí? jako dobrá škola, hezký hřiště a příroda?

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 14.11.14 05:25

Hřiště je krásné na Severní terase, je čerstvě po rekonstrukci, školu nemůžu posoudit a se školkou jsme spokojený. Dobrá škola je ve Vseboricich ;-) Ale tam se dá z Terasy dojíždět, je to asi 6 zastávek MHD.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 16:37

Severní Terasa je fajn, vyrostla jsem tam, pořád tam jezdím k rodičům a vidím, jak se to tam vyvíjí - v některýcn věcech k lepšímu, v některých k horšímu jako všude. Je tam obrovský park, krásné nově zrekonstruované hřiště, v parku se pokud vím občas pořádají i různé akce pro děti i pro dospělé. Akorát mám dojem, že v některých domech, zejména těch, které patří firmě CPI, to už i tam začíná trochu „černat“, takže to chce obezřetně vybírat konkrétní byt. Ale jinak je tam krásně, hodně zeleně, dobrá občanská vybavenost, blízko do centra i do přírody. Z Ústí asi stále nejlepší volba.

Prosím o zachování anonymity, uvádím informace o bydlišti.

Poguno
Povídálka 33 příspěvků 06.01.15 15:39

Maminy, tak běhěm pár dní se dozvíme zda se naše stěhování uskuteční a já pomalu koukám po bytech…tak přemýšlím o školkách. Donesla se ke mě informace že školky v ústí stojí okolo 2tisíc. Což mě hodně překvapilo. Tak se chci zeptat jestli je to pravda?

Poguno
Povídálka 33 příspěvků 10.01.15 11:18

Maminy jak jsou na tom Dobetice?

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 03.02.15 04:51

Dobětice jsou fajn, je tam poměrně klid, kousek i zoo, někde je vidět z oken i slony. Já sice v ústi nebydlím, ale miluji to město tak si tam jdu pořizovat byt. Je to jako malá Praha, sice není tolik památek ale možnosti určitě jo, a je to nejlevnější velké město v Čechách, romové mi vůbec nevadí, dokonce když je člověk pozná jsou vstřícnější než bílí, hodnotím jednotlivce ne skupinu- neškatulkuji. A i pro deti je tam parádní vyžití kultúra, obchody, zábava, příroda. A hoďka do Prahy. Neskutečné :srdce: :kytka:

Lucy13
Stálice 93 příspěvků 03.02.15 07:04

Ja v usti jen studovala, nikdy jsem tam nebydela (dojizdela jsem) ale libila se mi ta ctvrt kde je univerzita-okoli ceske mladeze a klisska, takove male prazske vinohrady. Jinak me se libilo, ze stacilo jen vyjit kousek za město a byla tam neskutecne krasna priroda!! Vlakem je to hodka do Phy takze dost luxus a i kousek do Nemecka (prace, nakupy) jen milovnici historie tady budou zklamani :)

bozska-mrcha
Extra třída :D 10220 příspěvků 03.02.15 09:23

@Coockie.Avalan­cher no s tímto přístupem bych volila lokality jako Mojžíř, Krásné Březno, Předlice, Trmice…všechno jsou to romantické lokality plné opravdu fajn lidí ;) Přirovnání Ul k malé Praze 8o Ústí je moje rodné město, mám k němu jistý sentimentální vztah a pokud se jednou budu stěhovat, určitě zatlačím slzu v oku, ale čistě racionálně…tady chcípnul pes

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 03.02.15 21:32
Krásne březno

Právě tam se mi líbi, dokonce lidi co tam bydlí říkají, že teď je to už spíše nafouklá bublina, není tam už ubytovna, kousek Zoo, nedaleko centra, mariánské skály, přístavu, a fakt jak Lucy13 napsala nekteré části jsou fakt jako vinohrady, hotové Rudolfinum.

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 03.02.15 21:53
ještě pár fotek

Památky si najdete i sami :D

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 03.02.15 22:01
Panorama

Samozřejmé, jsou tam i ošklivé místa, ale mě už přestalo bavit cestovat po prvoplánovo krásnych místech, ale spíše hledat to hezké v nedoceněných postprůmyslových městech a to okolí a české Švícarsko nemá chybu. :potlesk:

Poguno
Povídálka 33 příspěvků 13.02.15 11:55

Tak máme vybráno a do konce týdne vše přestěhujeme, tak mi ještě holky poradte dobré doktory…potřebuju pro dceru obvodní, ušní, logopedie a oční?

Uživatel je onlineKlopotkova
Echt Kelišová 9478 příspěvků 24.03.17 20:24

V Ústí jsem byla pracovně, poprvé v r. 2014 celkem 7 týdnu, teď v týdnu také a na tohle město nedám dopustit, krásná příroda, akorát někteří lidi opravdu zvláštní, před OD Labe hraje na kytaru pořád ten pobuda, ten tam byl i v. r. 2014, dokonce i ta budova magistrátu má pro mě svoje kouzlo :P výhled z Větruše opravdu nádherný a restaurace Pivovarská šenkovna nemá chybu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >