Jak odplenkovat dítě na sídlišti?

Anonymní
28.6.20 14:50

Jak odplenkovat dítě na sídlišti?

Ahoj, prosím anonym, protože mám asi hloupý dotaz, ale nedá mi to se nezeptat. Bydlíme v Praze na velkém sídlišti. Okolní parky máme docela daleko. Malé je 20mesicu a ráda bych se pokusila ji teď přes léto odplenkovat, myslím, že už by to mohla pobrat. A můj dotaz zní. Jak odplenkovat dítě, když bydlíme ve městě. Nemůže tu běhat venku nahatá a doma být, když je venku hezký, taky nechci. Jak to tedy udělat někde na ulici (to že ji zvednu a dám vyčůrat chápu :lol: ) ale když mi neřekne a pocura se? Mám ji v tom pocuranem nechat, nebo hned na ulici ve vedru převlékat? A jaké boty vzít, aby neměla mokré i boty? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nemám se koho jiného zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1009
28.6.20 14:54

Saticky, pak vymenis jen kalhotky nebo pokud si troufas bez kalhotek. U nas to tak fungovalo. Samozrejme, nekdy byly zasazeny i satky, ale malokdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18652
28.6.20 14:59

Samozřejmě hned prevleknout. Alespoň u indiánské metody je princip 3 dny zkusit a ne trestat, stanese, prevlekneme a jedeme dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
28.6.20 15:00

Jedu metodu bez mokrych kalhot.
Davat na nocnik ihned po spani, kdy se vycura skoro kazdy, a na zbytek dni plinky. A pak uz jen cekas, kdy si zacne na nocnik rikat sama - resp. kdy pliny uz zustavaji suche. Pak je sundas.
Zadne mokre obleceni, zadne behani nahatych pocuranych deti.

(btw kdo vi, jak se deti rady rachaji oblecene v louzich, ten nemuze cekat, ze diteti budou vadit mokre kalhoty ;-) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Kosopemi píše:
Saticky, pak vymenis jen kalhotky nebo pokud si troufas bez kalhotek. U nas to tak fungovalo. Samozrejme, nekdy byly zasazeny i satky, ale malokdy.
Šaty ji nedávám. Ona je chováním jak kluk a taky mi to na hřišti přijde lepší. Proto nevím, jak to logisticky udělat. (Kraťasy, kalhoty…) :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
2525

Při nehodě převléknout, nenechávat v mokrém. U holek jsem dávala sukni a kalhotky, většinou bylo potřeba měnit jen kalhotky. Nosila jsem sebou třeba patero kalhotek, dvě sukýnky a jedny boty. A pořád jsem tahala velkou petku s vodou na opláchnutí. Když došly zásoby, šlo se domů :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.20 15:02
@Lucie_Sx píše:
Jedu metodu bez mokrych kalhot.
Davat na nocnik ihned po spani, kdy se vycura skoro kazdy, a na zbytek dni plinky. A pak uz jen cekas, kdy si zacne na nocnik rikat sama - resp. kdy pliny uz zustavaji suche. Pak je sundas.
Zadne mokre obleceni, zadne behani nahatych pocuranych deti.(btw kdo vi, jak se deti rady rachaji oblecene v louzich, ten nemuze cekat, ze diteti budou vadit mokre kalhoty ;-) )

Jenže ona na nočníku sedět nechce, ví že se tam čůrá, ale sedět na něm prostě nechce a násilím ji tam jednak posazovat nechci a druhak by prostě slezla dolů. Rady - já jsem posadila dítě na nočník a bylo tam dokud se nevycuralo, moc neberu. Asi nemám dítě flegmatika.

• Nahlásit
  • Citovat
2906
28.6.20 15:02
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonym, protože mám asi hloupý dotaz, ale nedá mi to se nezeptat. Bydlíme v Praze na velkém sídlišti. Okolní parky máme docela daleko. Malé je 20mesicu a ráda bych se pokusila ji teď přes léto odplenkovat, myslím, že už by to mohla pobrat. A můj dotaz zní. Jak odplenkovat dítě, když bydlíme ve městě. Nemůže tu běhat venku nahatá a doma být, když je venku hezký, taky nechci. Jak to tedy udělat někde na ulici (to že ji zvednu a dám vyčůrat chápu :lol: ) ale když mi neřekne a pocura se? Mám ji v tom pocuranem nechat, nebo hned na ulici ve vedru převlékat? A jaké boty vzít, aby neměla mokré i boty? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nemám se koho jiného zeptat.

Proč anonym?

Jinak bydlìme taky tak, odplenkovaný už mám 2 děti. Ven jsem jim dala zpočátku plenu, takovou tu natahovací, aby to simulovalo spodní prádlo a neměli pocit, že mají vysloveně plenku. Párkrát nás to zachránilo u staršího (ten se ale chtěl odplenkovat sám docela brzy, v 19M měl plenu jen na noc a byl spolehlivý). Mladší na to byl zralý cca ve 2 a 1/4, během 3 dnů byl bez plen a zcela spolehlivý. Moje rada je to vždy cca na 4-5 dní zkusit bez plenek, když není pokrok a dítě se nechytne, zkusit to třeba za 1-2 měsíce znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2906
28.6.20 15:05
@Anonymní píše:
Jenže ona na nočníku sedět nechce, ví že se tam čůrá, ale sedět na něm prostě nechce a násilím ji tam jednak posazovat nechci a druhak by prostě slezla dolů. Rady - já jsem posadila dítě na nočník a bylo tam dokud se nevycuralo, moc neberu. Asi nemám dítě flegmatika.

Ještě zkus redukci na wc a k wc stupátko, jestli by se jí to nelíbilo víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.20 15:07
@Cuddy píše:
Samozřejmě hned prevleknout. Alespoň u indiánské metody je princip 3 dny zkusit a ne trestat, stanese, prevlekneme a jedeme dál.

A po těch 3 dnech co dělat? Takže jít ven bez plenky, vysvětlit, že když se bude chtít čůrat ať řekne budeme pak zalivat kyti. A když se stane nehoda, převléknout na ulici? A když se za tři dny nechytne tak počkat další měsíc? Teď je ve fázi, že když je doma nahatá, tak necura, nekaka a jakmile dostane plenku, tak to pustí. I když dnes mi říkala že chce na WC kaka ale když jsem otevřela dveře, tak si chtěla hrát s vodou a posadit nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
6867
28.6.20 15:09
@Anonymní píše:

Delas to spatne. Neznamena to dite posazovat neustale na nocnik. Vubec ne.
Znamena to neposazovat vubec tak do dvou let a pak vzdy posadit jen na minutku tesne po spani (tj. jednou nebo 2× denne), kdy je dite rozespale a vycura se skoro hned, sundat z nocniku, nasadit plinu a konecna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.20 15:09
@Dracunculus píše:
Ještě zkus redukci na wc a k wc stupátko, jestli by se jí to nelíbilo víc.

Jo to máme, psala jsem před chvílí, že i na WC chce, řekne si sama - kaka a jde k WC, ale když otevřu a chci ji posadit tak řev. :roll: jinak přemýšlím jestli nemám špatný nočník, máme ten vyndavaci z IKEA a redukci na WC také.

• Nahlásit
  • Citovat
2632
28.6.20 15:10

Určitě šaty a kalhotky a vše víckrát na převlečení. U mě se tedy osvědčilo vyčkat do chvíle, kdy byla přes noc suchá plena (krátce před 2.narozeninami) a pak proběhlo odplenkovani ze dne na den s pár drobnými nehodami, ale malá je od te doby úplně bez pleny (v autě, v noci). A nějaké prevlikani na sídlišti bych neřešila. Tak jako ji tam das vyčůrat, tak ji tam prevliknes ;) S těmi botami to bude horší, páč do těch to poteče stopro. Tak nějaké obyčejné sandose, které se dají omýt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.20 15:11
@Lucie_Sx píše:
Delas to spatne. Neznamena to dite posazovat neustale na nocnik. Vubec ne.
Znamena to neposazovat vubec tak do dvou let a pak vzdy posadit jen na minutku tesne po spani (tj. jednou nebo 2× denne), kdy je dite rozespale a vycura se skoro hned, sundat z nocniku, nasadit plinu a konecna.

Neposazuju celý den, nejsme skoro doma, tak šance na nočník je možná ráno, ale ona se probudí třeba v 7 a já to zjistím třeba až v 8. A po spaní mi na nočníku taky nechce sedět.

• Nahlásit
  • Citovat
6867
28.6.20 15:11
@Anonymní píše:
A po těch 3 dnech co dělat? Takže jít ven bez plenky, vysvětlit, že když se bude chtít čůrat ať řekne budeme pak zalivat kyti. A když se stane nehoda, převléknout na ulici? A když se za tři dny nechytne tak počkat další měsíc? Teď je ve fázi, že když je doma nahatá, tak necura, nekaka a jakmile dostane plenku, tak to pustí. I když dnes mi říkala že chce na WC kaka ale když jsem otevřela dveře, tak si chtěla hrát s vodou a posadit nechtěla.

Jsi na nejlepsi ceste k zadrzovani a bloku :nevim:.

Ona jedine co zna je plina. Nevi, ze se cura na nocnik. Ty si to myslis, ale nevi. Ona vi, ze se cura do pliny.
Proto je potreba to udelat obracene, nejdriv rozespalou na nocni, aby si fixovala to curani do nocniku, a az pak sundavat plinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama