Pleny ve třech letech

4
10.7.20 09:36

Pleny ve třech letech

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor ještě jiných maminek. Syn bude mít za měsíc 3 roky, ale stále nosí plenky. Na záchod chodíme pravidelně, ale vždy se jen vyčůrá a chce hned plenu, kakání vždy jen do plenky. Učím ho už přes rok a půl na záchod, ale vždy se jen vyčůráme a to je celé. Moje rodiče mě za to odsuzují, že má ještě plenky, ale už si nevím rady. Dětský mi říkal, že každé dítě je jiné a že každé dítě pozná, kdy je čas dát plenku pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

160
10.7.20 09:41

Stejny problem jsem resila i ja se synem. Jemu to „doslo“ az v pomalu 4.letech. Na malou si zasel na nocnik, na zachod, ale na velkou proste ne. Musel k tomu dozrat… nejhorsi bylo, ze zacal trpet i na zacpy. A kdy ho to preslo? V dobe, kdy se od nej odeprela pozornost a resil se vazny rodinny problem. Nikdo ho nenapominal, nepremlouval, nesliboval hracky kdyz pujde na velkou na nocnik nebo na wc. A najednou zacal. Musite pockat az k tomu dospeje sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26428
10.7.20 09:41
@Michell96 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor ještě jiných maminek. Syn bude mít za měsíc 3 roky, ale stále nosí plenky. Na záchod chodíme pravidelně, ale vždy se jen vyčůrá a chce hned plenu, kakání vždy jen do plenky. Učím ho už přes rok a půl na záchod, ale vždy se jen vyčůráme a to je celé. Moje rodiče mě za to odsuzují, že má ještě plenky, ale už si nevím rady. Dětský mi říkal, že každé dítě je jiné a že každé dítě pozná, kdy je čas dát plenku pryč.

Na rodiče se vyprdni. Syna motivuj, mluv o tom, jaké to bude, až zahodíte pleny a bide chodit jako velký na záchod a buď trpělivá. On se to naučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33122
10.7.20 09:43

Já teda obě děti učila bez plen, jakože fakt bez plen..byli jsme týden doma, nikam nechodili..děti prostě po domě chodili jen v tričku a případně ponožkách a každých 20 minut posadila..když nic, tak nic, když jo, tak super, chválení atd..ale nikdy jsem jim nenasadila plenu znova..prostě běhali nahatí..ano nehody byly, ale za tři dny si zvykly a začali i občas chodit sami.., interval jsem zvyšovala a posazovala pak co hodinu atd..zkus ho nechat nahatého..a plenu mu nedávej..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
10.7.20 09:43

@Terodaktil děkuji za radu, já jsem s toho už byla špatná. Poslouchat od rodičů, že jsem neschopná, že já v synovi věku, už byla dávno bez plen a že malý furt je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
10.7.20 09:46
@Russet píše:
Na rodiče se vyprdni. Syna motivuj, mluv o tom, jaké to bude, až zahodíte pleny a bide chodit jako velký na záchod a buď trpělivá. On se to naučí.

Děkuji moc za podporu. Budu se tím řídit a snad uděláme nějaké pokroky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
10.7.20 09:50

Na rodice se vyprdni. Moje mama me uz od roka prudi at malou nutim na nocnik. Samo nechtela a rvala. Nechala jsem ji sve tempo cura do nocniku kaka do plenky, vzdy si ji prinese pak rekne ze je hotovo a zase je bez plenky. Jsou ji dva a pul a vubec to nehrotim. Na ven jeste plenku ma. Mamka pri kazde navsteve a telefonu prudi ze bude mit do 15 ti plneky :roll: ja vzdy jen reknu ze ma cas a nutit nebudu v zadnem pripade.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28897
10.7.20 09:52

@Michell96 dcera má taky ještě plenky, 3 rojy jí budou za pár dní. Neřeším :pankac: Nabízím doprovodit na toaletu, máme hezký sedátko, když chce, je bez pleny i za cenu, že se počůrá. Lámat přes koleno to nehodlám, má svoje tempo ve všem. Není to neschopnost dítěte, ani rodičů, nic si z toho nedělej :hug: My už to jednou zvládli :mrgreen: Máme starší dítě, který bylo bez plen před druhými narozeninami, zvládla to ze dne na den, tak to prostě i u malý přijde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1884
10.7.20 09:52

Jak Ti rádi holky vyse, být silná, obrnit se trpělivosti a prdet na “dobre rady”. Tohle je dulezity vývojový milník, syn si k tomu musí dospět sám a nezahravala bych si s tím ze mu vypestujes chronickou zacpu…taky s tím u syna 33 měs. bojujem, ale věřím ze to přes léto dáme, curani nejdřív taky neslo a najednou pak slo téměř ze dne na den. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
10.7.20 09:58
@Helca83 píše:
Jak Ti rádi holky vyse, být silná, obrnit se trpělivosti a prdet na “dobre rady”. Tohle je dulezity vývojový milník, syn si k tomu musí dospět sám a nezahravala bych si s tím ze mu vypestujes chronickou zacpu…taky s tím u syna 33 měs. bojujem, ale věřím ze to přes léto dáme, curani nejdřív taky neslo a najednou pak slo téměř ze dne na den. :mavam:

Taky mi vůbec nechtěl ani čůrat, furt jen plena, pak si začal říkat sám a hned to bylo lepší, teď si řekne na čůrání a pak mi řekne až když je v plence pokakany. Ale dám na rady od vás a nechám tomu volný průběh a snad se nám to povede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3995
10.7.20 09:59

Já tedy nevím, proč mu po vycurani nasadí plinku? Já jsem děti učila právě tak, že plinku neměli. Dostávali ji jen do auta a i to jen prvních pár dní. Teď je ideální doba, je teplo. Tak mu plinku prostě nedej a uvidíš. Curat na záchod evidentně umí. S kakanim to bývá horší, ale tak když ví, že tu plinku má, tak co by se snažil, že…pokid bude zvládat být bez plinky celý den a jen na kakani si o ní řekne, to bych neřešila a čekala, nabízela, chvalila… Ale pokud ho máš celý den v plínce a děláš, až si jednoho krásného dne sám řekne, že už to umí…tak to hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33122
10.7.20 10:04

@chaela přesně..taky jsem je dětem brala a nedávala..hold jsem počítala s počuraným bytem, naštěstí bylo nehod jen pár..ale když bych znova nasadila plenu tak je to demotivující..proto jsem ani ten týden nechodili ven a tak, aby nebyl zmatený že někde plenu má a někde ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
762
10.7.20 10:05

Tak mas dve cesty, bud tlacit a mit procurany byt + sadu"zabavnych" historek z venku, nebo neposlouchat dobre rady a nechat to na diteti. Mne pomohlo- dat na balkon maly bazenek, u nej nocnik a tak si to uvedomil. Kdyz jsme doma a beha nahaty, mame ted 100% uspesnost. S kalhotama mene, jeste zapomina, ze plenku nema.

Takze ted- take mesic pred tretim rokem- jsme tak na 80% odplenkovani. Rano se budi se suchou plenkou (ne vzdy ji hned dobrovolne sunda). Vetsinou si rekne, casto i venku, nekdy ne. Chvalime (od uprimne radosti :mrgreen: ), netrestame.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
10.7.20 10:09

Neres, musi mu to docvaknout samo. V mem okoli vetsina kluku sundala pleny az pred 4.rokem. Neverila jsem, v cem je problem, dokud jsem to nezazila se svym synkem. Ten je teda bez plen od 2,5 roku, ale s tim, ze jsme zacinali v roce. Porad to neslo, az teprve kolem toho 2,5 roku pochopil, o co jde a zacal si rikat sam. Podle me to ani nesouviselo s tim, ze jsme se snazili odplenkovat tak dlouho. U starsi nam k odplenkovani stacily tri mesice :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33122
10.7.20 10:10

@Capretta tak já netlačila..když jsem viděla že to třeba nemá smysl a nikam se to neubírá, tak jsem to " učení " posunula a zkusila třeba znova za měsíc..Ano dítě musí dozrát, ale psát se taky nenaučíte jen tak, musí vás to někdo naučit že…třeba syn měl na noc plenu do 4 let…a dcera jen do 2…na noc se to hold naučit nedá..ale přes den byli oba ve 2r a 3m bez pleny tím učením - zvaním plen…a to jsem tak postupně zkoušela už od 18m…ale uspěchy nebyli, až teda potom.
Jinak syna jsem učila zrovna v létě, tak to bylo fajn a nočník jsem pak nosila i ven na hřiště a tak..
dceru v zimě, takže tam se moc ven nechodilo..což bylo taky fajn, aspoň se jí to nepletlo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama