Bylinky a zelenina

28.1.21 20:45

bylinky a zelenina

Chtěla bych se zeptat, jestli vám připadá zbytečné pěstovat zeleninu a bylinky doma na záhoně popřípadě na balkóně a jestli upřednostňujete bio zeleninu z obchodu, zeleninu od farmářů nebo klasickou zeleninu ze supermarketu. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli využíváte spíš bylinky v sáčcích (např. na čaj), čerstvé nebo sušené. Potřebuju to na takový svůj malý výzkum :DD Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
457
28.1.21 20:51

V létě máme zeleninu naši ze zahradky. V zimě kupujeme bio zeleninu tzv. bedynku. Dováží nám ji jedna firma, ale občas koupíme i ze supermarketu s běžným nákupem. Bylinky bych rada pěstovala, ale nejak to s něma neumím, takže mi vždy brzo umřou 😞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.1.21 20:53

Nepřijde mi to pěstování zbytečné. Pokud někdy budu mít zahradu, určitě si budu chtít pěstovat spoustu zeleniny. Bio zeleninu kupujeme v Kauflandu jen pokud je v akci za dobrou cenu, jinak bereme tu normální.. Pytlíkové čaje doma nepijeme. Kupujeme větší balení například sušené máty nebo ibišku a z toho si děláme čaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3401
28.1.21 20:54

Pro mě je záhon i místem meditace, takže ani nemám pocit, že pěstováním zeleniny nějak ztrácím čas. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
28.1.21 20:58

Nepřijde mi to zbytečné, ušetříme par korun, baví mě to, vypnu u toho a mám radost, ze je to můj vytvor :lol: bylinky jak kdy, v lete čerstvé, nějaké nasusim nebo zmrazim, ale na podzim mi všechno chcipne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13084
28.1.21 21:01

Bydlím v bytě. Každý rok něco vysadím do květináčů, můj výnos je tak miska jahod a cherry rajčat za sezonu :lol: Zeleninu beru z bedynek, něco farmářské, něco bio. Ze supermarketu jen kdyby mi něco došlo a nemohla jsem to vyřešit vynecháním nebo jiným jídlem. Bylinky na čaj sušené, na vaření spíš čerstvé (kromě majoránky, oregana a podobných druhů, které jsou sušené lepší).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10885
28.1.21 21:06

V bytě nic nepěstujeme, kolem nás bydlí samí kuřáci a na balkóně se dusím.
Na chalupě pěstujeme zeleninu i bylinky. Na zimu bylinky suším i mrazím, petrželku tam otrhávám čerstvou i v zimě. Od jara do podzimu jsme téměř soběstační, v zimě kupuju zeleninu tam, kde zrovna nakupuju, někdy ve farmářském obchodu, někdy v běžném supermarketu. Bio zeleninu v marketech beru jen v případě příznivější ceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
28.1.21 21:11

Není nad čerstvou zeleninu ze zahrádky. :) O bylinky jsem se taky pokoušela, ale nějak mi nelezou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
28.1.21 21:28

Pěstuju zeleninu i bylinky ve velkém a už se nemůžu dočkat na letošní vlastní úrodu. Ta chuť rajčat, paprik, květáku, česneku atd. to prostě v obchodě nekoupíš. Navíc mi přijde, že se ty šílené ceny drží i v sezóně. Loni v létě stál květák 50,– tak jsem rozdávala kamarádkám, ať udělají dětem dobrou polévku. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
28.1.21 21:31
@Markéta188 píše:
V létě máme zeleninu naši ze zahradky. V zimě kupujeme bio zeleninu tzv. bedynku. Dováží nám ji jedna firma, ale občas koupíme i ze supermarketu s běžným nákupem. Bylinky bych rada pěstovala, ale nejak to s něma neumím, takže mi vždy brzo umřou 😞

Zkus spíš do záhonku než do květináče. Mám je v takovém zákoutí mezi skleníky a pěstuji jako trvalky nonstop. Rozmarýn, saturejka, tymián, šalvěj, pažitka a libeček vždy na jaře krásně obrazí. Jinak stále sklízím čerstvý rozmarýn. Jeden mám ve skleníku a už je z toho slušný keř. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.21 21:36
@ítý s.r.o píše:
Chtěla bych se zeptat, jestli vám připadá zbytečné pěstovat zeleninu a bylinky doma na záhoně popřípadě na balkóně a jestli upřednostňujete bio zeleninu z obchodu, zeleninu od farmářů nebo klasickou zeleninu ze supermarketu. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli využíváte spíš bylinky v sáčcích (např. na čaj), čerstvé nebo sušené. Potřebuju to na takový svůj malý výzkum :DD Děkuji za odpovědi

Děkuju moc všem za příspěvky, odpovědi a zkušenosti :srdce: :* :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10885
28.1.21 21:42

@berusa.m Nemáš nějaký tip jak na květáky? Ty se mi stále nedaří vypěstovat, listy rostou jak zběsilé, ale plod nikde nebo úplně miniaturní, takže úroda fakt nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.21 21:43

Ještě jsem se chtěla zeptat jaký je váš názor na tzv. komunitní zahrady, což jsou zahrady, kde pěstuje na jednom pozemku více lidí zároveň a popř. jestli s tím má někdo z vás zkušenosti. :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
28.1.21 21:53
@zrcadlo píše:
@berusa.m Nemáš nějaký tip jak na květáky? Ty se mi stále nedaří vypěstovat, listy rostou jak zběsilé, ale plod nikde nebo úplně miniaturní, takže úroda fakt nic moc.

Zkusila jsem jednou koupit jen tak v UniHobby přísady a hodila do skleníku. Roste to jak zběsilé. Květák chce hodně vody a pěstovat zjara. V létě jde rychle do květu. Zkus vydržet. Z těch malinkých růžiček naroste velká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13084
28.1.21 21:54
@ítý s.r.o píše:
Ještě jsem se chtěla zeptat jaký je váš názor na tzv. komunitní zahrady, což jsou zahrady, kde pěstuje na jednom pozemku více lidí zároveň a popř. jestli s tím má někdo z vás zkušenosti. :srdce: :srdce:

O komunitní zahrady jsem se jednu dobu docela zajímala (tak někdy v roce 2013, když to začínalo). Odradila mě vzdálenost nejbližší zahrady a cena, který byla tehdy snad trojnásobná než pronájem pozemku v zahrádkářské kolonii :think: Poněkud hipsterské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat