Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Vymyslela jsem si v létě taky, že bych chtěla našem Idealu trochu předělat předsíň, vymalovat, nový botník, nějaký pěkný doplňky a holt budu taky muset čekat
alespoň se i po vánocích máme pořád na co těšit.
Tak už i my máme baráček dostavěný a předený do naších rukou
už se moc těším až tam budeme na plno, už mám vymyšlený jak a co kam půjde
ale můžete mi někdo říct jak je to se stehováním v tomhle období? Protože byt kde jsme momentálně ještě v nájmu máme vyklidit do konce března, což by normálně nebyl problém, ALE byt a dům je každý v jiném okrese, takže to jako musíme cestovat s nájemní smlouvou a smlouvou na dům? Já to nehodlám všechno stěhovat ten poslední týden, i když se stejně nedá spoléhat na to že to neprodlouží…To je fakt na palici…opravdu jak co nejvíce člověku zkomplikovat život…
@Vlaďanka píše:
Tak už i my máme baráček dostavěný a předený do naších rukouuž se moc těším až tam budeme na plno, už mám vymyšlený jak a co kam půjde
ale můžete mi někdo říct jak je to se stehováním v tomhle období? Protože byt kde jsme momentálně ještě v nájmu máme vyklidit do konce března, což by normálně nebyl problém, ALE byt a dům je každý v jiném okrese, takže to jako musíme cestovat s nájemní smlouvou a smlouvou na dům? Já to nehodlám všechno stěhovat ten poslední týden, i když se stejně nedá spoléhat na to že to neprodlouží…To je fakt na palici…opravdu jak co nejvíce člověku zkomplikovat život…
Jsme momentálně ve stejné situaci, a ano stačí nájemní smlouva a kupní smlouva od Canaby, nás už takhle kontrolovali a bylo to v pohodě, naštěstí tohle docela chápou. My sice máme možnost v nájmu zůstat další měsíc, majitel by nebyl proti, ale nechci zbytečně platit další nájem, když už máme nový dům, naštěstí už většinu máme přestěhovanou a chybí nám jen drobnosti tak jezdíme už jen sami osobákem. Už se ale těším až to budeme mít za sebou a budeme si užívat nového domova.
Měli jsme to stejně, byt v jiném okrese než nový dům, ale upřímně, mě to nařízení přišlo tak stupidní, že jsme sebou žádný ty jejich papíry nevozili, a zastavili nás asi jednou a nechali si to normálně vysvětlit. Myslím si že i pro ně to muselo být na palici, takhle otravovat lidem životy…ale už to máme za sebou naštěstí, snad nepřijdou s nějakou další volovinou. Každopádně my už máme i všechny věci přestěhovaný, konečně, byl to boj
ale teď už si budeme jenom užívat sluníčka na zahradě a zkrášlovat si to tady k obrazu svému. Mimochodem máme domeček Ideal.
@babika1 píše:
Měli jsme to stejně, byt v jiném okrese než nový dům, ale upřímně, mě to nařízení přišlo tak stupidní, že jsme sebou žádný ty jejich papíry nevozili, a zastavili nás asi jednou a nechali si to normálně vysvětlit. Myslím si že i pro ně to muselo být na palici, takhle otravovat lidem životy…ale už to máme za sebou naštěstí, snad nepřijdou s nějakou další volovinou. Každopádně my už máme i všechny věci přestěhovaný, konečně, byl to bojale teď už si budeme jenom užívat sluníčka na zahradě a zkrášlovat si to tady k obrazu svému. Mimochodem máme domeček Ideal.
My stěhování mámě taky už za sebou, přijde mi, že to trvalo déle než samotná výstavba dobu, ale konečně už nic není v krabicích a má to své místo. Po téhle zkušenosti doufám že už jsme se stěhovali naposledy
by člověk neřekl kolik za ta léta nastřádá krámů a zbytečností
Ale stěhovali jsme se do většího, takže jsme si nějak nelámali hlavu z toho kam to dáme, máme dům Romance a je tu naštěstí místa dost.
@Khaaki píše:
My stěhování mámě taky už za sebou, přijde mi, že to trvalo déle než samotná výstavba dobu, ale konečně už nic není v krabicích a má to své místo. Po téhle zkušenosti doufám že už jsme se stěhovali naposledyby člověk neřekl kolik za ta léta nastřádá krámů a zbytečností
Ale stěhovali jsme se do většího, takže jsme si nějak nelámali hlavu z toho kam to dáme, máme dům Romance a je tu naštěstí místa dost.
V domě Romance od Canaby taky bydlíme, ale už delší čas, takže nás pandemie zaskočila jenom v tom, že jsme nemohli do obi a podobných krámu abychom se nějak postarali o zahradu, chtěla jsem aby aspoň trochu seděla k domu, protože to bylo fakt strašný, všude jenom rozkopaný trávníky, žádná kytka. Ale pak jsme se k tomu dostali a hned to vypadá líp, konečně je zahrada hodna takhle pěknýho domu. ![]()
Ahoj, pomohlo vám při výběru domu navštívit to jejich vzorové centrum domů co Canaba má? Momentálně zvažujeme, jestli se nám tam vyplatí jet, protože Nehvizdy nemáme za rohem, ale zase jsem někde četla recenze, že to lidem docela pomohlo, že tam domy mají zařízené, dá se to projít i s prodejcem a tak dále, a já bych to i ráda viděla, myslím si že by mi to pomohlo v rozhodování, vidět jak jsou místnosti opravdu veliké, ale váhám, protože bychom buď museli obvolat babičky, jestli by nám pohlídali ratolesti nebo vymyslet nějaký program i pro ně, abychom v autě neměli dvě opruzeniny. ![]()
@PetraKU80 píše:
Ahoj, pomohlo vám při výběru domu navštívit to jejich vzorové centrum domů co Canaba má? Momentálně zvažujeme, jestli se nám tam vyplatí jet, protože Nehvizdy nemáme za rohem, ale zase jsem někde četla recenze, že to lidem docela pomohlo, že tam domy mají zařízené, dá se to projít i s prodejcem a tak dále, a já bych to i ráda viděla, myslím si že by mi to pomohlo v rozhodování, vidět jak jsou místnosti opravdu veliké, ale váhám, protože bychom buď museli obvolat babičky, jestli by nám pohlídali ratolesti nebo vymyslet nějaký program i pro ně, abychom v autě neměli dvě opruzeniny.
Nám to hodně pomohlo, já třeba nemám úplně smysl pro prostorovou představivost, takže jsem opravdu uvítala že Canaba nějaký vzorový centrum má. Předem jsme si tam zavolali a udělali si schůzku s prodejcem Švestkou, který s námi prošel všechny domy, řekl nám ke každému příběh, jak vše probíhá, a co jsem ocenila nejvíc bylo to, že domy mají i plně vybavené, člověku to pomůže si představit, jak to v domě bude vypadat, dělala jsem si i fotky, hlavně interiéru, protože se mi moc líbilo, jak to mají zařízené, mají tam použitý takový příjemný styl, všechno světlý, krásný gauče, do jednoho jsem se přímo zamilovala a bylo super že nám prodejce i řekl od jakých dodavatelů co mají a řekl nám i jaký s tím mají ostatní klienti zkušenosti. Takže fotky mám uložené abych věděla, jak si to pak doma zařídit podle toho
A ohledně dětí jsme taky jako první zkoušeli babičky, ale nakonec jsme to spojili s výletem do aquaparku, takže to naše to zvládlo dobře, když vědělo, co ho pak čeká.
@Ladyska píše:
Nám to hodně pomohlo, já třeba nemám úplně smysl pro prostorovou představivost, takže jsem opravdu uvítala že Canaba nějaký vzorový centrum má. Předem jsme si tam zavolali a udělali si schůzku s prodejcem Švestkou, který s námi prošel všechny domy, řekl nám ke každému příběh, jak vše probíhá, a co jsem ocenila nejvíc bylo to, že domy mají i plně vybavené, člověku to pomůže si představit, jak to v domě bude vypadat, dělala jsem si i fotky, hlavně interiéru, protože se mi moc líbilo, jak to mají zařízené, mají tam použitý takový příjemný styl, všechno světlý, krásný gauče, do jednoho jsem se přímo zamilovala a bylo super že nám prodejce i řekl od jakých dodavatelů co mají a řekl nám i jaký s tím mají ostatní klienti zkušenosti. Takže fotky mám uložené abych věděla, jak si to pak doma zařídit podle tohoA ohledně dětí jsme taky jako první zkoušeli babičky, ale nakonec jsme to spojili s výletem do aquaparku, takže to naše to zvládlo dobře, když vědělo, co ho pak čeká.
No já právě prostorovou orientací taky neoplývám, proto bych to chtěla vidět, než se pro ně úplně rozhodneme, a radši bych si to tam procházela bez dětí abych měla možnost se kochat a né sledovat, aby na něco pořád sahali, uznávám ale že aquapark je dobrá varianta, je tam něco poblíž? Tak uvidíme… ale fotky by mě docela zajímali, máš je někde u sebe? Mohla bys je přidat sem? A nepamatuješ si na jak dlouho ta prohlídka s prodejcem byla?
@PetraKU80 píše:
No já právě prostorovou orientací taky neoplývám, proto bych to chtěla vidět, než se pro ně úplně rozhodneme, a radši bych si to tam procházela bez dětí abych měla možnost se kochat a né sledovat, aby na něco pořád sahali, uznávám ale že aquapark je dobrá varianta, je tam něco poblíž? Tak uvidíme… ale fotky by mě docela zajímali, máš je někde u sebe? Mohla bys je přidat sem? A nepamatuješ si na jak dlouho ta prohlídka s prodejcem byla?
Hele délka ty prohlídky asi záleží na tom, jak si řeknete vy, my jsme si chtěli projít všechny domy co tam mají, ale podle mě, kdybyste mu řekli že máte zájem o konkrétní dům tak by to mohlo být docela rychlé. Fotky přidám, jen to není jak od profi fotografa
ale myslím že i u Canaby na webu mají fotky interiéru, i na youtubu mají videa https://www.youtube.com/watch?… Aquapark je v Čestlicích, to je odtamtud něco přes půl hodiny, takže se to dá zvládnout, když si schůzku sjednáte dopoledne, ale upozorňuji že to není jeden z těch nejlevnějších, ale je to tam super, vybrali jsme si ho na základě recenzí na google. Je tam spousta tobogánů, i občerstvení tam mají celkem dobré, užili jsme si to tam i my dospělí, a to jsem se chvílí bála, jak to tam bude vypadat, protože než jsme se tam dostali tak jsme čekali frontu, lidí jako smetí, ale uvnitř se lidi docela dost rozprostřeli.
@Ladyska píše:
Hele délka ty prohlídky asi záleží na tom, jak si řeknete vy, my jsme si chtěli projít všechny domy co tam mají, ale podle mě, kdybyste mu řekli že máte zájem o konkrétní dům tak by to mohlo být docela rychlé. Fotky přidám, jen to není jak od profi fotografaale myslím že i u Canaby na webu mají fotky interiéru, i na youtubu mají videa https://www.youtube.com/watch?… Aquapark je v Čestlicích, to je odtamtud něco přes půl hodiny, takže se to dá zvládnout, když si schůzku sjednáte dopoledne, ale upozorňuji že to není jeden z těch nejlevnějších, ale je to tam super, vybrali jsme si ho na základě recenzí na google. Je tam spousta tobogánů, i občerstvení tam mají celkem dobré, užili jsme si to tam i my dospělí, a to jsem se chvílí bála, jak to tam bude vypadat, protože než jsme se tam dostali tak jsme čekali frontu, lidí jako smetí, ale uvnitř se lidi docela dost rozprostřeli.
Tak to jo, já se bála, že to je prohlídka třeba na několik hodin. Super, moc díky, vypadá to tam luxusně, by mě zajímalo, kolik takové vybavení stojí, všechno nevypadá že to bude stará dobrá ikea.
a s tím aquaparkem to vůbec není špatný nápad, už dlouho jsme takhle někdy nebyli. Samozřejmě by se mi nejvíc líbilo tak jenom vyslat tatínka s dětma, ale to mu asi nemůžu udělat
A ještě se zeptám, kdy jste tam byli, je to teď někdy čerstvě? Jestli tam nemají ještě zavříno, já nevím, jaký ty opatření dneska ještě platí nebo ne, po třetí výměně ministra zdravotnictví jsem tu komedii přestala sledovat.
@PetraKU80 píše:
Tak to jo, já se bála, že to je prohlídka třeba na několik hodin. Super, moc díky, vypadá to tam luxusně, by mě zajímalo, kolik takové vybavení stojí, všechno nevypadá že to bude stará dobrá ikea.a s tím aquaparkem to vůbec není špatný nápad, už dlouho jsme takhle někdy nebyli. Samozřejmě by se mi nejvíc líbilo tak jenom vyslat tatínka s dětma, ale to mu asi nemůžu udělat
A ještě se zeptám, kdy jste tam byli, je to teď někdy čerstvě? Jestli tam nemají ještě zavříno, já nevím, jaký ty opatření dneska ještě platí nebo ne, po třetí výměně ministra zdravotnictví jsem tu komedii přestala sledovat.
Něco i ikea je si myslím, nevím, tolik jsem to zase nezkoumala, ale když jsem se ptala na určitou věc tak mi prodejce sdělil, od jakého je to dodavatele a jakou s ním oni mají zkušenost, ohledně dodání a podobně, ten pan Švestka byl super, nevadilo mu odpovědět na jakoukoli otázku, a to že já pokládala otázky typu jako – nevíte, jak se tyhle podlahy čistí? A podobně
Podotýkám, že nám bylo i nabídnuto že si tam můžeme zajet i sami a dům který jsme si vybrali navštívit i bez prodejce, abychom si mohli cokoliv přeměřit, třeba kvůli nákupu nábytku. Takže to jde i úplně bez prodejce, ale jako první bych to udělala s ním, řekl nám podstatné informace, zkušenost to byla dobrá. Jinak jsme tam vyrazili hned po tom, jak se to zase otevřelo, takže to tak dávno není. Canabu jsme si teda vybrali dříve, ale chtěli jsme si právě všechno projít s prodejcem abychom si všechno zjistili.
@Ladyska píše:
Něco i ikea je si myslím, nevím, tolik jsem to zase nezkoumala, ale když jsem se ptala na určitou věc tak mi prodejce sdělil, od jakého je to dodavatele a jakou s ním oni mají zkušenost, ohledně dodání a podobně, ten pan Švestka byl super, nevadilo mu odpovědět na jakoukoli otázku, a to že já pokládala otázky typu jako – nevíte, jak se tyhle podlahy čistí? A podobněPodotýkám, že nám bylo i nabídnuto že si tam můžeme zajet i sami a dům který jsme si vybrali navštívit i bez prodejce, abychom si mohli cokoliv přeměřit, třeba kvůli nákupu nábytku. Takže to jde i úplně bez prodejce, ale jako první bych to udělala s ním, řekl nám podstatné informace, zkušenost to byla dobrá. Jinak jsme tam vyrazili hned po tom, jak se to zase otevřelo, takže to tak dávno není. Canabu jsme si teda vybrali dříve, ale chtěli jsme si právě všechno projít s prodejcem abychom si všechno zjistili.
Aha, tak to je dobrý, tak já se zkusím domluvit abychom taky měli prohlídku s panem Švestkou, protože se znám, já se budu ptát na stupidní otázky, a potřebuju někoho trpělivého co mi to bude schopný vysvětlit
Díky za poskytnutí recenze a zkušeností, i za vymyšlení programu pro děti.
Kdybych měla nějaké otázky tak se ještě ozvu.
@PetraKU80 píše:
Aha, tak to je dobrý, tak já se zkusím domluvit abychom taky měli prohlídku s panem Švestkou, protože se znám, já se budu ptát na stupidní otázky, a potřebuju někoho trpělivého co mi to bude schopný vysvětlitDíky za poskytnutí recenze a zkušeností, i za vymyšlení programu pro děti.
Kdybych měla nějaké otázky tak se ještě ozvu.
Jasnačka, není zač. Dej pak vědět jaký to bylo.
@PetraKU80 píše:
Ahoj, pomohlo vám při výběru domu navštívit to jejich vzorové centrum domů co Canaba má? Momentálně zvažujeme, jestli se nám tam vyplatí jet, protože Nehvizdy nemáme za rohem, ale zase jsem někde četla recenze, že to lidem docela pomohlo, že tam domy mají zařízené, dá se to projít i s prodejcem a tak dále, a já bych to i ráda viděla, myslím si že by mi to pomohlo v rozhodování, vidět jak jsou místnosti opravdu veliké, ale váhám, protože bychom buď museli obvolat babičky, jestli by nám pohlídali ratolesti nebo vymyslet nějaký program i pro ně, abychom v autě neměli dvě opruzeniny.
Ahoj, taky si klidně podělím o zkušenost s Canabou/ Vzorovým centrem. Už je to tedy déle co jsme tam byli, ale pomohlo to hodně. Obešli jsme si více firem, ale nenarazili jsme na takovou, co by tohle měla taky, všude vidíš jenom domy na obrázku, a je pravda že tohle bylo opravdu wow, že si dům můžeš projít křížem krážem, všechno si přeměřit, od prodejce si vše zjistit, jak co probíhá – no prostě a jednoduše, vyplatí se to, nás to dost utvrdilo v tom, že do toho půjdeme s Canabou.