Spolužadatelé o hypotéku - Osvč

94
25.3.21 08:46

Spolužadatelé o hypotéku- Osvč

Zdravím všechny,
jsme v situaci, kdy by jsme si chtěli pořídit svoje bydlení. Momentálně řešíme hypotéku, co vše si můžeme dovolit.
Nicméně by mě zajímalo zda si někdo z Vás neprošel něčím podobným.
O hypotéku budou žádat 2 OSVČ.
Zajímalo by mě, zda je šance získat větší hypotéku?
Co to obnáší?
Zda pro banku, když žádají 2 OSVČ, jsou více bonitní?
Případně zda má někdo zkušenosti s bezpříjmovým úvěrem?
Děkuji za rady.
:mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6642
25.3.21 08:50

Banky vždy posuzují příjmy, takže čím větší příjem (a samozřejmě nižší náklady, napr. nemáte další úvěry, nemáte děti apod.) tím větší šance. Samotný fakt, že jste OSVČ na větší šanci nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
25.3.21 08:52

Výše hypotéky záleží na příjmu. To jestli jste zaměstnání nebo OSVČ je bance jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19717
25.3.21 08:53

Bezpříjmové hypotéky opravdu nejsou, příjmy se prokazují vždycky. Najděte si schopnýho finančního poradce, protože ne všechny banky mají optimální metodiku na posuzování příjmů osvč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
25.3.21 08:54

@janickaIII to je mi jasné, ale to že žadají 2 OSVČ, zda je šance, že bude větší hypo než kdyby žádal jeden? nebo to bude vesměs stejná častka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
25.3.21 08:55

@Janli máme sním schůzku příští týden, jen mě zajímali osobní zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1257
25.3.21 08:55
@Sedivka107 píše:
@janickaIII to je mi jasné, ale to že žadají 2 OSVČ, zda je šance, že bude větší hypo než kdyby žádal jeden? nebo to bude vesměs stejná častka.

Tak pokud žádají dva lidé, tak jsou větší příjmy, takže logicky je větší šance na vyšší hypo. To jestli jsou OSVČ s tím nemá nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
25.3.21 08:56

@janickaIII pokud to dobře chápu. Když žádají 2 osvč tak se platy sčítají jako kdyby byli zaměstnáni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
25.3.21 08:57
@Sedivka107 píše:

Pokud je jeden z nich ve ztrátě a druhý má nadprůměrný zisk, tak ano má větší šanci ten se ziskem. Pokud jste, ale manželé tak se to posuzuje společně. My jsme si brali hypo 3,5mil a stačil manželův příjem, protože byl velký. Můj je ani nezajímal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
25.3.21 08:58

@Nicole 1234
Dobrá, oni nás totiž všude straší, že nedostaneme nic, když jsme OSVČ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
25.3.21 09:00

@JancaS84 ani jeden ve ztrátě není, ovšem jeden má dle danového přiznaní docela nizké příjmy, ten druhý má 3× vyšší, ale už jednu hypo platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6642
25.3.21 09:02

@Sedivka107 kde všude vás takhle straší? Vždy se posuzují příjmy. Pokud je máte dostatečně vysoké a nemáte je z něčeho vyloženě rizikového, neni důvod, abyste hypo nedostali. Ale tedy bavíme se o přiznaných příjmech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
25.3.21 09:02

Čemu na tom nerozumíš? Je jedno, zda jsi OSVČ, jde o to, jaké máte dohromady příjmy! Základ je, že je vaše podnikání dlouhodobě úspěšné, ne jen nějaký krátkodobý výkřik do tmy. Proto bývá často lepší být zaměstnanec, který má pravidelný jistý příjem.
Ale celkově vždy jde o to, jaké máte daňové přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
25.3.21 09:04

Záleží na tom, jak velkou hypo vzhledem k příjmu si chcete brát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10703
25.3.21 09:04
@Sedivka107 píše:

Tak je jedno jestli žádá OSVČ, nebo zaměstnanec. Rozhodují příjmy :nevim: Když budete mít dokupy vysoký příjem, tak je jasný že je šance na vyšší hypo. Taky záleží na tom, jaký máte výdaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat