Cena elektřiny na stavbě

Anonymní
15.2.21 11:03

Cena elektřiny na stavbě

Holky nemáte některý představu, kolik stojí denně elektřiny pro rekonstrukcí baráku? Jde mi o to, že bydlíme v dvojdomku, sousedí vedle nás delaji kompletní rekonstrukci, elektřiny, podlahy, topení, no prostě celý byt, dělníci pracují od po do pátku cca od 7 do 5 hodin. Dnes jsem se po měsíci dozvěděla od pana co to má na starosti, že celou dobu jedou na naší elektriku!!! Jen mi to zapomněli říct, prý se pak nějak vyrovname, ale jak se vyrovname když já vůbec netuším, kolik to za ten měsíc může být peněz? Nemá někdo aspoň zhruba odhad jaká by to mohla být částka? děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20202
15.2.21 11:08

Tak v první řadě bych je okamžitě odpojila a připojení dovolila až ve chvíli, kdy si instalují podružný elektroměr a ty budeš moct jejich spotřebu odečítat. V tuhle chvíli je to na trestní oznámení a jaksi mi uniká, jak se vůbec mohli na vaši elektřinu napojit? Jinak je to vcelku jednoduchá matematika. Podívej se do loňského vyúčtování, spočítej kolik kw normálně spotřebujete a cokoliv nad rámec vaší spotřeby ať vám zaplatí, jinak podáte trestní oznámení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 11:12
@Janli píše:
Tak v první řadě bych je okamžitě odpojila a připojení dovolila až ve chvíli, kdy si instalují podružný elektroměr a ty budeš moct jejich spotřebu odečítat. V tuhle chvíli je to na trestní oznámení a jaksi mi uniká, jak se vůbec mohli na vaši elektřinu napojit? Jinak je to vcelku jednoduchá matematika. Podívej se do loňského vyúčtování, spočítej kolik kw normálně spotřebujete a cokoliv nad rámec vaší spotřeby ať vám zaplatí, jinak podáte trestní oznámení…

Jsou připojení ve sklepě kam téměř nechodím, takže jsem si nevšimla, sklepní prostory jsou společné…a moc děkuji za radu

• Citovat
  • Nahlásit
20202
15.2.21 11:19
@Anonymní píše:
Jsou připojení ve sklepě kam téměř nechodím, takže jsem si nevšimla, sklepní prostory jsou společné…a moc děkuji za radu

Zavolej hned majiteli, sehnat a nainstalovat podružný elektroměr je otázka jednoho dne. Jinak ta spotřeba na stavbě se nedá odhadnout. je rozdíl jestli si tam jen svítí nebo tam jede míchačka, topí si tam apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 11:27
@Janli píše:
Zavolej hned majiteli, sehnat a nainstalovat podružný elektroměr je otázka jednoho dne. Jinak ta spotřeba na stavbě se nedá odhadnout. je rozdíl jestli si tam jen svítí nebo tam jede míchačka, topí si tam apod.

Děkuju, zavolám a v nejhorším pohrozim tím TO. Jsem samoživitelka tak si asi pánové dovolují, kdyby tady byl chlap, tak by se to třeba ani nestalo.. jako aby mi s klidem řekli, jé paní celou dobu jedeme na vaši elektřinu, jen vám to vždycky zapomeneme říct, ale nebojte pak se nějak srovnáme. Prvně se měli přijít zeptat jestli vůbec můžou. Myslím, že si tam netopí, jinak tam mají vesměs všechno i rádio… tak ještě jednou děkuji, jdu to hned řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
63730
15.2.21 11:30

My jsme projeli měsíčně elektřinu za víc jak 5 tis.. Ale jelo tu fakt vše od čerpadel až po míchačky atd.. Tězko odhadnout. Ale rozhodně bych je hned odstrihla, celkem drzost toto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63730
15.2.21 11:31

PS, to rádio je fakt to nejmenší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
15.2.21 11:36
@Anonymní píše:
Holky nemáte některý představu, kolik stojí denně elektřiny pro rekonstrukcí baráku? Jde mi o to, že bydlíme v dvojdomku, sousedí vedle nás delaji kompletní rekonstrukci, elektřiny, podlahy, topení, no prostě celý byt, dělníci pracují od po do pátku cca od 7 do 5 hodin. Dnes jsem se po měsíci dozvěděla od pana co to má na starosti, že celou dobu jedou na naší elektriku!!! Jen mi to zapomněli říct, prý se pak nějak vyrovname, ale jak se vyrovname když já vůbec netuším, kolik to za ten měsíc může být peněz? Nemá někdo aspoň zhruba odhad jaká by to mohla být částka? děkuji

Měli se s vámi domluvit. Ale já bych se hned neděsila. Hlavně záleží, jaký máte tarif… My stavěli celý dům, asi během 3 let. Tarif jsme neměli stavební, ale rovnou ten základní pro domácnost. A podle vyúčtování za rok to dělalo cca 2500 za stálé platby (platí se bez ohledu na spotřebu) a cca 1,30 - 2,60 Kč za rok za spotřebovanou elektřinu. Pokud nemají elektrické topení a nonstop vysoušče, tak to nebude žádná hrůza, domluvte se jako lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat