Reklama

Byt a výměry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 21:39
Byt a výměry

Ahoj holky, když koukáte na nemovitosti, jak se bere lodžie, balkon? Když mate byt např 69 m2 - obytnou plochu a 9 m2 balkon, nebere se tam lodžie, nebo? Zajímá mě to, neb chceme koupit byt a tyhle pojmy jsou poněkud matoucí..

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 21:41

Jde o to, že byt je na stránkách popsán jako 69m2 plocha, obytná, podlahová i užitná.:D má balkon i sklepní koji… a v katastru to vypadá na 69…

ugluk
Hvězda diskuse 42627 příspěvků 06.01.18 21:46

No, on si to každej počítá jinak, při těch inzerátech se na nějaký oficiality moc nehraje. My se při koupi setkali se čtyřma různýma číslama - dle toho, zda zahrnovali balkón, sklep, zda to byla čistá obytná plocha nebo půdorys vč. zdí a příček. Takže bych se poptala a informovala, jak jsou velké jednotlivé místnosti. Ono ze 75 v inzerátu může být nakonec 63, no a nebo je prodejce „poctivý“ a ta čísla sednou.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 06.01.18 21:58

No, kupuje se byt a nikoliv jeho výměra, takže než nějaká čísla je podstatnější jak se člověku líbí a jakou to má dispozici.

Ornwen
Závislačka 4361 příspěvků 06.01.18 22:17

V inzeratu najdes kecu. Dokonce se mi jedni snazili pro prohlídce nakecat, ze byt ma asi o 10m2 nez mel. Ale byl panelakovej, tam jsou asi 4 zakladni typy, takze me nepresvedcili :pocitac:

Jdi se kouknout a vem si metr :kytka: Jinak jim nic never

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 06.01.18 22:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky, když koukáte na nemovitosti, jak se bere lodžie, balkon? Když mate byt např 69 m2 - obytnou plochu a 9 m2 balkon, nebere se tam lodžie, nebo? Zajímá mě to, neb chceme koupit byt a tyhle pojmy jsou poněkud matoucí..

Správně mají udávat výměr bytu včetně vnitřních příček, ale fakt samotného bytu. Balkon a sklep je zvlášť. Ale každý si to dělá, jak se mu zachce. Nejlíp si přidají balkón k tomu všemu, protože to pak vypadá líp.

lachtanice86
Kelišová 6011 příspěvků 06.01.18 23:25

My u inzerátu narazili na vymery zvlášť. Byt, balkóny a sklep.

Janina B1
Kecalka 400 příspěvků 06.01.18 23:27

Já teď budu se “skoromanželem” kupovat byt a zde je to také zvlášť. Ale tady to je novostavba, žádná králíkárna, jak naši s oblibou říkají. :D

Ornwen
Závislačka 4361 příspěvků 07.01.18 10:18

Kdyz si to. myslite @Janina B1 @lachtanice86
Ono seto taky stava, ze maji napsanu vymeru., v tom zapoctena lodzie a jeste ji tamto napíšou zvlast. Ono to totiz dobre vypada
Mimochodem specielne u tech novostavby bych hlidala, jestli je to se zdmato nebo bez, ono to taky kus udela

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 10:22

@Ornwen A proč je důležité zda to má 75 nebo 80m? Snad je podstatnější zda mi ten byt vyhovuje, případně zda se mi do konkrétního pokoje vejde nábytek co už mám a co udávají v inzerátu nebo na katastru za metry mi může být srdečně fuk.

Ornwen
Závislačka 4361 příspěvků 07.01.18 10:49

@j.a.n.i1 tak treba kdyz budu porovnávat podobne byty a rozhodovat se mezi.nimi. nebo pro me kdyzasi jsem shanela byt jako single s vyhledem na rodinu. Tak jsem dle metru vyselektovala, kam se pujdu podivat
Ale fakto je, ze misto a dispozice jsou nemene dulezite.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 10:57

@Ornwen Tak to jo, ale zas pro tu selekci to nehraje až takovou roli, resp. ano, musí mít člověk na zřeteli, že to někdo uvádí tak, někdo tak a další ještě jinak. Jinak řečeno, že je to údaj plus mínus autobus a tak k němu musí být přistupováno :mrgreen: A přiznám se, že vlastně vůbec netuším, kolik měří ten 3+1 ve kterém jsem cca 19let bydlela…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >