Černá piha?

Anonymní
3.6.18 19:47

Černá piha??

Ahoj holky, jsem tedy pihata od hlavy k patě ale jen jedna jediná mi nedá spát. Měla jsem jednu pihu tmavší ale zcernala mi úplně. Na sluníčku jsem nebyla ani žádné solárko…Mám v plánu jít na kožní ale strašně se bojím že mo tam něco najdou. Posílám foto tě pihy…prosím vaše názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
823
3.6.18 19:51

Rozhodně upaluj na kožní, ať máš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27605
3.6.18 19:51

Ty fuj pihy bývají s nejasným ohraničením. Na kožní radši jdi, poznají to už tím kukátkem. Měla jsem dvě velké od mala a nechala si je odstranit. Doktor kouknul a řekl - nemělo by nás nic překvapit, je to dobré. Ale po odřiznutí se to na průzkum poslalo. Bylo to opravdu OK. Já je měla hodně tmavě hnědé a vystouplé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1277
3.6.18 19:54

Ahoj, podle jedné nic moc fotky těžko říct přesně, ale myslím, že mám nějaký dost podobný :hug:
Chodím pravidelně na kožní na kontroly (prevence, jsem bledá a pih spousta) a zatím vždycky ok (ťuk ťuk)
Určitě zajdi, například na ambulanci při nemocnicích by Tě měli vzít i bez objednání.
Dobré určitě je, že je ta piha relativně malá (odhaduji, že nemá ani 0,5cm?) a má ostře ohraničené okraje. Ale jistotu Ti dá až dermatolog.
Držím palce, určitě jdi co nejdřív, ale nebála bych se tolik. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1277
3.6.18 19:57

Ještě mě napadlo, nejsi náhodou těhotná, nebo krátce po porodu? Mně varovali, ať se nelekám, že hormony dost často způsobí, že znaménka rostou/tmavnou/vylezou nová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
3.6.18 20:03

Takovou piju mi před lety vyřízli, poslali na histologii, všechno bylo ok, jen byla riziková. Na kožní určitě jdi, čím dřív se jí zbavis, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.18 20:03

Nene těhotná nejsem a po porodu sem už 9 let. No strach mám velkej ale nic mi jiného nezbyde než tam jít

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14379
3.6.18 20:39

Návštěva kožní nezmění podstatu té pihy. Naopak - pokud to je melanom, tak čím později tam půjdete, tím nižší je šance, že to přežijete.

Mazejte tam hned zítra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama