Byt od MÚ

27.7.15 18:02

Byt od MÚ

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak to chodí, když chcete byt od úřadu. Co musím udělat, jestli to něco stojí a jak dlouho musím čekat. Jsem v situaci kdy se musím rychle odstěhovat a nemohu sehnat levný nájem…Poradíte někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3754
27.7.15 18:14

Záleží na konkrétním MÚ, ale ve většině případů si podáš žádost - formulář a pak čekáš, čekáš, čekáš, čekáš… takže rychlé to určitě není, spíš v řádu let, pokud tedy budeš mít štěstí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
charbl
27.7.15 18:17

Presne, podas si zadostca cekas. Zalezi kde bydlis. Kamaradka dostala byt po deviti letech, ale to je Praha…

• Nahlásit
  • Citovat
27.7.15 18:19

Já jsem z Písku a chci tu i nadále zůstat…A to jde fakt jenom o štěstí nebo se dají i podplatit? 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3754
27.7.15 18:26

@ViolaGrunge jsou na to komise, opravdu letitéééé pořadníky… asi by jim to za to nestálo, pokud bys nepodmázla opravdu hoooodně moc a víc lidí z rady, ale podle mě je to sci-fi… Ti levnějš než to podmáznutí vyjde dražší nájem… nevím zda ostatní s tím mají nějakou kladnou zkušenost… vše je elektronicky registrované, já to pozitivně nevidím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
27.7.15 18:36

Byla jsem registrovana na byt od úřadu. Cekala jsem dva roky, s ditetem a ani se na me nedostalo. Po 2letech me vyřadili. Prideluje se podle poctu deti, jak dlouho v onom meste zijes a dalsich podminkach..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3435
27.7.15 18:38

@ViolaGrunge Jak tady zaznělo - každé město (dokonce i jednotlivé obvody) mohou mít jiné podmínky. U nás třeba existuje i tzv. smluvní nájemné - tzn. kdo dá víc plus se připočítají nějaké další body za různá kritéria…, je i snížené nájemné pro seniory či mladé rodiny.
Nejlepší je podívat se na stránky svého úřadu a zjistit zákl. info a pak se jít přeptat osobně na úřad.
Třeba budeš mít štěstí. Držím palce. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16396
27.7.15 18:42

Záleží na městě, u nás se žádá o každý byt zvlášť, známý uspěl hned napoprvé. Určitě to budete mít na stránkách MÚ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
27.7.15 18:43

@ViolaGrunge V každém městě je to jinak, v některých městech už se ani do pořadníku nahlásit nemůžeš.
Každopádně je to vždy na dlouhé lokte. Rozhodně to není alternativa pro rychlé nastěhování.

Tady jsou formuláře na žádosti o byt:

http://www.mesto-pisek.cz/…ravy-majetku

Být Tebou bych si zavolala nebo spíš zašla na městský úřad v Písku a zjistila si tam konkrétní situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
11342
27.7.15 19:21

Někde taky například můžeš dostat zadlužený byt mimo pořadník. Oficiálně. O takové takový zájem, je nutná nejdřív uhradit dluh po předchozím nájemníkovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anro
27.7.15 20:22

Podávala jsem žádost v 18 letech, teď mi je 32 a nenabídli mi ani jeden :mrgreen: Ale prý tam musíš chodit se informovat, aby viděli, že máš opravdu zájem, tak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama