Chraptím, nemůžu mluvit, mírná bolest v krku. Doktor nebo to přej

2253
3.6.18 12:36

Chraptím,nemůžu mluvit,mírná bolest v krku.Doktor nebo to přejde?

Ahoj holky, klasika je vedro k padnutí a já jsem nachcípaná. Trvá to asi týden, ze začátku mě bolelo v krku, teď to trochu ustoupilo, ale pro změnu strašně chraptím a nemůžu mluvit. V pátek jsem uplně přišla o hlas, teď už něco řeknu, ale huhňám. Mám ucpaný nos, rýmu a kašel. Otázka zní, jestli jít k doktorovi nebo dál zkoušet samoléčbu? Popravdě tři dny neplacené nemocenské si nemůžu moc dovolit, ale jasný, že kdyby nebylo zbytí, tak na nemocenskou půjdu. Dovolené mi už moc nezbývá, nechci moc plácat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2668
3.6.18 12:42

Zkusila bych spíš toho doktora. Stav se celkově spíš horší a huhňání není moc dobrý signál. Zkusila sis posvítit do krku? Teplotu máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59

Ahoj. Vzhledem k tomu, že píšeš, že už to trbá týden, tak bych k mudr. už šla. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123

Mám to samé, chytla jsem to z klimatizace. V lékárně mi řekli, že nic vhodného pro kojící nemají, že si mám zajít k doktorovi pro antibiotika. Dám tomu ještě dva dny. Žádné babské rady zatím nezabraly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2534
3.6.18 12:43

Měla jsem něco podobného od pátka do soboty jsem jen šeptala, před tím ukrutnou rýmu, zahleněná. Pomohlo mi pití Vincentky, pastilky z Vincentky na cucání a kloktání šalvěje a na odhleněí sinupret tablety. Zdá se, že jsem z toho venku. U mě je rozhodující, jestli mě bolí při polykání, pak se objeví čepy na mandlích a to samozřejmě na doktora už je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
3.6.18 12:45

Brzy se uzdrav :kytka:

Já od té doby, co užívám několikanásobné množství vit. C (ne tablety, ale sypký prášek do pití), jsem nebyla nemocná několik let (cca 8? :think: ). Ale já nikdy moc na nachlazení netrpěla, jen ty rýmy, byly otravné.

Manžel každoročně trpěl na zánět průdušek a vždy s ATB, nyní už také několik let bez.

Pokud dostanu rýmu (přechodně céčko ještě zvýším), trvá 24-36 hodin. Žádný týden. Na fakultě nás učili, že doporučená denní dávka vit. C je 100mg/den pro dospělého. Podle EU je to nyní dokonce jen 60 mg/den. Já jím cca 3-5 GRAMů denně.

Když mám náladu vyrobím si askorban sodný - ten je pH neutrální.

Jestli chceš, tady si počti o vit. C:

http://hrdlickovamedicina.cz/…sodny-navod/

Jinak bych ještě zkusila hodně pít, inhalovat slanou vodu, bylinky na odhlenění - to neuškodí nikdy. Jo, a mi osobně dost pomáhaly (teď už nepotřebuju) Müllerovy pastilky proti kašli - šalvějové.

Edit: ale pokud to trvá dlouho, k doktorovi bych šla. Nemusíš si hned brát PN, ale zkoukne, zda to není na ATB (udělá třeba CRP test), doporučí něco z lékárny - hlavně budeš vědět, jaký je tvůj stav přesněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
3.6.18 12:59
@KacenkaKKK píše:
Mám to samé, chytla jsem to z klimatizace. V lékárně mi řekli, že nic vhodného pro kojící nemají, že si mám zajít k doktorovi pro antibiotika. Dám tomu ještě dva dny. Žádné babské rady zatím nezabraly.

přesně, já taky z klimošky. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
3.6.18 13:01
@entropy píše:
Zkusila bych spíš toho doktora. Stav se celkově spíš horší a huhňání není moc dobrý signál. Zkusila sis posvítit do krku? Teplotu máš?

no posvítit jsem nezkoušela, stejně bych asi nic nevykoumala. Teplotu nevím, nemám teploměr :roll: Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem zahleněná až na půdu a mám takovou tu nechutnou zelenou rýmu :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
3.6.18 13:05
@Quinn7 píše:
no posvítit jsem nezkoušela, stejně bych asi nic nevykoumala. Teplotu nevím, nemám teploměr :roll: Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem zahleněná až na půdu a mám takovou tu nechutnou zelenou rýmu :pocitac:

Ty to už možná na ta ATB i bude - raději se nech zítra alespoň vyšetřit. Ale aspoň, že to teče ven, horší by byla stagnace hlenů v dutinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
3.6.18 13:10
@Apaji píše:
Ty to už možná na ta ATB i bude - raději se nech zítra alespoň vyšetřit. Ale aspoň, že to teče ven, horší by byla stagnace hlenů v dutinách.

no ale když už přešla bolest v krku? Respektivě mě bolí už jen trochu. Tu nechutnou rýmu mám jen ráno po probuzení v průběhu dne mám nos ucpaný jak beton. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
3.6.18 13:16

@Quinn7

Aj, tak to je nepříjemné. Zkoušela jsi inhalovat horkou slanou vodu? Někteří fajnšmekři mají dokonce konvičku na proplachování nosu - ale to by mě zabilo :? :oops: Nemůžu ani v bazénu jít pod vodu na zádech - strašně mě voda v nose bolí.

A co tea tree olejíček? Nejen do aromalampy, ale prostě a sprostě konečkem prstu se krátce (krátce - to zdůrazňuju) dotknout nosní sliznice. Já když na tento druh rýmy trpěla, tak jsem ze zoufalství dávala do rypáku i alpu, jen abych se mohla alespoň krátce nadechnout :roll: Pak vymysleli, ty úžasné nosní spreje jako Olynth apod. a to mi pomáhalo. Vzal to ďas, že je tam atrophin a jen to celkově svinstvo. Já potřebovala dýchat a hlavně před usnutím :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2668
3.6.18 13:37

Do krku si posviť, jestli neuvidíš čepy na mandlích, to poznáš, když tam budou. Ale být tam nemusí - pokud jsou, tak určitě doktor. Ale sama zelená rýma střídaná s „betonem“ bude nejspíš nějakým signálem zánětu, možná dutiny (viz ta klimatizace), dost pravděpodobně to na ATB bude, s tím bych k doktorovi šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
3.6.18 16:03

@entropy koukala jsem do krku, nic zvláštního jsem neviděla. Ale je fakt, že já si prostě uplně dozadu nevidím, momentálně se mi zvedá žaludek i při čistění zubů :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama