České plenky pro novorozence

431
29.7.20 13:25

České plenky pro novorozence

Ahoj, narodí se mi miminko a počítám s používáním látkových plenek. Do porodnice je však potřeba mít jednorázové a taky si nedělám iluze, že to plně zvládnu s latkovými hned po porodu. Pročetla jsem desítky recenzí na plenky, o rozložitelnosti si v našich podmínkách nedělám iluze. Ale chtěla bych plenky bez chloru, bez parfemace a různých přidaných krémů (nebo co se to tam všechno přidává), aby byly vyrobené nejlépe v Česku, případně v Evropě, žádná Čína apod. No a hlavně aby byly vhodné už od nejmenšího miminka. Líbily se mi plenky Bobilo, ale nemají velikost 1. Snad se tu najde někdo s dobrou zkušeností a poradí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18986
29.7.20 13:40

Ja pouzivala na novorozenata finske muumi, prvni jsem zacala latkovat az ve 3 mesicich, do te doby mne to prisel jako silene velky balik, druhe jsemzacala latkovat po mesici.Ale pro me nebyla priorita, aby byly plenky ceske vyroby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
29.7.20 13:48

@Cuddy Jo, na tyhle jsem slyšela jen chválu. Ono to tak možná stejně dopadne, že je pořídím, protože z těch českých mě jiné než ty Bobilo vůbec nezaujaly (nebo jsou české a vyrábějí v Číně). Ale říkám si, že třeba má někdo dobrou zkušenost a bude mě inspirovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50808
29.7.20 14:14

Jediné, co mě teď z hlavy napadá - pokud máš v plánu látkování, tak jednorázová vkládací jádra Bamboolik, dávají se do novorozeneckých svrchňáků. Ta jsou stopro bez chloru, lepidel, česká výroba… takový kompromis mezi látkou a jednorázem, já na tom v porodnici úspěšně fungovala od začátku, dělá to malý zadeček a přitom znečištěné vyhodíš a nestaráš se. Ale jinak bych tomu asi tolik energie nevěnovala, pro ten jeden-dva balíky se svět nezblázní a ono čím víc se v tom člověk hrabe, tím víc zjišťuje, že půlka českých věcí je stejně houby česká :-( Tak jestli nenajdeš, kup balík nějakých ekoplenek a užívej miminka :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
29.7.20 14:23

Na novorozence jsem pořizovala Muumi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
29.7.20 14:37

@ugluk O těch jádrech jsem taky četla. Neprotékalo ti to? A zkoušela jsi to dávat i do jiných svrchňáků než Bamboolik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50808
29.7.20 15:44

@Adel Adelka nezkoušela. Ale je to vlastně rovný kus, to bude pasovat všude. Jen bych volila svrchní novorozenecké, ve velkých by to na novorozeněti asi dost plavalo. Jo, to tekuté kakání občas proteklo zevnitř na svrchňáky, ven na oblečeí už ne. Tak jsem prala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
29.7.20 15:49

My jsme bobilo dvojky používali od narození a dalo se to, i když zadek plandal. Nikdy nic neproteklo, takže je klidně kup. Jsou super, teď už pokračujeme trojkou. Jinak taky látkujeme, ale zatím dáváme jednoráz na noc. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
29.7.20 16:31

@ugluk Novo svrchňáky mám různé. Ale do porodnice si to asi netroufnu. Mám jich asi 6, ale ja nevím, jak často to miminko kaká. :D A na to, že to dám partnerovi domu z porodnice vyprat se nemůžu spolehnout, kdoví jak to bude na podzim s návštěváma v nemocnicích. Ale možná to zkusím na doma do začátku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
29.7.20 16:32

@wendeleen Jasně, ono asi taky záleží, jak velké se miminko narodí. Jestli to bude cvalíček, myslím, že nebude problém :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
29.7.20 16:55

@Adel Adelka tak naše malá měla normal porodní míry (50 cm, 3350 g), tak asi uvidíš podle odhadů před porodem, ale jak píšou holky výš, ty tři dny v porodnici zvládneš s čímkoliv a doma můžeš hned do látky. Já jsem rodila ambulantně a látkovat jsme začali třetí nebo čtvrtý den, až už jsme se toho mimina tolik nebáli, a bylo to úplně v klidu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2172
29.7.20 16:56

@Adel Adelka trochu si ver, latkovky urcite zvladnes. Taky jsem prvorodicka a do latky sla mala hned po prichodu z porodnice a to mam doma jen ctvercovky ruznych vyrobcu, stari a opotrebeni a svrchnaky, takze zadny luxus jako treba all in one. A tim balikem Pampersek do porodnice jsem se nestresovala, ja sama vyprodukovala vice odpadu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
29.7.20 18:20

Používám plenky Bambo.
A látkovky mi přišly na malinké mimčo moc velký balík (zvedá to zadek), takže ty jsem začala dávat až po půl roce, když se mimčo naučilo přetáčet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
29.7.20 18:23

Ja mam skoro dvoumesicni dceru a nejvic se mi osvedcily muumi, moltex, babylove nature a bambo nature… ty babylove a bambo budem pouzivat i dal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama