Koupě RD

95
22.3.21 14:59

Koupě RD

Zdravím,
dlouhodobě hledáme RD/Chalupu.
Hledáme, jak přes realitky tak přes soukromé inzeráty.
Můj dotaz z ní kde jste našli Vy svoje vysněné místo k žití?
Jak dlouho jste hledali a co to vše obnášelo?
Děkuji
:mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4392
22.3.21 15:04

Jak dlouho hledáte?
u nás to vždy bylo Bingo
jako ANO nebo NE
vidíš to místo, toho ducha
buď to miluješ i s nedostatky, nebo NE, tak to neber..
nějaké mega-kompromisy na místo k žití za mne NE, čím víc to uděláš přes hlavu, tím méně tam budeš šťastná ;)
naše chalupa je třeba ruinka, ale milujeme to tam všichni, jsme tam šťastní, postupně dáme do kupy..
na RD k žití má člověk jiné nároky, ale vše je řešitelné ;)
obvykle jsem nemovitost hledala jen v řádech týdnů..
ale znám lidi, co i v řádech LET, prostě furt nic nebylo pro ně ONO..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1870
22.3.21 15:04

My jsme našli během 2 týdnů, přes inzerát realitky. Byl to 4.dům co jsme viděli, taky zrovna čerstvě na trhu jako my.

Pak jsem sledovala nabídky ještě tak asi rok a už se mi žádný dům v podobné cenové kategorii nelíbil, takže to bylo fakt štěstí, že to takhle vyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
22.3.21 15:10

@Lucy75 aktivně hledáme něco přes rok. Bohužel máme dost omezený rozpočet kvůli hypo tak je to obtížnější, jsem v kontaktu se dvěma, kteří pomáhají hledat nemovitost (není to realitka přímo, ale mají přehled, kde co a jak) zatím taky nepřišli s ničím, co by se zamlouvalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
22.3.21 15:11

@Callista
tyjo, to ano.
když už se nám něco líbí, tak nás vždy někdo předběhne :D začarovaný kruh :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
157
22.3.21 15:12

Na srealitách a trvalo to asi přes 3 roky :zed: Úplnou náhodou jsem tady bědovala, že už to neni možný a nikdy nebudem ve svým a zkusila jsem zvednout limit na dům o 250 tisíc. Jeden mi tam hned padl do oka, hned jsem volala a údajně ho tam dali předešlý den. Domluvila jsem se hned na prohlídku, která byla ve čtvrtek. O víkendu jsem psala o nějaké další info, v pondělí realiťákovi volala, zda by byla možná ještě jedna prohlídka a už mi bylo oznámeno že ne, že je vážný zájemce (prý, kdo ví). Nakonec jsme se s údajným zájemcem ještě handrkovali o cenu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4392
22.3.21 15:13

@Sedivka107 v tom případě máte přehnané nároky - buď na stav či lokalitu.. rok je dost hraniční.. to už jsem vždy víc jak 3/4 roku bydlela ;) něco děláte špatně.. možná blbá lokalita (pokud sčk a jiné žádané kraje), u nás v pohraničí je domů plná pr-el ;)
ale zas člověk dělá jiné kompromisy…
co jen sehnat pozemek a postavit modulovku? dřevostavbu? ta stojí za dva měsíce…a máš to nový..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4392
22.3.21 15:15

@AH souhlas.. bývá to často u dobrých nabídek i otázka hodin a dní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
157
22.3.21 15:15
@Sedivka107 píše:
@Callista
tyjo, to ano.
když už se nám něco líbí, tak nás vždy někdo předběhne :D začarovaný kruh :D

Pokud máš nějakou lukrativnější lokalitu, tak je to pomalu podepsat rezervačku při první prohlídce. Mít nastaveýho hlídacího psa nebo koukat každý den. Pokud se ti něco líbí, tak IHNED volat a zkusit si domluvit prohlídku co nejdřív. Před prohlídkou si nastudovat věc o obci, případné zádrhely, katastr apod, ať se tím pak nezdržuješ. Je to pak šíleně rychlý rozhodování na to, že se člověk uváže k dluhu na celý život :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
157
22.3.21 15:19
@Lucy75 píše:
@AH souhlas.. bývá to často u dobrých nabídek i otázka hodin a dní…

Jojo a navíc je teď šílená doba. Strašná poptávka, nabídka nedostatečná. Co jsem se bavila s několika realiťáky, tak prý prodávají úplně vše. I to, co by před pár lety bylo zcela neprodejné.
Rodinný příslušník chtěl koupit jeden byt v městě na severu. Volal po pár dnech vyvěšení inzerátu. Odbyli ho, že ani nemá jezdit, že zájemců mají až až a proto cenu zvýšili rovnou o 300 tisíc a ještě to bude formou aukce. Prostě šílenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
22.3.21 15:23

@Lucy75 s pozemky je to u nás podobné. Nabídka je, ale ceny to je hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
22.3.21 15:26

@AH
my zvedat bohužel nemůžeme. Máme omezený rozpočet, větší hypo nám nedají :(
Když už na nějakou nabídku zareaguji tak mají hodně zájemců a to tam je ta nabídka chviličku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
22.3.21 15:27

My hledáme teda stavební pozemek, velmi intenzivně rok. Chceme jedno město velikosti 20tis obyvatel a nedaří se. Před rokem jsme nevzali pozemek, čehož velmi litujeme. Zdál se nám drahý (4,6 mil. na stavbu jednoho rodinného domu), ale není to ani zdaleka žádná lokalita typu Praha. Po roce hledání bychom ho brali všema deseti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
22.3.21 15:29

@AH Většinou se ani na tu prohlídku nedostaneme. :D
Jsme už tak zoufalý, že máme na pomoc dvě osoby co se hledáním nemovitostí zabývají (nejsou to realitáci ale mají přehled co kde a jak), zatím bez úspěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
22.3.21 15:30

@masima rozumím Vám. Takových nabídek litujeme postupem času dost. On by člověk po tolika letech nezdařeného hledaní, bral snad všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat