Časté nemoci - předškolák

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2479
24.5.22 08:20

Časté nemoci - předškolák

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o rady zkušenosti. Dcera nikdy moc nebyla nemocná. Ted je v předškolák a od září se u nás střídá jedna nemoc za druhou. Jsou to banální nemoci jako rýma kašel zvysena teplota, pak roste zub zase s teplotou. Je převážně doma. Do školky chodí od 3 let, kolektiv nezměnila. Je to tím covidem a rouškama? Nebo že byli furt v lockdownu nebo to je věkem? Máte to tak taky? Nějaké rady co s tím? Snažíme se s ní sportovat, jist zdravě atd. Nevím proč ale nervuje mě když je zase nemocná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21435
24.5.22 08:25

@Kaara takto, slysim casto, ze je to tim lockdownem. Ale take mam doma preskolaka a jak moc se ho ten lockdown a rousky tykaly? 2 mesice v 2020 a 2 mesice v 2021. Jinak se do skolek chodilo, to nebyly skolni deti, co byly 8 mesicu doma. Mne spis prijde, ze tyto banalni nemoci byly vzdy, jen se s nimi normalne chodilo do skolek a letos jsou v tech skolkach nejake hystericke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4473
24.5.22 08:25

U nas podobny. Syn teda není ještě predskolak, ale je ve školce třetí rok a je to s nemocema nejhorší. Pricitam to te izolaci, rouskam.. imunita zlenivela a teď to dohání. I když zase starší syn je v první třídě a ten letos v podstatě nenarodil vůbec. Chyběl dost, ale kvůli nemoci to byly jen 2 dny. Tak kdo ví, no. Ale co vím z okolí, tak hodne deti je letos víc nemocných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4473
24.5.22 08:31

@Cuddy tak já třeba rozlisuju nachlazení, u kterého není problém dítě poslat do školky (párkrát za den se vysmrka nebo zakasle, jinak mu nic neni), a pak nachlazení, se kterým je fakt potřeba být doma (hustej barevnej sopel, dusici záchvaty kašle, červený slzici oči, dítě unavený.. ). Toho prvního mi přijde tak nějak stejně, jak jindy. Ale toho druhého letos u syna bylo výrazně víc. A komu další chuťovky, které člověk chytne jednou za x let, ale jemu se sešly tak nějak ve 3 měsících. Prostě září až prosinec bylo peklo a fakt to nebylo jen o tom, že by s rýmou nesměl do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21435
24.5.22 08:33

@Midaku no dobre, ale vzdyt tech skolkovych deti se ten lockdown opravdu skoro netknul, tak jak se to na nej muze svadet. Imunita tachto deti nemela proc zlenivet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2479
24.5.22 08:35

Holky ja bych ji taky poslala s rýmou a kašlem do školky. V září chodila prakticky celé s kašlem. Nevím jestli jsem to tím nepohnojila. Ale poslední dobou k tomu má vždy zvýšenou teplotu a to jí už posílat nechci no :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7668
24.5.22 08:41

Dcera vloni v létě teploty, dlouhodobé průjmy, borelioza a od záři pořád na hromadě… v prosinci covid, doma měsíc. Pak leden, únor rýmy, kašle, teploty… v březnu znovu covid… tři týdny doma, týden ve školce a znovu na hromadě… pak jsem ji nechala pořádně doléčit… a byla doma až do konce dubna. A klepu na dřevo, na zuby… od začátku května v pohodě. U nás věřím že potřebovala nastartovat imunitu… sluníčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4473
24.5.22 08:51

@Cuddy tak třeba proto, že i když do té školky chodili, pořád si desinfikovali ruce, vůbec se nemichaly kolektivy, s každým zakaslanim je izolovali, venku všude roušky… dokud si tam vzájemně olizovali ty posmrkany hračky, bytto zní hnusně, tak byli zdravější. Imunita evidentně pořád musela pracovat, tak pracovala. Když se všechno přehnaně hlídalo, imunita měla volno. Teď se už zase nic nehlida, ale imunita se teprve vrací z dovolené… já netuším, jak to ve skutečnosti je, ale takto si to vysvetluju já, protože je to nejlogictejsi odůvodnění, které mě napadá. Že by to nemělo absolutně zandou souvislost, si nemyslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21435
24.5.22 09:06

@Midaku no tak asi mame divnou skolku, ale u nas se kolektivy ve skolce normalne michaly, take kvuli nemocem ucitelek. Ano, nebyly krouzky, tak se nemichaly tam, ale ve skolce ano. A jsou to deti, olizovaly porad neco. Opravdu mne prijde, ze tech predskolnich detei se ten lockdown nijak extra netkl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
24.5.22 09:06

Ahoj, tuhle otázku si kladu často.. Dcera chodí do školky čtvrtým rokem a nikdy nebyla nemocná tak často, jako teď od září..
A přesně, jak píšeš.. Rýma, kašel, zvýšená teplota, jednou zánět průdušek, jinak naštěstí nic vaznejsiho..
Když jsem se ptala doktorky, Jakto, tak mi řekla, že je ta imunita oslabená po tech jejich opatřeních :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13626
24.5.22 09:16
@Cuddy píše:
@Kaara takto, slysim casto, ze je to tim lockdownem. Ale take mam doma preskolaka a jak moc se ho ten lockdown a rousky tykaly? 2 mesice v 2020 a 2 mesice v 2021. Jinak se do skolek chodilo, to nebyly skolni deti, co byly 8 mesicu doma. Mne spis prijde, ze tyto banalni nemoci byly vzdy, jen se s nimi normalne chodilo do skolek a letos jsou v tech skolkach nejake hystericke.

Mam podobny dojem…ale taky mam pocit, ze i ty „bezne“ viry jsou nejake agresivnejsi nebo
vsichni mame tu imunitu nejakou horsi…Tuhle jsme lehli vsichni a doktorka, ze 14 dni lecby virozy je naprosto normalni…nevim, co si tak pamatuji ze sveho detstvi, tak vetsinou po tydnu byl klid a to jsem mivala teploty…ted rymicka a kaslicek a 2-3 tydny :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
24.5.22 09:17
@Cuddy píše:
@Midaku no tak asi mame divnou skolku, ale u nas se kolektivy ve skolce normalne michaly, take kvuli nemocem ucitelek. Ano, nebyly krouzky, tak se nemichaly tam, ale ve skolce ano. A jsou to deti, olizovaly porad neco. Opravdu mne prijde, ze tech predskolnich detei se ten lockdown nijak extra netkl.

Přesně a ruku na srdce kolik dětí jste viděli během covidu nosit roušky?! Já dceři nedávala roušku nikam ani do obchodu a ve svém okolí jsem nepotkávala předškolní děti s rouškou. Chápala bych to u školáků, kdy děti nosily roušky i ve škole, ale u školkových dětí mi to přijde blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3585
24.5.22 09:17

U nás to samé. Od října pořád něco. První 2 roky školky nemarodil skoro vůbec a teď už nevím. Byli jsme skoro 3 týdny doma na přelomu dubna/května, týden a dva dny ve školce a v neděli už zase horečka. Není měsíc, kdy by mu něco nebylo, rýmu do toho nepočítám. V březnu to byla střevní viróza se zvracením. První dva roky školky jsem nepotřebovala OČR, za tenhle školkový rok jsem ho jen já měla třikrát a to dělám na směny, jinak bych byla častěji. Jsem z toho už vysátá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21435
24.5.22 09:18

Jinak tedy u nas predskolak je letos vyrazne zdravejsi, nez loni a predloni. Naopak triletak, co je ve skolce prvnim rokem, nam nosi domu kde co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
24.5.22 10:27

U nás také - od prosince. 5,5 roku - ve školce byl vesměs pár dnů. Nejde o běžnou rýmičku a kýchání. Vždycky mu to vygraduje do vysokých horeček na týden i déle. Podle rentgenu měl i zánět dutin, ač CRP bylo i po 12 dnech horeček (38,5 a víc) nízké. Na ORL mandle jen lehce zvětšená. Čekáme na výsledky krve z imunologie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat