Častá infekce v uchu

3209
17.1.15 20:20

Častá infekce v uchu

Ahoj,
synovi se co 2-3 měsíce vrací infekce do ucha, častěji do jednoho, někdy je infekce v obou uších. Začne si stěžovat na bolest a zároveň mu z ucha vytéká páchnoucí maz. Pokaždé pan doktor vyčistí, vypláchne, dá dovnitř gázu s mastí, pak kapeme antibiotické kapky Maxitrol a za ty 2-3 měsíce to má zpátky. A zase začne z ucha vytékat ten páchnoucí maz, no nechápu kde se mu to tam za tak krátkou dobu pořád bere. Máte někdo podobné zkušennosti? Už jsem z toho zoufalá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22294
17.1.15 20:22

Vyšetřovali synovi přítomnou tekutinu ve středouší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3209
17.1.15 20:24

@hanka.br. Ne nic, jen pořád stále stejný postup jak jsem psala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
17.1.15 20:24

A dělal doktor nějaký rozbor toho mazu? Naší malé nechala udělat doktorka rozbor mazu, když se jí opakoval zánět. Dobré jsou kapky Audiron.
Je to asi jiný problém, ale atb pořád dokola nejsou řešení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3209
17.1.15 20:30

@Aries6 Rozbor nedělal, už je mi to divné že je to tak často a pořád stejná léčba a zas je to zpátky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22294
17.1.15 20:37
@Dovesilke píše:
@hanka.br. Ne nic, jen pořád stále stejný postup jak jsem psala.

Některým dětem se ve středouší drží tekutina což je způsobeno nedostatečnou funkcí Eustachovy trubice. Jestliže tekutina ve středouší přetrvává déle než 2-3 měsíce, zavádějí se dětem drenážní trubičky, aby tekutinu odváděly. Dlouhotrvající přítomnost tekutiny ve středouší je nebezpečná a může vést k nezvratnému poškození sluchu. Já nevím, jak dalece je váš lékař zkušený, předpokládám, že by to poznal - ale znáš to. Tak se na to zeptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3209
17.1.15 20:39

@hanka.br. Za zeptání nic nedám, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
17.1.15 21:11

@Dovesilke Já se ještě zeptám - dělá to dětský nebo ORL?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
17.1.15 21:13
@Dovesilke píše:
Ahoj,
synovi se co 2-3 měsíce vrací infekce do ucha, častěji do jednoho, někdy je infekce v obou uších. Začne si stěžovat na bolest a zároveň mu z ucha vytéká páchnoucí maz. Pokaždé pan doktor vyčistí, vypláchne, dá dovnitř gázu s mastí, pak kapeme antibiotické kapky Maxitrol a za ty 2-3 měsíce to má zpátky. A zase začne z ucha vytékat ten páchnoucí maz, no nechápu kde se mu to tam za tak krátkou dobu pořád bere. Máte někdo podobné zkušennosti? Už jsem z toho zoufalá.

to ho nejspis ceka pichani usi a odsati hisu v ouskach a zavedeni trubicek aby maz mohl vytekat a neopakovalo se to ;) vydupala bych si to pokud ti to nebude chtit někdo napsat :pankac:

• Citovat
  • Upravit
JayLee
17.1.15 21:13
@Aries6 píše:
@Dovesilke Já se ještě zeptám - dělá to dětský nebo ORL?

ORL v nemocnici :kytka: pediatr ti napise jen zadanku :kytka:

• Citovat
  • Upravit
22697
17.1.15 21:17
@JayLee píše:
ORL v nemocnici :kytka: pediatr ti napise jen zadanku :kytka:

No já to nikde od zakladatelky nečtu, proto se ptám. Protože u nás na ORL se chovají podobně - píchnout, atb… nazdat. NAše dětská mě na to upozornila a ten rozbor malé nechala udělat ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
17.1.15 21:17

A ještě by mě, čistě pro srovnání, zajímalo, kolik je malému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
17.1.15 21:20
:kytka:

Příspěvek upraven 17.01.15 v 21:25

• Citovat
  • Upravit
3209
17.1.15 21:21

Chodíme na ORL, synovi je 7 let a uši nikdy píchané neměl. Vždy jen vyčistit, mast, kapky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
17.1.15 21:22

@JayLee Já se ptala teda spíš na zakladatelku, abych poradila jí :D Jakože, jestli jejímu dítku to dělali na ORL nebo dětský a tak…
My máme ušní období zatím za sebou - ťuk ťuk ťuk…
Ale děkuji za popis :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama