Časté močení - dědičné? A důvod?

Anonymní
17.9.21 19:48

Časté močení - dědičné? A důvod?

Ahoj všem.
Chci se zeptat těch, kteří chodí častěji čůrat.
Jak situaci řešil urolog a máte ty potíže dědičné??
Chodím dost často, minulý urolog mi dal léky na hyperaktivní močový měchýř, bohužel už neordinuje. Nový mě postupně posílá na různá dost nepříjemná vyšetření a léky stále nenapsal. Čeká mě cystoskopie a vážně přemýšlím o tom, že tam nepůjdu.
Moje máma chodila častěji, můj syn je na tom lépe než já, ale také je to častější močení. Únik moči nemám, pálení (pokud nejsem po vyšetření močové trubice) také ne, prostě potřebuju často. Výdej odpovídá příjmu.
Děkuji za zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.9.21 20:04

A jak často chodíš, pokud se smím zeptat? A ty léky ti pomáhaly? Cystoskopie je sice fakt kraťounká operace, ale stejně, já bych se do ní taky nehrnula, pokud máš pocit, že tvoje obtíže jsou letité a ne zas tak moc obtěžující. Já chodívala často, ale měla jsem to psychicky. Naučila mě to učitelka na základní škole, že jsme museli každou přestávku, takže co 45min na záchod čůrat, abychom nešli o hodině, to se nesmělo. :lol: Až na gymplu jsem zjistila, že jsem jediná, co takhle trajdá. Postupně jsem se to odnaučila. Moje mamka chodí od dob, co byla na mateřské, v noci dvakrát na záchod. Naučila se, že po nočním kojení si radši dojde a drží jí to dodnes. Takže rovněž psychicky. Můj manžel trajdá taky často, častěji než já, třeba po hodině. Ale on hodně pije, urolog mu řekl, že má menší kapacitu měchýře. Jeho syn ale jde třeba jen třikrát za den, takže nic takového rozhodně nezdědil. Pak tahám ještě z paměti jednu kamarádku, té to zůstalo po zánětu, pomohly jí ale ty léky na hyperaktivní močák.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.21 20:28

Chodím co 45 min, se zvoněním v práci. Doma chodím jinak, cca 20× za den. Jakmile se napiju, tak do 30 minut začnu vypouštět.
Léky mi pomahaly moc, vydržela jsem bez problemu několik hodin.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat