Cena projektu - bungalow

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 08:20
Cena projektu - bungalow

Zdravím, omlouvám se za anonymitu, ale nechci aby si to případní známí zde spojovali s mým nickem.

Chtěla jsem se zeptat kdo z vás řešil projekt na stavbu přízemního RD? Máme typový projekt, ve kterém by byly malé úpravy, ale když jsme začali oslovovat projektanty v okolí, tak začali všichni házet částky od 90.000,– do 150.000,–.

Nevím, ale cenu chápu u projektu, který půjde z jedné vody na čisto a klienti si budou vymýšlet, nicméně jsme si pořídili typový projekt právě proto, abychom nějakou kačku ušetřili. V těch cenách vůbec není zahrnut rozpočet, hydro či rado posudky apod. takže u nejdražšího projektanta by se cena vyšplhala na nějakých 180.000,–, u toho nejlevnějšího pak na cca 120.000,–Kč. Přijdou mi to šílené cifry, tak tak se nám podařilo za tři roky našetřit 200.000,– s tím, že to bude základ pro hypotéku (teď když jsou ty nové podmínky) a teď bychom měli celou částku dát jen za projekt a to bez veškerých poplatků.

Počítali jsme s částkou kolem 80.000,– se vším. Náklad o téměř 50 % vyšší nás zaskočil.
Normálně se mi chce brečet.

Za kolik jste prosím pořizovali projekt vy? Stavět budeme svépomocí, takže nějaký extra projekt jen kvůli tomu, aby nás stavební firmy neoškubaly nepotřebujeme. Jde ve finále jen o podání žádosti na SÚ.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Ernais
Kecalka 426 příspěvků 13.08.19 08:32

No ja myslim, ze prave pokud chcete stavet svepomoci a nemate stavebni vzdelani nebo fakt dobry stavebni dozor, ktery nad vami bude neustale hlidkovat, tak potrebujete fakt dobry projekt se zakreslenymi detaily provedeni..no a ten bude pochopitelne neco stat.

vedma007
Kecalka 271 příspěvků 13.08.19 08:41

Tak pokud chcete typový projekt jen s drobnými změnami, tak si je nechte udělat u té firmy, co projekt prodává, to vás vyjde levněji. To je jasné, že pokud oslovíte externího projektanta, že to naskáče - protože pro něj je to práce od začátku - vše musí znova rozkreslit (nedovedu si představit, že vám někdo poskytne projekt v elektronické podobě se všemi hladinami, vrstvami atd.., aby vy jste si do něj mohli udělat vlastní změny).
Jo a pokud chcete stavět svépomocí, tak budete potřebovat stavební dozor, to je další ne uplně zanedbatelný výdaj se kterým musíte počítat.

sheran
Povídálka 29 příspěvků 13.08.19 08:43

Pražské ceny? Je to „trochu“ nadhodnocené…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 08:44
@Ernais píše:
No ja myslim, ze prave pokud chcete stavet svepomoci a nemate stavebni vzdelani nebo fakt dobry stavebni dozor, ktery nad vami bude neustale hlidkovat, tak potrebujete fakt dobry projekt se zakreslenymi detaily provedeni..no a ten bude pochopitelne neco stat.

máme v rodině řemeslníky (zedníky, topenáře, instalatéry, pokrývače), takže to by asi nebyl úplně problém

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 08:44
@sheran píše:
Pražské ceny? Je to „trochu“ nadhodnocené…

právě že ne, jsme morava :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 08:47
@vedma007 píše:
Tak pokud chcete typový projekt jen s drobnými změnami, tak si je nechte udělat u té firmy, co projekt prodává, to vás vyjde levněji. To je jasné, že pokud oslovíte externího projektanta, že to naskáče - protože pro něj je to práce od začátku - vše musí znova rozkreslit (nedovedu si představit, že vám někdo poskytne projekt v elektronické podobě se všemi hladinami, vrstvami atd.., aby vy jste si do něj mohli udělat vlastní změny).
Jo a pokud chcete stavět svépomocí, tak budete potřebovat stavební dozor, to je další ne uplně zanedbatelný výdaj se kterým musíte počítat.

my máme právě typový projekt se vším všudy s tím, že bychom ho poskytli projektantovi a ten stavbu „usadil“ na pozemek, a přišla nám cenová nabídka na 128.000,–Kč 8o (bez posudků hydro a rado, bez rozpočtu)

Ernais
Kecalka 426 příspěvků 13.08.19 08:50
@Anonymní píše:
my máme právě typový projekt se vším všudy s tím, že bychom ho poskytli projektantovi a ten stavbu „usadil“ na pozemek, a přišla nám cenová nabídka na 128.000,–Kč 8o (bez posudků hydro a rado, bez rozpočtu)

A firma, od ktere mate ten typovy projekt, nenabizi osazeni na pozemek?

sheran
Povídálka 29 příspěvků 13.08.19 08:53

Zakladatelko, písni mi SZ ;-) třeba dokážu poradit…

Emisis
Ukecaná baba ;) 1830 příspěvků 13.08.19 08:54
@Anonymní píše:

My měli před 5lety projekt na drevostavbu na patro za 50 tis. Taky Morava.Ty ostatní přípojky už byly v řádech stovek. To co mate vy je silena cena :,( Ceny sly hrozne nahoru, ale toto co mate vy je mazec

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15957 příspěvků 13.08.19 09:39
@Anonymní píše:

no tak asi počítají i vyřízení stavebního povolení a všeho možného okolo ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 10:14

@Ernais ten projekt nám dal brácha, dala jsem mu za to aspoň 10.000,– pač mi bylo blbé vzít ho „jen tak“. Měl ho klasicky od projektanta, který už ho má i v PC. Tak jsme šli za tím projektantem a ten nám právě řekl cifru kolem 90.000,– (bez posudků, což chápu. Ale je to dalších cca 20.000,– navíc) Přijde mi to docela raketa za to, že už ten projekt má udělaný. :nevim: Proto jsem z toho asi tak rozčarovaná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 10:17

@ka2ka - jeden z těch levnějších by nám to jako komplet udělal i s vyběháním SP za 95 - 100.000,– ale bez posudků (radon atp. ty by byly extra). Stejně mi to přijde raketa, nepřijdou mi tohle jako normální ceny. Naivně jsme si mysleli, že pořídíme typový projekt za dvacku, za 30 000 pořídíme osazení a za dalších 20.000 poplatky …. no evidentně opravdu hodně naivní představa

Příspěvek upraven 13.08.19 v 10:18

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 13.08.19 10:18

Vítej v reálném světě. Stejně jako ti, co si usmyslí, že postaví dům za dva milióny, ale nakonec z toho jsou tři a nemají pak doma dveře, fasádu atp, protože jim ještě dalších půl milionu chybí :mrgreen:
Tuhle jsem počítal, že si koupím novou oktávku za 200tis, ale oni všichni chtějí 600! :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 10:19
@Zumpa píše:
Vítej v reálném světě. Stejně jako ti, co si usmyslí, že postaví dům za dva milióny, ale nakonec z toho jsou tři a nemají pak doma dveře, fasádu atp, protože jim ještě dalších půl milionu chybí :mrgreen:
Tuhle jsem počítal, že si koupím novou oktávku za 200tis, ale oni všichni chtějí 600! :zed:

tak se stavbou a vybavením jsme počítala okolo těch třech milionů, a na pokrytí hypotéky se právě šetřilo, teď mám víc jak polovinu z těch tvrdě našetřených peněz střelit projektantovi za usazení už hotového projektu … Je mi to prostě jen líto, no …

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama