Cena dřevostavby na klíč

1333
8.7.20 19:54

Cena dřevostavby na klíč - kdo má.

Poprosím kdo má dřevostavbu, klidně anonymně. Prosím nekomentujte, zda stavit radši cihlu apod.
Zajímala by mě cena včetně základové desky bez pozemku.
Já vím, že existují katalogy, webovky a ceníky, ale ta cena je tam podle mě uvedená v základu a koncová je podle mě mnohem vyšší. Kolik jste prosím dali/daly za dřevostavbu vy nebo vaši známí včetně koupelen, kuchyně, popřípadě nábytku, pokud vám ho ta firma dělala? Budu vděčná za informace ohledně velikosti domu, zda je tam podkroví, garáž apod.
Moje představa je cca 150 m zastavěná plocha, v přízemí cca 4+1 a podkroví nachystané na vestavbu dalších pokojů včetně oken, ale zatím bez sádrošu, jen připravené. Koupelny, oblouky, dveře, kuchyně a jiné ne úplně nejlevnější, taková zlatá střední cesta.
Vím, že můžu zadat poptávky, ale zajímá mě spíš kolik to bylo opravdu v reálu včetně všeho.
Děkuji moc :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
8.7.20 20:02

Anonymně, protože nepíšu přímo o sobě… Ale moje sestra s přítelem si zrovna teď nechávají dělat drevostavbu na klíč, je to 4+kk s garáží, bungalov, bez pozemku, bez desky a s tím, že si budou sami malovat a sami dodelavat kuchyň.. a takhle je to vyšlo cca na 2,3 milionu.. deska by byla tak za 100 tisíc, malování 30, kuchyně kolem 200… Užitná plocha bude nějak kolem 110 metrů plus ta garáž na jedno auto, zastavěná včetně garáže nějak 150..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.20 20:11

Ono taky zaleží i na pozemku. Zda je rovinatý nebo bude potřeba srovnávat. My měli nabídku v r. 2018 s tím, že budou stavět v r. 2020 - patrový 4+KK s garáží asi za 2,5 mil vč. základové desky. Kdybychom dávali poptávku letos, tak už byli na ceně 3,1mil

• Nahlásit
  • Citovat
1333
8.7.20 20:24

Děkuji moc za reakce. Mě by právě moc zajímalo, pokud už má někdo hotovo a má fakt přehled o konečné ceně. Já si právě myslím, že ty nabídkové ceny se pak přešvihnou výběrem kvalitnějších doplňků apod. Taky tím, že chceme větší podlahovou plochu než je běžné si myslím, že cena bude větší. I to předpřipravené podkroví včetně oken tu cenu asi navýší, opravdu chceme ten dům větší, 2× asi těch 150 m, přízemí a podkroví, i když podkroví zatím nedodělané.
Zajímalo by mě, jestli 5 mega je reálná cena, abysme se nemuseli moc uskromnit. Ale ta nastřelená cena je včetně všeho, i nábytků, podlahového topení, venkovních rolet atd. Jestli se vejdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1585
8.7.20 20:26

Taky záleží jestli Praha nebo Nová ves na konci světa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 20:32

Podle mě nevejdete, navíc pokud se zminujes o kvalitních materiálech a taky záleží zda to všechno necháte na firme. Stavíme drevostavbu, už jsme skoro na konci, podlahová plocha cca160metru, kuchyň+ob, 2koupelny, technická, 3loznice, půda pochopí jen na věci, ještě nemáme úplně vyčísleny doplatek firme takže se muže lišit o cca 200tisic myslím, ale jsme na 5,7 a to nepočítám přípojky, terasu, srovnání terénu po stavbě, plot, proste veškerou zahradu okolo. Asi by se dalo ušetřit kdyby jsme něco dělali sami, ale to nehrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
1333
8.7.20 20:32
@Kolarkaa píše:
Taky záleží jestli Praha nebo Nová ves na konci světa…

A jaký je v tom rozdíl? Já se nebavím o ceně pozemku, ale ceně stavby. Ono těch firem až tolik není a myslím, že velké rozdíly v cenách staveb mezi Prahou a koncem světa nebudou, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1333
8.7.20 20:35
@Anonymní píše:
Podle mě nevejdete, navíc pokud se zminujes o kvalitních materiálech a taky záleží zda to všechno necháte na firme. Stavíme drevostavbu, už jsme skoro na konci, podlahová plocha cca160metru, kuchyň+ob, 2koupelny, technická, 3loznice, půda pochopí jen na věci, ještě nemáme úplně vyčísleny doplatek firme takže se muže lišit o cca 200tisic myslím, ale jsme na 5,7 a to nepočítám přípojky, terasu, srovnání terénu po stavbě, plot, proste veškerou zahradu okolo. Asi by se dalo ušetřit kdyby jsme něco dělali sami, ale to nehrozí.

Děkuji moc, myslíš, že bys mi mohla do sz poslat foto domečku, že bych se podívala a trochu srovnala s tím, co chceme my? Asi to chceme dost podobně. Kuchyň s obývákem, 3 ložnice a 2 koupelny, plus to podkroví připravit. Já si právě myslím, že těch 5 mega je málo, že budeme muset jít výš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 20:35

@hanyny bohužel má pravdu v tom jestli bude dům dělat firma v Praze nebo jinde, v Praze je daleko vyšší cena práce.

• Nahlásit
  • Citovat
1333
8.7.20 20:38
@Anonymní píše:
@hanyny bohužel má pravdu v tom jestli bude dům dělat firma v Praze nebo jinde, v Praze je daleko vyšší cena práce.

A vy to máte v Praze? Tak my Morava, menší město, ale firmu ještě vybranou nemáme, možná nebude ani z Moravy, nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 20:45

@hanyny ano u Prahy, fotku jsem ti poslala. Určite by jsme ušetřili kdyby dělali třeba části stavby ruzne firmy, ale popravdě je to tak vyčerpávající ze na to jsme neměli nervy

• Nahlásit
  • Citovat
1333
29.7.20 21:43

@Václav03
Děkuji za reakci. My chceme právě poměrně velkou podlahovou plochu a to v těch modelových domech z katalogu moc nevidím, aby tam byla zastavěná cca 150 metrů a víc.
A právě by mě to zajímalo od někoho, kdo to stavil a už výslednou cenu včetně všeho, i kuchyně apod. Je mi jasné, že ceny se liší podle použitých materiálů.
Ale určitě pokud vám připočetli 0,4 mega za lepší okna a dveře apod., tak v baráku, který je třeba jednou tak velký, to bude 2× tolik. Stejně tak 0,3-0,5 na pozemek asi není moc směrodatné, tam záleží, jak je pozemek velký, jaký terén, kolik se toho obkládalo a dláždilo apod.
Spíš jsem chtěla srovnat za kolik kdo to měl a co v té ceně všecko ve výsledku bylo. To se právě z těch katalogových cen nedá moc vyzjistit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama