Čistící přípravky na vany

27.7.15 15:17

čistící přípravky na vany

Ženy mám dotaz. jaké čistící prostředky na vanu-koupelnu používáte? matka má novou vanu a bojí se že jí obyčejnýma přípravkama za 60 kč zničí, tak používá jen sanytol, který rozhodně není např. na vodní kámen, což my máme všude, ptž máme tvrdou vodu. nemyslím žádné prášky, ale prostě klasické přípravky-spreje…díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22325
27.7.15 15:31

A co má za vanu? Nějakou speciální? :D
Já používám čistící písek z Kauflandu. Normálně tam nenakupuju, nemám ten market ráda, ale tenhle písek mají super. JE srovnatelný s Cifem, ale za třetinovou cenu. Vana krásně umytá. Beru to ještě takovou tou „hadrovou“ drátěnkou (jak je ta hrubší strana houbiček na nádobí. Taky máme tvrdou vodu a někdy mi to mytí vany dá zabrat.
Jinak jestli se bojí, tak ať ji myje octem nebo roztokem kys. citronové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22325
27.7.15 15:33

Jinak poslední dobou jsem si oblíbila věci od Frosch a písek mám taky. Čistí pěkně a je ekologický. Cena není nijak hrozná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teckaa
27.7.15 15:39

No jetli ma akrylatovou vanu, tak to chapu. na ni totiz zadny pisek ci hruby cistic nesmi prijit, natoz hruby hadr. Vana by se poskrabala… ja pouzivam Avu, je to primo na akryllatove vany, ale jde to i tekutym mydlem dolu..

• Nahlásit
  • Citovat
merde
27.7.15 15:56

Mydlem a kartacem a kdyz ji chci poradne vycidit, tak pouziji jedlou sodu

• Nahlásit
  • Citovat
4104
27.7.15 16:34

Vanu myju vždy pouze mýdlem, které máme na umyvadle na ruce.
když by byla hodně špinavá, tak použiju ocet z kuchyně.

naco přípravky? jestli to je nějaká mega-speciální-suprovní-drahá vana, tak bych se raději zeptala firmy, která vanu instalovala, jaký přípravek používat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
27.7.15 16:43

Já používám sodu. Na čištění s houbičkou jedlou sodu a na mytí jako takové dávám do kbelíku sodu na praní (jedlá se ve vodě hůř ve větším rozpouští a naopak prací soda tvrdne, když se nanáší na houbičku, proto tak „složitě“). Jinak na vodní kámen ocet. Ale my máme smaltovanou vanu. To prostě jednou za čas vezmu ocet, houbičku a jedu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.15 17:48

Vana je klasicka akrylatova, nic specialni…pisek bych na to taky nepouzivala…ale proste klasika, chcete umyt vanu od necistot…podle nejaky cilit bang napr. prece te vane nemuze ublizit, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
27.7.15 18:31

Ja taky cistim piskem Frosch, ale máme vanu smaltovou, plastovou jsem nechtela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3376
27.7.15 19:09

@sabinka23 Mám plastovou vanu a tvrdou vodu. Běžně ji i celou koupelnu myju přípravkem Pulirapid. Vodní kámen jen zasyčí a vaně to neublíží. Ale doporučují gumové rukavice, docela to žere ruce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama