Chceme stavět dům, všechno sami.

Anonymní
27.3.21 22:10

Chceme stavět dům, všechno sami.

Dobrý den, chceme stavět dům úplně celý sami. 288m2 dvoupatrový. 3× terasové dveře a 5× velké okna.. zbytek budou normální okna. Zajímá mě cca cena na kolik takový dům vyjde se vším všudy? Nemáte někdo zkušenosti? Případně kolik stojí cena za m2 když člověk staví sám a kolik stojí samostatně ty velké okna?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1763
27.3.21 22:16

Pokud už jste rozhodnutí, že chcete vše stavět svépomocí, tak byste snad měli vědět, kolik to tak asi bude stát, minimálně řádově. Cenu oken nejjednodušeji zjistíš, že osloví s poptávkou několik firem, co okna vyrábí. Jiná bude cena za okna z plastu, že dřeva nebo hliníku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5003
27.3.21 22:18

Jestli budete stavět sami, opravdu sami, tak to bude stát přesně tolik, kolik dáte za materiál. A jestli chceš vědět, kolik dáte za materiál, tak musíš chvilku počkat, někam mi zapadla křišťálová koule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
27.3.21 22:18

Jdeš na to nějak naopak.
Je dobrý dělat podobná rozhodnutí alespoň s minimální znalostí problematiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.3.21 22:20

6-7 milionu pokud chcete at je dum po technicke strance a strech, fasady sobestacny alespon 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4383
27.3.21 22:23

Máte plány nebo jste jen ve fázi „chceme“?
My před 10ti lety, přízemní cca 140m2 a krom střechy a topení vše sami. To okolo jako plot a zahrada postupem, jsme v tom za min 2mil, ale to hlavní bylo před 10lety, u vás min 3mil v dnešní době a to s odřenýma ušima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
27.3.21 22:29

Tady máš moc pěkný dokument.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5003
27.3.21 22:30

Jinak na stavbu dvoupatrového, skoro 300m2 domu svépomocí přeji hodně sil a pevné nervy. A možná štěstí v loterii, jestli sázíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4632
27.3.21 22:30

Jestli chcete stavět sami, tak minimálně jeden z vás to umí, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
27.3.21 22:35

Naši taky pred nějakými 12 lety samy stavěli dům, ale to se ještě ceny za pozemek (v naší vesnici) pohybovaly v,,normálních" číslech, ale teď už by si na to ani oni ani já netroufla.
Já sice nemám zas tak podrobný přehled, jak se to teď cenově pohybuje a také záleží na firmě, ale podle mě v tom zas tak velký rozdíl nebude. Tak i tak počítejte minimálně s 10 miliony. Stejně i když si to chcete postavit samy, tak budete muset zařizovat si ty řemeslníky na určité věci atd. a to by (aspoň mně) za ty nervy nestálo. Já mám ráda, když si najmu firmu a mám to,,bez práce ". Znám z novomanžele, co si taky mysleli, že takhle ušetří a v závěru, když si vypočítali všechny výdaje, co dali za,,ten osobně postavený dům ", tak se jim to výrazně prodražilo a sežralo kupu času. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
27.3.21 22:36

A kolik vás na to je? No pár milionů to bude. My máme bungalov cca 200m² a rozpočet 3,5 mega a hodně svépomocí i od rodiny. Dvoupatrovej barák bude tak 1× tolik možná víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
27.3.21 22:39

A este si pridajte par korun za to ze mate povinnost postavit dom s takmer nulovou spotrebou energie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4867
27.3.21 22:39

Co to znamená sami? Bez zedníka, tesaře, elektrikáře, vodaře apod? Všecko si umíte udělat? Ty asi myslíš svépomocí, ne?
Proč se ptáš zrovna na okna, to je minimální položka vzhledem k ceně. Taky záleží, jestli chcete plast, euro, hliník nebo co. Nikdo ti přece neřekne kolik co stojí. Záleží, jaké materiály použiješ. My takto stavíme větší garáž s nástavbou na bydlení, cca 2× 60 m a jsme asi na 2 mil. A to si u nás fakt skoro všecko dělá manžel sám, včetně základů, zdění, fasády apod.
Osobně si myslím, že se pod 5 milionů nedostanete a to budete mít všecko v základu, nic nadstandardního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
27.3.21 22:40

My stavime sami. Teda my… Muj muz. Ovsem je stavar, ma v oboru doktorat a stavebni firmu. Protoze ale chlapy potrebuje na stavbach pro klienty, stavi fakt sam svyma rukama - vcetne elektroinstalace, izolaci, strechy, vody, obkladu i programovani inteligentnich systemy (obcas s nekym z firmy - treba fasadu, nebo s kamarady) a ver, ze je to neuveritelny zahul! Pokud netusite ani na kolik cca vyjdou jaka okna, tak se snad do toho ani nepoustejte. Jinak tady ti tezko nekdo rekne konkretne, zalezi preci na tolika faktorech.

Příspěvek upraven 27.03.21 v 22:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
27.3.21 22:41

Máme patrový, zastavěná plocha 150 m2 a upřímně, nedokážu si představit stavět ho sami. Vy umíte i rozvody topení, rozumíte zedničině, jste elektrikáři? Pokud ano, tak vám přeji hodně štěstí, času, psychických i fyzických sil a tučné konto. Vidím to tak na 7 mil. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat