Byt a výměry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 21:39
Byt a výměry

Ahoj holky, když koukáte na nemovitosti, jak se bere lodžie, balkon? Když mate byt např 69 m2 - obytnou plochu a 9 m2 balkon, nebere se tam lodžie, nebo? Zajímá mě to, neb chceme koupit byt a tyhle pojmy jsou poněkud matoucí..

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 21:41

Jde o to, že byt je na stránkách popsán jako 69m2 plocha, obytná, podlahová i užitná.:D má balkon i sklepní koji… a v katastru to vypadá na 69…

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43512 příspěvků 06.01.18 21:46

No, on si to každej počítá jinak, při těch inzerátech se na nějaký oficiality moc nehraje. My se při koupi setkali se čtyřma různýma číslama - dle toho, zda zahrnovali balkón, sklep, zda to byla čistá obytná plocha nebo půdorys vč. zdí a příček. Takže bych se poptala a informovala, jak jsou velké jednotlivé místnosti. Ono ze 75 v inzerátu může být nakonec 63, no a nebo je prodejce „poctivý“ a ta čísla sednou.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 06.01.18 21:58

No, kupuje se byt a nikoliv jeho výměra, takže než nějaká čísla je podstatnější jak se člověku líbí a jakou to má dispozici.

Ornwen
Závislačka 4675 příspěvků 06.01.18 22:17

V inzeratu najdes kecu. Dokonce se mi jedni snazili pro prohlídce nakecat, ze byt ma asi o 10m2 nez mel. Ale byl panelakovej, tam jsou asi 4 zakladni typy, takze me nepresvedcili :pocitac:

Jdi se kouknout a vem si metr :kytka: Jinak jim nic never

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 06.01.18 22:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky, když koukáte na nemovitosti, jak se bere lodžie, balkon? Když mate byt např 69 m2 - obytnou plochu a 9 m2 balkon, nebere se tam lodžie, nebo? Zajímá mě to, neb chceme koupit byt a tyhle pojmy jsou poněkud matoucí..

Správně mají udávat výměr bytu včetně vnitřních příček, ale fakt samotného bytu. Balkon a sklep je zvlášť. Ale každý si to dělá, jak se mu zachce. Nejlíp si přidají balkón k tomu všemu, protože to pak vypadá líp.

lachtanice86
Kelišová 6626 příspěvků 06.01.18 23:25

My u inzerátu narazili na vymery zvlášť. Byt, balkóny a sklep.

Janina B1
Kecalka 402 příspěvků 06.01.18 23:27

Já teď budu se “skoromanželem” kupovat byt a zde je to také zvlášť. Ale tady to je novostavba, žádná králíkárna, jak naši s oblibou říkají. :D

Ornwen
Závislačka 4675 příspěvků 07.01.18 10:18

Kdyz si to. myslite @Janina B1 @lachtanice86
Ono seto taky stava, ze maji napsanu vymeru., v tom zapoctena lodzie a jeste ji tamto napíšou zvlast. Ono to totiz dobre vypada
Mimochodem specielne u tech novostavby bych hlidala, jestli je to se zdmato nebo bez, ono to taky kus udela

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 10:22

@Ornwen A proč je důležité zda to má 75 nebo 80m? Snad je podstatnější zda mi ten byt vyhovuje, případně zda se mi do konkrétního pokoje vejde nábytek co už mám a co udávají v inzerátu nebo na katastru za metry mi může být srdečně fuk.

Ornwen
Závislačka 4675 příspěvků 07.01.18 10:49

@j.a.n.i1 tak treba kdyz budu porovnávat podobne byty a rozhodovat se mezi.nimi. nebo pro me kdyzasi jsem shanela byt jako single s vyhledem na rodinu. Tak jsem dle metru vyselektovala, kam se pujdu podivat
Ale fakto je, ze misto a dispozice jsou nemene dulezite.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 10:57

@Ornwen Tak to jo, ale zas pro tu selekci to nehraje až takovou roli, resp. ano, musí mít člověk na zřeteli, že to někdo uvádí tak, někdo tak a další ještě jinak. Jinak řečeno, že je to údaj plus mínus autobus a tak k němu musí být přistupováno :mrgreen: A přiznám se, že vlastně vůbec netuším, kolik měří ten 3+1 ve kterém jsem cca 19let bydlela…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >