Bytovka versus dům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  29.04.18 07:01
bytovka versus dům

Ahoj, potřebuji utřídit myšlenky, tak Vám budu moc vděčná za pomoc.
Momentálně bydlíme v bytovce, v podnájmu. Prodávám byt ( pro nás je malí).
A ted uvažujeme, co dál, zda dům, či znovu bytovka ale byt větší.
Máme 3 malé děti (7- 1,5). Na bytě je hypotéka, kterou jsou ochotni nám převést na novou nemovitost (cca 500 000).
Plus domu pro nás je to, že je to soukromí, proti bytovce. TAdy bydlíme sice v cihláku, ale je tu slyšet kazdej prd, což tedy nám nevadí, ale nevim, jak jsou nadšeni děti z nás. Ač se velmi snažíme děti krotit a mírnit. Ale v minulém podnájmu si sousedka stěžovala, že malá dupe… lezla po 4, nechodila. Tady zatím problémy nemáme. Dům, který máme vyhlídlí, je 2km od městečka s občanskou vybaveností, pozemek tak akorát. na zaplacení a nějaou reko by stačili peníze s prodeje, převod hypo a ještě by něco zbylo do rezervy.
Byt.. výhoda toho že je vše po ruce, ale museli bychom hypotéku navýšit ( o max 1 000 000) ale opět jsou tu ti sousedi, co můžou si stěžovat, že děti hlučí, a že kluci fakt dokážou nadělat rámusu dost. Pak je chodíme krotit, a jsme z toho akorát nervní a unavení… Je hezké, že máme balkon, ale používáme ho tak na prádlo, protože sousedi pod i nad námi kouří a my jsme nekuřáci

co vy a baráčky? Jak dlouho to děti vše bavilo? Samo, nepočítam s tim, že by byli jen na zahradě…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 7873 příspěvků 34 inzerátů 29.04.18 07:07

Z prazskeho bytu do domu, na vesnici do domu. A jsme spokojeni. Do bytu s detma bych uz nechtela. Soused na nas busil, at syn nebeha a je zticha. Desny. A to byl syn v te dobe 1,5r a byl moc hodny. Co predvadi ted se segrou, to by soused zesilel.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 29.04.18 07:17
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji utřídit myšlenky, tak Vám budu moc vděčná za pomoc.
Momentálně bydlíme v bytovce, v podnájmu. Prodávám byt ( pro nás je malí).
A ted uvažujeme, co dál, zda dům, či znovu bytovka ale byt větší.
Máme 3 malé děti (7- 1,5). Na bytě je hypotéka, kterou jsou ochotni nám převést na novou nemovitost (cca 500 000).
Plus domu pro nás je to, že je to soukromí, proti bytovce. TAdy bydlíme sice v cihláku, ale je tu slyšet kazdej prd, což tedy nám nevadí, ale nevim, jak jsou nadšeni děti z nás. Ač se velmi snažíme děti krotit a mírnit. Ale v minulém podnájmu si sousedka stěžovala, že malá dupe… lezla po 4, nechodila. Tady zatím problémy nemáme. Dům, který máme vyhlídlí, je 2km od městečka s občanskou vybaveností, pozemek tak akorát. na zaplacení a nějaou reko by stačili peníze s prodeje, převod hypo a ještě by něco zbylo do rezervy.
Byt.. výhoda toho že je vše po ruce, ale museli bychom hypotéku navýšit ( o max 1 000 000) ale opět jsou tu ti sousedi, co můžou si stěžovat, že děti hlučí, a že kluci fakt dokážou nadělat rámusu dost. Pak je chodíme krotit, a jsme z toho akorát nervní a unavení… Je hezké, že máme balkon, ale používáme ho tak na prádlo, protože sousedi pod i nad námi kouří a my jsme nekuřácico vy a baráčky? Jak dlouho to děti vše bavilo? Samo, nepočítam s tim, že by byli jen na zahradě…

Nikdy jsem nechtěl na vesnici, ani si nepřál dům. Pak život zamíchal karty a nyní bych na vesnici neměnil ani za nic. Neměnil bych kvůli sobě a pak zejména kvůli dětem. Zpětně můžu říct asi proto, že jsem nepoznal, co je to za luxus dát si snídani pod ořešákem, spát v TICHU nebo mít vlastní „grunt“ a na něm si hospodařit. Plus žití na vesnici je kapitola sama pro sebe.

Anonymní  29.04.18 07:18

Ono záleží jaka bytovka. My bydlime v bytovce, za ni mame zahradu, sousedu minimálně, vyhled po okoli luxusni. Bohužel je nam byt maly. Stehovat jsme se z mesta nechteli, muz tu ma praci skoro i nosu, takze jsme koupili dum, bohužel tu moc byber neni takze dum stoji uprostřed ulice, okolo dalsi domy, kde si lidi koukají do zahrad a primo do oken, výhled žádný.

Anonymní  29.04.18 07:21

My pujdeme z bytu (taky bydlime v cihlove bytovce) do domu co nevidet a nemuzeme se dockat. Take mame balkon, ktery nevyuzivame v podstate na nic, pac sousedi okolo tam taky chodi kourit. Co se deje u sousedu, o tom radsi ani nemluvit (kdyby tam ten bordel delali deti, tak to jeste pochopim). Takze sice zadluzeni hypotekou budeme do 60ti, ale stoji nam to za to :palec:

Ada22
Kecalka 454 příspěvků 29.04.18 07:21

Celý život jsem žila v bytě. Vzdy mi to přišlo v pohodě. Teď s dětmi máme dům. Zatím mi přijde, že to má jen výhody, netušíš sousedy. Děti jen tak vypustíme ven, ale počítejte že s domem je spokojená stále nějaká práce. Peníze které si myslíš, že bude stát rekonstrukce vynásob rovnou minimálně dvakrát. Jestli manžel není kutil, tak bych do domu nesla.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8197 příspěvků 29.04.18 07:21

Stěhovali jsme se nejdříve z paneláku do bytovky a teď z bytovky do domu. 100% nejlepší je dům

Anonymní  29.04.18 07:22
@Anonymní píše:
Ono záleží jaka bytovka. My bydlime v bytovce, za ni mame zahradu, sousedu minimálně, vyhled po okoli luxusni. Bohužel je nam byt maly. Stehovat jsme se z mesta nechteli, muz tu ma praci skoro i nosu, takze jsme koupili dum, bohužel tu moc byber neni takze dum stoji uprostřed ulice, okolo dalsi domy, kde si lidi koukají do zahrad a primo do oken, výhled žádný.

tak tady výhled je, soused kus dál.. tady jsem na byt se zahradou asi nenarazila, rozhodně ne s naším rozpětím 3m, a tím že potřebuju dostupnost mhd

zakladatelka

Anonymní  29.04.18 07:26

@Ada22 my taky, ale taky nás naši od mala věčně okřikovali ať… a vim, jak jsem si cenila toho, že u babi na baráku můžeme ječet, dupat jak chcem… jo s prací počítáme, ale s financema na tom nejsme zas tak zle, a kdyby, počítáme s variantou bydlet zde, tam jezdit víkendově, než se to udělá, resp než naštříme..

zakaldatelka

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9754 příspěvků 29.04.18 07:46

My jsme v Praze v bytě a nikdy bych neměnila. Ale je teda fakt, že my hluk moc neřešili: dítě máme jedno a ne moc divoký. Problém jsme neměli v bývalém bytě ani v novém.

Můj otec si pořídil barák, opravil, má ženu a jedenáctiletou dceru. Už před pár lety naznačoval, že za peníze, co stál ten dům, by mohli mít v Praze luxusní byt. A navíc je to never ending story - na jednom konci skončíš, a můžeš opravovat zase od začátku.

Dceru to na zahradě bavilo tak do osmi let, od té doby je radši u počítače atd. Chodí na koně, ale stejně tam musí dojíždět. Čas, který stráví cestováním do Prahy, je štve, naštěstí tu mají 1+1 na přespání, když chtějí do divadla, na výstavy atd.

Samozřejmě grilovačka a kafe na terase jsou fajn, ale má to i negativa. A když soused celý den pouští na zahradě z rádia dechovku na plný koule, tak ani ten klid není, jak by člověk chtěl (v bytě s rušením počítáš, že)…

Příspěvek upraven 29.04.18 v 09:31

Gortyna
Kecalka 289 příspěvků 2 inzeráty 29.04.18 07:50

Tak já jsem opačný případ. S rodiči jsme bydleli na vesnici ve vlastním domě. Infrastruktura nulová. Sousedi si stěžovali furt a na všechno, nedej bože že nám spadnul k nim míč za plot, to byl problém ho vrátit… A ta práce okolo, máma byla kolikrát strhaná. Do Prahy jsem šla na vš a už jsem tady zůstala. Máme byt v novostavbě a nic neřeším, ano když pod námi brečí malé děti tak to slyším, ale bežné hovory doopravdy ne.

Uživatel je onlineBábrdl
Neúnavná pisatelka 19820 příspěvků 29.04.18 07:52
@Slečna Ferka píše:
My jsme v Praze v bytě a nikdy bych neměnila. Ale je teta fakt, že my hluk moc neřešili: dítě máme jedno a ne moc divoký. Problém jsme neměli v bývalém bytě ani v novém.

Můj otec si pořídil barák, opravil, má ženu a jedenáctiletou dceru. Už před pár lety naznačoval, že za peníze, co stál ten dům, by mohli mít v Praze luxusní byt. A navíc je to never ending story - na jednom konci skončíš, a můžeš opravovat zase od začátku.

Dceru to na zahradě bavilo tak si osmi let, od té doby je radši u počítače atd. Chodí na koně, ale stejně tam musí dojíždět. Čas, který stráví cestováním do Prahy, je štve, naštěstí tu mají 1+1 na přespání, když chtějí do divadla, na výstavy atd.

Samozřejmě grilovačka a kafe na terase jsou fajn, ale má to i negativa. A když soused celý den pouští na zahradě z rádia dechovku na plný koule, tak ani ten klid není, jak by člověk chtěl (v bytě s rušením počítáš, že)…

Pro řadu lidí je byt ve městě a dům na venkově ideální řešení, byť trochu drahé.
Je to vlastně chalupa naopak

Anonymní  29.04.18 08:08

@Gortyna tak tady jo, je tu slyšet vse. od kaslani, po fén, po hovory

Hanka1
Extra třída :D 12991 příspěvků 29.04.18 08:25

Se trema detma jednoznacne dum kozsek do Prahy s dobrym dojizdenim pro deti az pujdou do skol v 15 a to ti pise typicka zpovykana Prazacka, typicka kavarenska povalecka, t. c. Zijici deset let na vesnici ve vlastnim, dese-patnact minut autem jsem u metra. A to jsem sla sem z Letne, kde mi to prislo skvele i s jednim ditkem… :think: :*

Ijen
Kecalka 347 příspěvků 29.04.18 09:14

I dum muze znamenat hluk a protivne sousedy, jako dite jsem to nevnimala, ale kdyz ted prijdu k nasim tak od rana sekacky, krovinorezy, cirkularky a psi, za plotem zvedave sousedky a na silnici projede vic auz nez v nasi jednosmerce v centru. A pak vzdalenost, vsude pesky min 45 min, mhd jezdi jednou za hodinu a o vikendu vubec. U nas v dome je klid o sousedech skoro nevim. Kdyz uz dum tak idealni poloha vuci mestu, idealni dostupnost a polosamota. Pak bych mozna prekousla i to dojizdeni do prace, ktere fakt nemusim. A to je predevsim o penezich, ktere nemame, protoze jich vetsinu procestujeme. Je to neco za neco. Teple vikendy a cast prazdnin travime na chate, mladsi syn s kamarady jezdi jeste s nami, starsi uz ma svuj program. Vcerejsi vecer u ohne pod skorouplnkem byl krasny, stejne tak snidane venku. Ale v pondeli se zase rada do mesta vratim. Kazdy musi najit zpusob jak zit v rovnovaze. A ja vim, ze hypoteka do smrti a nemoznost vycestovat, neni pro me.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Koptík se před policisty tvářil jako taxikář, vše musela urovnat Gregorová

Ondřej Koptík (34) přistižen při činu! Ve čtvrtek večer kolem 22. hodiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama