Být poctivá?

Anonymní
1.6.17 11:23

Být poctivá?

Je to docela zlozite..ale pokusim se.
Od prosince bydlime v novem dome.
Vzhledem k pomalosti dane spolecnosti si nas jako zakaznika prebrali az v breznu.Od dubna jsem se dala k jine spolecnosti, protoze komunikace s tou prvni byla neskutecna…
nekolikkrat jsem se dotazovala ze chci zaolatit Plyn od toho prosince at uz to mam z krku a nemyslela na to.
Na lince dane spolecnosti mi slecna operatorka rekla, ze fakturu v, stavi, at zatim zaplatim tu od brezna do dubna, to jsem obratem uhradila.
Kdyz ani po 2tydnech nic…zavolala jsem dane spolecnosti opet.
Pry nic platit nemam, vsechno je uhrazene…ze je to ukoncene a nic platit nemam..tak jsem se dotazovala na to jak je to mozne…
Predchozi majitel platil zalohy az do brezna. I kdyz v dome od prosince nebydlel.
Takze jsem.ho kontaktovala.
Jemu vratili cca 15tis. preplatek za ty mesice kdy tam nebydlel…ale po nas to nechteji.
Nekolkrat jsem se dotazovala, dozadovala placeni spotrebovaneho plynu, telef. rozhovory si urcite archivuji…
Vypada to teda tak, ze bud distributor nebo prodejce udelal chybu.
A proc ja, i kdyz cestny clovek se mam nejake spolecnosti doprosovat, abych zaplatila?
Nikdy bych nedovolila aby to za nas platil predch. majitel…ale uz jsem fakt nastvana a rikam si, ze se to mozna ztrati a my si penize pridame k vybavicce ba miminko, ktere cekame.
Mate nekdo podobnou zkusenost?
Mozna po nich budu chtit pisemne cyjadreni ze je to v poradku a pak bych mela alubi kdyby telefonat nestacil. dekuji za vase(jakekoliv )nazory.
pochopitelne…anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.6.17 11:24
@Anonymní píše:
Je to docela zlozite..ale pokusim se.
Od prosince bydlime v novem dome.
Vzhledem k pomalosti dane spolecnosti si nas jako zakaznika prebrali az v breznu.Od dubna jsem se dala k jine spolecnosti, protoze komunikace s tou prvni byla neskutecna…
nekolikkrat jsem se dotazovala ze chci zaolatit Plyn od toho prosince at uz to mam z krku a nemyslela na to.
Na lince dane spolecnosti mi slecna operatorka rekla, ze fakturu v, stavi, at zatim zaplatim tu od brezna do dubna, to jsem obratem uhradila.
Kdyz ani po 2tydnech nic…zavolala jsem dane spolecnosti opet.
Pry nic platit nemam, vsechno je uhrazene…ze je to ukoncene a nic platit nemam..tak jsem se dotazovala na to jak je to mozne…
Predchozi majitel platil zalohy az do brezna. I kdyz v dome od prosince nebydlel.
Takze jsem.ho kontaktovala.
Jemu vratili cca 15tis. preplatek za ty mesice kdy tam nebydlel…ale po nas to nechteji.
Nekolkrat jsem se dotazovala, dozadovala placeni spotrebovaneho plynu, telef. rozhovory si urcite archivuji…
Vypada to teda tak, ze bud distributor nebo prodejce udelal chybu.
A proc ja, i kdyz cestny clovek se mam nejake spolecnosti doprosovat, abych zaplatila?
Nikdy bych nedovolila aby to za nas platil predch. majitel…ale uz jsem fakt nastvana a rikam si, ze se to mozna ztrati a my si penize pridame k vybavicce ba miminko, ktere cekame.
Mate nekdo podobnou zkusenost?
Mozna po nich budu chtit pisemne cyjadreni ze je to v poradku a pak bych mela alubi kdyby telefonat nestacil. dekuji za vase(jakekoliv )nazory.
pochopitelne…anonym.

Jedna se o.plyn, v prvni vete jsem to nevysvetlila…

• Nahlásit
  • Citovat
22558
1.6.17 11:26

Toto není o poctivosti, ale o krytí si zad. Určitě bych je zkontaktovala nebo zašla přímo na pobočku. Aby se nestalo pak, že vám přijde nějaký x-násobný dluh nebo exekuce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
1.6.17 11:27

Heled, ja bych to uz neresila. Ty ses pidila, nechala bych to byt. Treba ti za cas prijde faktura, az najdou nejakou chybu pri vyuctovani. Takze bych penize mela pripravene, nekdy na to prijdou v rocnim vyuctovani. Z tve strany snaha byla. Je to velky moloch, asi kvuli tve platbe nezkrachuji :-) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.17 11:28

Oni to maji v poradku, faktura je zaplacena…pobocku tady nemam..kolikkrat se mam doprosovat? uz mne to neba :?

• Nahlásit
  • Citovat
16492
1.6.17 12:03

Napsala bych pisemnou zadost s tim, ze chces pisemne vyjadreni, ze je vse v poradku a bez dluhu. Meli by ti do 30ti dnu poslat vyjadreni. Ty si to radsi ofot a urcite to posli doporucene, at mas doklad o odeslani. Vse si potom udchovej. Vice asi udelat nemuzes :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
1.6.17 12:17
@M-a-j-a píše:
Napsala bych pisemnou zadost s tim, ze chces pisemne vyjadreni, ze je vse v poradku a bez dluhu. Meli by ti do 30ti dnu poslat vyjadreni. Ty si to radsi ofot a urcite to posli doporucene, at mas doklad o odeslani. Vse si potom udchovej. Vice asi udelat nemuzes :)

Přesně toto bych také udělala, chtěla bych jejich písemné vyjádření, že jim nic nedlužím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
1.6.17 12:26
@kotluse píše:
Přesně toto bych také udělala, chtěla bych jejich písemné vyjádření, že jim nic nedlužím.

přesně, žádala bych vyjádření, že nikomu nic nedlužím, abych měla klid na duši, a nehrozili mi exekucí,, některé firmy jsou pěkně vyčůrané :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2182
1.6.17 12:33

Taky potvrzuju co říkají holky, chtěj to písemně, na telefonické sliby a ujištění se často nevyplatí dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bibie
1.6.17 12:42

Tak kdyz jsi prebirala byt, tak na plynomeru jste si snad zapsali stavy. Je uplne jedno jestli s temito stavy majitel nebo ty prehlasi plynomer v breznu nebo prosinci, plati se za spotrebu, ne za zalohy, proto nic nedluzis a uz bych to nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.6.17 12:46

Napsala jsem zadost o pisemne vyjadreni ze k dnesnimu datu v CEZ nemame zadny dluh.Je to jejich chyba a snazila jsrm se…ale blba zas ze sebe delat nebudu..Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
675
1.6.17 15:00

Převáděli jste plyn z původního majitele na sebe, nahlásili jste dodavateli stav plynomeru ke dni předání. Administrace převodu smlouvy nějakou dobu trvá, proto do toho března platil zálohy původní majitel a z toho mu vznikl i ten přeplatek. Vám začaly chodit zálohové faktury až po zadministrováni převodu, tzn. od března/dubna. Ale jsou to stále jen zálohy. Faktura za skutečnou spotřebu od toho prosince vám teprve přijde, záleží na tom, kdy je ve vašem bydlišti termín ročního vyúčtování. Nechala bych si peníze stranou na případný doplatek, jelikož jste cca. 3-4 měsíce neplatili zálohy. Tato situace je po převodu energií běžná. Když budete nyní požadovat po dodavateli potvrzení, že nic nedluzite, dá vám ho, protoze nyní opravdu nic nedluzite, ještě nebyla vystavena faktura.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.17 15:04

Ne..ono je to zložitější.
k 12.4 jsme přecházeli k EONu. a cez vystavil fakturu za období 19.3-12.4 a nemuzu je premluvit, že fakturu chci od prosince…je to zložité na vysvetleni

faktura dubnová je podle cezu konecná faktura a tím to s námi ukoncil.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.6.17 15:04

Složité…omlouvám se, nejsem Ceška

• Nahlásit
  • Citovat
675
2.6.17 13:49

V tom případe je to v pořádku. K 19.3. Dostal konečnou fakturu původní majitel z důvodu změny majitele. Datum na faktuře má 19.3., protoze k tomuto datu proběhl administrativní převod, spotřeba se mu ale počítá jen do prosince k odečtu, který jste nahlásili jako předávací. Ty máš potom konečnou fakturu datumove jen od 19.3. Do 12.4., ale spotřebu započítáno od prosince. Zaplať tuto fakturu a u ČEZu máš finito :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama