Byt a chata

Anonymní
1.6.20 21:20

Byt a chata

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda-li je tu někdo, kdo s rodinou přes jaro-léto bydlí na chatě/chalupě a přes zimu v bytě ve městě? My jsme se s manželem po dlouhém rozmýšlení rozhodli, že bychom si postavili zděnou chatu. Máme moc hezkou zahradu hned u lesa cca 10km od města, kde žijeme. Přemýšleli jsem i o stavbě baráku, ale já bych nechtěla každý den dojíždět s dětmi, plus vození na kroužky atd(vše budu obstarávat já), proto jsme vymysleli, že bychom byli cca červen-září nastěhovaní na chatě a na zimu zase v bytě ve městě. Máte to někdo podobně? Vyhovuje Vám to tak? Pořád ještě přemýšlíme o variantě zahradu i byt prodat a postavit blíž městu barák(ale bůhví, jestli narazíme na nějaký pěkný pozemek a bydlet chceme co nejdřív, dokud jsou děti malé a zahradu užijí). Děkuji za případné komentáře. Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2663
1.6.20 21:34

Já myslím, že je to skvělý nápad. Máme to podobně. Bydlíme v bytě a máme chalupu. Ta je teda daleko, ale v letnich mesicich jsme hlavně tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
1.6.20 21:40
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda-li je tu někdo, kdo s rodinou přes jaro-léto bydlí na chatě/chalupě a přes zimu v bytě ve městě? My jsme se s manželem po dlouhém rozmýšlení rozhodli, že bychom si postavili zděnou chatu. Máme moc hezkou zahradu hned u lesa cca 10km od města, kde žijeme. Přemýšleli jsem i o stavbě baráku, ale já bych nechtěla každý den dojíždět s dětmi, plus vození na kroužky atd(vše budu obstarávat já), proto jsme vymysleli, že bychom byli cca červen-září nastěhovaní na chatě a na zimu zase v bytě ve městě. Máte to někdo podobně? Vyhovuje Vám to tak? Pořád ještě přemýšlíme o variantě zahradu i byt prodat a postavit blíž městu barák(ale bůhví, jestli narazíme na nějaký pěkný pozemek a bydlet chceme co nejdřív, dokud jsou děti malé a zahradu užijí). Děkuji za případné komentáře. Eva

Pro děcka super, takže hurá do toho.. Jak říkáš, nejmenší užijí zahradu nejvíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
1.6.20 21:49

10 km je kousek, neuvažujete nad domkem? Než cpat úspory do dvou bydlení, v obou uklízet, pořád jezdit tam a zpět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9697
1.6.20 21:54

Ano, máme to tak a jsme spokojení. Teď měl od března manžel home office, tak se komplet nastěhoval tam už v půlce března.
Obrovskou výhodu to má v tom, že si různí členové rodiny od sebe navzájem odpočinou (např. děti když jsou dlouho spolu a na zabití, tak je rozdělíme a já zůstanu s jedním ve městě a jdeme třeba do kina, a druhé dítě s tatínkem dělá něco dobrodružného na chalupě - děti jsou tak nadšené, že nás jednou za čas mají jen pro sebe. No a manžel tam občas jede dospat nebo naopak vezme obě děti a nechá dospat mě - ten večer ticha a ráno bez budíku je neskutečně nabíjející :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.20 22:10

Za mě značka ideál. Máme to podobně. Přes zimu pohodlí bytu a přes léto pohoda na zahradě. Taky jsme uvažovali jestli raději stavět barák kousek za Prahou, nebo byt v Praze a vyhrál byt v Praze a chata za Prahou. Lepší než dalších x let taxikařit.

• Nahlásit
  • Citovat
8369
1.6.20 22:12

My to tak nemáme, ale mně osobně by to vyhovovalo. Navíc, až budou děti starší, můžou si v klidu zůstat v bytě ve městě, chodit za kamarády a podobně a vy odpočívat bez nich na chalupě. A přece jen to bude kousek je přijet třeba zkontrolovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675
1.6.20 22:17

Něco podobného teď plánujeme. Sháníme pozemek a postavíme menší drevostavbu nebo něco hotového k případné opravě… Za mě super nápad… A přesně - co nejdřív. Dokud jsou kluci malí a nejvíc to využijeme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2601
1.6.20 23:50

My jsme to tak měli, ale chata byla od určité doby uzpůsobená i na žití v zimě, trávili jsme tam vánoce a veškeré prázdniny. Když jsme byli na střední, tak naši ještě vylepšili systém topení a nastěhovali se tam nastálo. Dneska litují, že to neudělali dříve. Základní škola v blízké vesnici byla na lepší úrovni, jak naše ve městě, kroužky nějaké taky a pokud má nějaké dítě specifický koníček, tak 2× týdně se zajet do města dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3565
2.6.20 07:30

Mame to tak, byt v centru a chata kousek za mestem. S detmi jsem byla na chate na materske, leto tam travime od cervna do srpna, vyuzivame ji i na vikendy podle pocasi klidne az do listopadu. Na zimni bydleni bychom ji museli trochu predelat, je to casem v planu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 21:18

Děkuji všem za příspěvky, jsem zase více rozhodnutá, že do toho pujdem :).Eva

• Nahlásit
  • Citovat
2.6.20 21:27

Možná až budete plánovat stavbu, tak přemýšlet i „dopředu“. Prostě udělat vychytávky, které půjdou a pak vám usnadní život ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1591
2.6.20 21:29

My tuhle variantu taky dost zvažujeme, máme byt a k tomu dům po prarodičích se zahradou. Rekonstrukce domu k bydlení by byla zatím nad finanční možnosti, ale jako rekreační objekt ho lze využívat okamžitě, takže tam trávíme teď více a více času, protože pro děti je ta zahrada fakt ráj oproti bytu. Do budoucna budeme tu rekonstrukci ještě zvažovat. My to máme jen 3 km od sebe, takže je to super, není problém na otočku zajet (nebo i zajít) na jedno nebo druhé místo, ale vašich 10 km je taky paráda!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
4.6.20 10:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda-li je tu někdo, kdo s rodinou přes jaro-léto bydlí na chatě/chalupě a přes zimu v bytě ve městě? My jsme se s manželem po dlouhém rozmýšlení rozhodli, že bychom si postavili zděnou chatu. Máme moc hezkou zahradu hned u lesa cca 10km od města, kde žijeme. Přemýšleli jsem i o stavbě baráku, ale já bych nechtěla každý den dojíždět s dětmi, plus vození na kroužky atd(vše budu obstarávat já), proto jsme vymysleli, že bychom byli cca červen-září nastěhovaní na chatě a na zimu zase v bytě ve městě. Máte to někdo podobně? Vyhovuje Vám to tak? Pořád ještě přemýšlíme o variantě zahradu i byt prodat a postavit blíž městu barák(ale bůhví, jestli narazíme na nějaký pěkný pozemek a bydlet chceme co nejdřív, dokud jsou děti malé a zahradu užijí). Děkuji za případné komentáře. Eva

Uvažovali jsme nad podobným řešením, ale zavrhli jsme to. Starat se o dvě místa, v našem případě ještě stěhovat zvířata (na půl roku je fakt nejde nechat samotné), nepochybuju o tom že děti časem budou chtít i vlastní mazlíčky, čímž by se to ještě víc komplikovalo. A ještě pak konkrétně pro ty děti, půl roku s jedněma kamarádama, a pak půl roku jet zas pryč zrovna v momentě kdy by dávalo smysl aby s těma kamarádama lítali věčně venku… sama jsem to měla tak, že jsem jako dítě byla přes léto 2 - 3 měsíce jinde a čím starší jsem byla, tím víc mě to mrzelo právě kvůli kamarádům :nevim: Navíc s taxikařením si stejně nepomůžeš, buď na tom baráku budeš fakt jen ty 2 - 3 měsíce a nebo opravdu celou sezónu aby sis to užila (tzn. březen/duben - září/říjen), takže stejně půlku doby musíte dojíždět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.20 21:15

@Nimie Je pravda, že nad těmi kamarády jsem také přemýšlela, moje děti jsou dost společenké, ale zase si říkám, že přes léto je stejně většina dětí z města pryč(babičky, tábory, dovolené), tak snad by to tolik nevadilo.
Co se týče mazlíčku, to je velké mínus té naší varianty s chatou a bytem, protože bychom všichni chtěli psa, ale pouze do baráku, do bytu ne, což by teda znamenalo, že ho mít nebudeme.Je to těžké rozhodování :).Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama