Cestování německo aktuálně

27.5.21 11:18

cestování německo aktuálně

Zdravím, můžete mi prosím poradit, jestli můžeme na nákup do německa, bydlíme u hranic, a co musíme mít sebou, četla jsem na stránkách, ale nejsem z toho moudrá, a nechci potom mít nějaké zbytečné nepříjemnosti, díky moc za odpovědi :mavam: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1122
27.5.21 11:45
@lakoušenek píše:
Zdravím, můžete mi prosím poradit, jestli můžeme na nákup do německa, bydlíme u hranic, a co musíme mít sebou, četla jsem na stránkách, ale nejsem z toho moudrá, a nechci potom mít nějaké zbytečné nepříjemnosti, díky moc za odpovědi :mavam: :mavam: :mavam:

Včera jsem byla za hranicemi na nákupu v německém Kauflandu a nikdo mě nezastřelil za přechod hranice. Můžeš jít bez problémů i bez testů. Nesmíš tam být ale déle než 12 hodin. Dokonce jsem si na ulici zakouřila bez roušky a každému to bylo jedno. Chodí tam venku i bez roušek. V krámě ale zakrytá ústa a nos mít musíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
678
27.5.21 12:06

Na nakup nepotrebujes test ani registraci, proste sedni do auta a jed :-) do cr se musis vratit do 12h ( od cervna bude platit 24h ), ja jsem byla o vikendu v Drazdanech a na hranicich nebyla zadna kontrola ( ani ceska ani nemecka ).

ale dej si pozor.. treba v tom Sasku nebyly otevreny vubec vsechny obchody, spoustu melo jen vydejni okenko… a kdyz chces do obchodu ( krome potravin a drogerie, tak potrebujes negativni test ne starsi 24h a casovou registraci do toho konkretniho obchodu) - takze peknej vopruz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.5.21 12:16

Díky moc za odpovědi, já chtěla jen do kauflandu, tak snad dobré :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19388
27.5.21 12:55

@lakoušenek ode dneška je zase změna…nemusíš mít nic…https://www.mzv.cz/munich/cz/aktuality/od_nedele_volnejsi_podminky_pro.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat