Cestovní pas a občanský průkaz musím cestovat s obojím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LukasBauer
Nováček 9 příspěvků 13.02.19 18:22
Cestovní pas ,občanský průkaz

Dobrý den, nedávno jsem byl v zahraničí s partou kamarádů a překvapilo mne že ostatní s sebou mají pas a občanský průkaz. Ptal jsem se jich a řekli mi že občanský průkaz je při cestě do zahraničí povinný, cestovní pas je volitelný. Příbuzní mne vždy učili, že při cestě do zahraničí musím mít občanský průkaz nebo cestovní pas, ale nikdy ne obojí. Rád bych se dověděl, kde je pravda. Děkuji předem

Reakce:
debra.morgan
Kelišová 6108 příspěvků 13.02.19 18:27

a proc bys s sebou nemohl mit oboji ti taky vysvetlili? :think: :mrgreen: jasne, že mužeš…ted už stačí jen občanka, do daných zemí.

debra.morgan
Kelišová 6108 příspěvků 13.02.19 18:28

jinak, pas musis mit do zemi, kde te na obcanku nepusti, tedy mimo EU a schengen.

Petula306
Kecalka 140 příspěvků 13.02.19 18:32

Já teda jezdila taky jen s jediným dokladem. Vysvětlovala jsem si to tak, že když ho ztratím, mám doma druhý, který si případně nechám poslat. Ztratit v zahraničí oba už by mohl být problém. Unii kamionem jsem jezdila na občanku, letecky do Bulharska s pasem (sice je v Schengenu, ale do letadla mám raději pas).

Ijen
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 13.02.19 19:25

To platilo v minulém režimu, že musí občanka zůstat doma, ted to podle mě nikoho nezajímá.

P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 19:30

Nikdo mě nikdy nesacoval, jestli mám víc dokladů. Všem to.bylo jedno. Důležité bylo, že jsem ukázala odpovídající. Případně pas s vízem.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 13.02.19 19:51

Někdo vozí jeden doklad, aby měl druhý doma pro jistotu, kdyby mu ten první v cizině ukradli, někdo vozí oba taky pro jistotu, jeden má u sebe, druhý v hotelu, právě kdyby mu ho ukradli, tak má na hotelu druhý a tak se dostane do letadla, třeba… :mrgreen:
Ale je to na tobě…jen v shengenu stačí na cestování OP, mimo shengenu musíš mít pas.

Lalelale
Závislačka 3459 příspěvků 13.02.19 20:33

@LukasBauer naprostá blbost, kamarádi si něco blbě přečetli. Nezapomeň, že pokud lidé nemají TP, tak občanský průkaz ani nemají. Potřebuješ pas, nebo občanku, když můžeš cestovat jen na ni. Obojí fakt ne.

debra.morgan
Kelišová 6108 příspěvků 13.02.19 20:37
@Lalelale píše:
@LukasBauer naprostá blbost, kamarádi si něco blbě přečetli. Nezapomeň, že pokud lidé nemají TP, tak občanský průkaz ani nemají. Potřebuješ pas, nebo občanku, když můžeš cestovat jen na ni. Obojí fakt ne.

TP jako trvaly pobyt ma ale kazdy obcan čr :nevim: pokud ne v byte/baraku tak na urade. nikdo neni bez tp, myslim, ze prave proto, aby meli vsichni obcanku. nebo co myslis tim TP?

Lalelale
Závislačka 3459 příspěvků 13.02.19 21:05

@debra.morgan já třeba trvalý pobyt v ČR nemám, musela jsem občanku vrátit. Občan ČR jsem, ztráta tp není ztráta občanství. Co říká zakladatel je opravdu hloupost. Buď člověk vycestuje s pasem nebo občankou, obojí opravdu povinné není.

debra.morgan
Kelišová 6108 příspěvků 13.02.19 21:24

@Lalelale pravda, napsala jsem to nejasne. kazdopadne pochybuju, ze to je pripad zakladatele.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >