Cestování batolete vlakem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aaaki
Stálice 56 příspěvků 22.05.19 23:12
Cestování batolete vlakem?

Potřebuji poradit ohledně připadne cesty s batoletem vlakem. Male je 15mesicu, nikdy vlakem nejela, jednalo by se o cestu z ovy do Brna a zpet v jeden den. Nevím, zda by to zvládla, zda by usla, jestli vůbec se takto male deti prepravuji… Mate někdo zkušenost?

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 16570 příspěvků 22.05.19 23:23
@aaaki píše:
Potřebuji poradit ohledně připadne cesty s batoletem vlakem. Male je 15mesicu, nikdy vlakem nejela, jednalo by se o cestu z ovy do Brna a zpet v jeden den. Nevím, zda by to zvládla, zda by usla, jestli vůbec se takto male deti prepravuji… Mate někdo zkušenost?

Syn jezdil od šestinedělí. Vyber si vlak, kde je místo pro cestující s dětmi. Vem něco na zabavení, dobrůtky. Koukejte z okna, povídejte si.

mrav
Nadpozemská drbna 29159 příspěvků 22.05.19 23:24

Ahoj. Nevím, jestli je to přímý spoj, nebo jsou tam přestupy. Já jsem teď cestoval se svou tří a půl letou dcerou z Rožnova do Bruntálu - a tam jsou tři přestupy. Zvládli jsme to - i když cesta byla náročná. Vem akorát své dceři něco na zabavení. :mavam:

Emull
Kecalka 150 příspěvků 22.05.19 23:35

Jezdim vlakem s detmi od mimina. Na delsi trasy je dobre vychytat mista ve vlaku s detskym koutkem. Vetsinou je to kupe s kobercem, ruznymi hejblaty pridelanymi ke zdi a pustenou pohadkou v TV. Zabavi se tam i mladsi deti.

vtipna
Kecalka 222 příspěvků 22.05.19 23:35

Neboj se. Děti to miluju. My jsme s 18 m dcerou cestovali na SK vlakem a bylo to perfektní. CD mají dětská kupé, vzala jsem ji i tablet s pohadkama, různý dobroty a pak lezla po celým vlaku :dance:, ale byla hodná. Lepší než autem, tam řve, že nechce být připoutaná. Pojmete to jako výlet. :)

Janli
Echt Kelišová 8917 příspěvků 22.05.19 23:42

Jela jsem se čtrnáctiměsíční cácorkou sama dvě a půlhodiny vlakem s jedním přestupem. Zvládla to líp než jsem čekala. Základ je rezervovat předem místa ve vagonu pro rodiny s dětmi. Dítěti rezervovat vlastní sedadlo, vzít sebou hračky, jídlo a pití, nejlíp mlsky, co normálně nedostává. Pokud pojedeš sama, tak doporučuju ke kočárku vzít i nosítko, protože na některých nádražích byl fakt problém se s kočárkem dostat od vlaku a k vlaku. Díky bohu byl většinou někdo ochotný mi kočárek pomoci vynést, ale stalo se mi, že jsem musela dát malou do nosítka a s kočárkem si poradit sama.

Hoa Mai
Kelišová 6487 příspěvků 7 inzerátů 23.05.19 01:15

@aaaki Jezdime s detmi spis kratsi trasy, ale jednou jsem jela s detmi (tehdy 3r a 19m) z Brna do Beskyd. Tzn. Brno - Ova neco pres 2hodiny a tam prestup na dalsi vlak - dalsi vic nez hodinu cesty. Zadne kupe pro cestujici s detmi natoz detsky koutek k dispozici nebyl. Deti to zvladly perfektne. Nikoho neotravovaly, velkou cast cesty jsem jim cetla (hodne cteme i doma), nejakou dobu koukaly z okna, hraly si s auticky. Ac jsem na to spolehala, vubec nespaly, ani ten mladsi. Jedina nepredvidana komplikace byla, ze i kdyz moje deti normalne ji jak vrabecci, tak ve vlaku celou cestu zraly. Takze i kdyz jsem mela s sebou dost jidla, musela jsem dokupovat, kde to slo :mrgreen: Kocar jsem netahala, specialne v Brne na Hlavaku je to kocarem za trest, i kdyz ty pojedes asi ze Zidenic.

lucenka
Hvězda diskuse 36263 příspěvků 23.05.19 04:05

S klukem jsem jezdila vlakem od konce šestinedělí. Většinou jsem se snažila nebrat kočárek. A do vlaku nějakou dobrou mlsku, oblibenou hračku.

VikiRiki
Kecalka 232 příspěvků 23.05.19 05:09

Jezdime s detmi pravidelne trasy Brno-Hamburk od jejich 4 mesicu. Za me rozhodne lepsi nez autem :-) nabal svacinky, pastelky, hracky, knizecky, sedte u okna a vykladejte si co vsechno vidite, chvilkama se muzete projit. A rozhodne teda rezervaci do detskeho kupe ;-) Nam cesty trvaji 11hodin a deti do davaji lip nez my dospeli :mrgreen: Na spani tech nejmensich mivam s sebou manducu a uspim mimco ve stoje pohupovanim, starsi vetsinou zabere v kocarku nebo v naruci… dalsi rada uz sice neni muj styl, ale hodne lidi to tak taky dela - muzes nahrat pohadky do mobilu/tabletu/pocitace (to vetsinou zabere 100%), ale taky deti prestavaji vnimat tu krasu cestovani..ale to uz je na kazdym ;-)

Váš příspěvek
Reklama