Byt u rodičů partnera

Anonymní
28.9.20 21:59

Byt u rodičů partnera

Ahoj. Prosim o anonym
Chci se trochu poradit nestranými a zkusenými.
Momentalne zijeme v pronajmu, ktery mel byt na dobu neurcitou dle dohody (nez nasetrime na vlastni bydleni) bohuzel okolnosti ze strany pronajimatele se zmenili a stehovat se zase jinam uz se nam nechce, navic s takovou zkusenosti nejistoty bydleni. Hlavne kvuli synovi. Dostatecne finance na vlastni bydleni (myslim tim slusne) zatim nemame, ale naskytla se moznost udelat si na baraku u partnerovo rodicu velky byt s vlastnim pristupem z ulice, ovsem se spolecnou zahradou, pokud by jsme chteli. Teoreticky vse by se udelalo nase, zadne rozdelene energie apod. Proste samostatny nezavisly byt. 1/3 totiz vlastni parner, tak by ji vyuzil. Ovsem ma vidina bydlet u tchyne me desi. Ona je nestarostliva, kdyz ji rekneme tak myslim, ze by nemusela „otravovat“. Mame totiz maleho syna, 10 mesicniho a to mi dela starost, vicemene aby ho nevyzadovala a nebyli mezi nami rozbroje. Takhle k nam jezdi opravdu malo, nekdy ho vidi i 1× za mesic, tak aby nechtela porad maleho hlidat, kdyz bude skoro vedle. Nemam zajem o hlidani a navstevy pokud si sama nepozadam. Co vy si i tom myslite? Z tohohle mam vítr. Protoze kdyz uz, tak urcite v tom byte nekolik let zustaneme, ze :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
90
28.9.20 22:06

Osobní zkušenost nemám, je tu ale hodně témat, ze kterých vyplývá, že takový způsob bydlení dobrotu nedělá. Já bych do bydlení s rodiči/partnerovými rodiči nešla, ač je mám moc ráda. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
28.9.20 22:07

Noo, tak to si radši najdete další pronájem, protože podle toho úvodního příspěvku jsi přesně ta snacha, která by sem za pár měsíců psala, jak je strašný, že ti tchyně bere syna a dokonce si dovolí tě ve svém vlastním domě navštěvovat! A to třeba i třikrát měsíčně!
Ne, fakt, tohle je nad mé chápání. Co je tak strašného na tom, že chce babička vidět vnuka? Co by ti bránilo ji ho občas nechat na hlídání? Ona by si ho užila a ty by sis mohla udělat spoustu práce doma nebo třeba studovat, cvičit nebo jen relaxovat. Proc si sakra ženský nevazite, že máte starostlive matky nebo tchyně, co mají o svá vnoučata zajem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
28.9.20 22:12

Ne ne a ne. S tchanovcema nedela dobrotu bydlet, ani se samostatnym vchodem. To tu za par tydnu nebo mesicu budes psat, jak si nestastna. To nemate na pronajem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18422
28.9.20 22:16

To bych šla radši do krabice pod most než ke tchýni. Ne, ne, ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
28.9.20 22:18

Ne, nestehujte se tam. Vetsinou to nedela dobrotu a u vas podle toho, co jste napsala, tak to urcite fungovat nebude. To, ze vidi babicka vnouce 1 mesicne je smutne. To, ze nemate zajem o hlidani mi prijde dost kratkozrake, protoze nikdy nevite, kdy se vam to bude hodit (treba hospitalizace) a dite nebude na ni zvykle a tchyne na peci o vnouce. Je na case myslet na to, co je v zajmu ditete. Taky jsme meli moznost udelat si byt v dome rodicu a jsem rada, ze jsme toho nevyuzili a koupili si vlastni byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
28.9.20 22:22

Ja bych se asi necitila ve sve kuzi. Ty jsi navic evidentne typicka hyperprotektivni matka prvorozeneho ditete, takze to by dobrotu nedelalo uz vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3329
28.9.20 22:32

Tak my s tchanovcema bydlíme… jenže já je mám moc rada, jsou to hodni lidi. Mě spis přijde, ze ty se tak bojis o syna, ze vysilujes. Já jsem třeba rada, když si tchyne dvouletaka na chvíli vezme, ale ten si to už koriguje sám, sebere si auta a jde dolu a vrátí se za hodku. Ale mě je to jedno, já jsem pak v zenovem módu a čtu si. Teď jsem šťastnější ještě 2× tolik, protože jsem v osmém měsíci s druhým, takže jsem rada, když občas přinese navarene jídlo a tak. Stanovili jsme si pravidla, vše funguje, ale vím ze jsme výjimka… mě se teda tady bydlí moc hezky a za příležitost udělat si tady vlastní domov, jsem jim moc vděčná. Ale já s tchyni nesouperim :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1770
28.9.20 22:35

Ne. Už podle tvého příspěvku je jasné, že společné bydlení není dobrý nápad :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16627
28.9.20 22:37

Tak pokud máš strach, aby ti tchýně náhodou nesáhla na poklad, tak to fakt nedělejte.

Jinak chce soužití s prarodiči opravdu trpělivost, pevné nervy a hlavně toleranci z obou stran.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 22:43

Nemame spolu spatny vztah a nemam problem ji syna pujcit na hlidani. Jen nechci, aby to bylo pravidlem co den nebo obden, jestli rozumite.
Jinak by to bylo jako dva domy vedle sebe s vlastnim vchodem, neni to vylozene spolecne bydleni.
Ja nejsem uzkostliva, ale jsem samotar a byt se synem sama, s partnerem mi vyhovuje. Potrebu, ze chci nebo nechci pohlidat si chci korigovat sama, syna si vezmu ven, do mesta, za kamaradkou, za moji matkou, ziju proste jak chci já a ne, ze nekdo pozadá… a jde mi o to, zdali ma nekdo zkusenost, ze se takova dohoda dá tolerovat či nikoli.
A tchyne ho vidi 1× mesicne, protoze casteji neprijede, neozve se, nikoli, ze ja nechci. Jen jsem proste doma sama tak na nej mam cas a nepotrebuji tolik hlidat. Parner je v tydnu pracovne pryc.

• Citovat
  • Nahlásit
1450
28.9.20 22:48

Ono budeš ještě za hlídání ráda kor když je mu teprve 10mměsíců…ted tomu nevěříš, ale počkej časem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 22:52

Nedovedu si predstavit dalsi pronajem. Dalsi stehovani. Hlavne syn hodne vnima, ze je doma. Uz nechci, aby se zase stalo, ze nekdo bude nucen ukoncit pronajem a my se zase stehovat. V tomhle pronajmu jsme meli byt jak bude treba a najednou, po roce ups.. a pristi rok neprodlouzime smlouvu a to nasetrit potrebnou cast opravdu nešlo. A predstava, ze se to stane znovu me uz desi a proto prave premyslim o tehle variante. Vicemene i levnejsi variante no.

• Citovat
  • Nahlásit
5790
28.9.20 23:08

Ze jsi presne ta snacha, kterou zadna tchyne nechce.
Babicku chces mit k dispozici tehdy, kdyz se Ti to hodi, pak by byla dobra. Ale nedej boze, kdyz i ona by chtela vnoucka jindy, nez milostiva snacha dovoli.
Bezte bydlet sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 23:08
@Anonymní píše:
Nemame spolu spatny vztah a nemam problem ji syna pujcit na hlidani. Jen nechci, aby to bylo pravidlem co den nebo obden, jestli rozumite.
Jinak by to bylo jako dva domy vedle sebe s vlastnim vchodem, neni to vylozene spolecne bydleni.
Ja nejsem uzkostliva, ale jsem samotar a byt se synem sama, s partnerem mi vyhovuje. Potrebu, ze chci nebo nechci pohlidat si chci korigovat sama, syna si vezmu ven, do mesta, za kamaradkou, za moji matkou, ziju proste jak chci já a ne, ze nekdo pozadá… a jde mi o to, zdali ma nekdo zkusenost, ze se takova dohoda dá tolerovat či nikoli.
A tchyne ho vidi 1× mesicne, protoze casteji neprijede, neozve se, nikoli, ze ja nechci. Jen jsem proste doma sama tak na nej mam cas a nepotrebuji tolik hlidat. Parner je v tydnu pracovne pryc.

Ne, nerozumím ti. Máme tchýni kousek, a když nepožádám o hlídání, tak prostě nehlídá. A mně je to spíš líto. U tvé tchýně to vypadá podobně.

Ty ani nevíš, jak to bude reálně probíhat, ale už víš, že to bude den nebo obden. Fakt tě nechápu, o co ti jde. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama