Chci být doktorka, ale nejsem jedničkářka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 20:43
Chci být doktorka

Jsem v deváté třídě, a budeme si vybírat školy. Chtěla bych být doktorkou ale nejsem jedničkářka. A navíc mám cukrovku 1.typu. Nevíte jestli by to nevadilo že mám cukrovku? Na jakou mám jít školu?. Máte nějaké zkušenosti? Předem děkuji za odpověďi

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
vokishka
Neúnavná pisatelka 15598 příspěvků 13.09.19 20:45

To už tu bylo, ne?

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 13.09.19 20:46

Cukrovka je burt. A bud nejakou zdravku nebo gympl. Ale spis zdravku. Pak se muzete pripadne rozhodnout, ze doktorka je moc tezka a jit treba na zdravotni sestru.

Miyako7
Povídálka 42 příspěvků 13.09.19 20:49

Jdi na gymnázium, tam tě nejlépe přípravy na přijímačky na lékařskou fakultu. A nemusíš mít strach, že by cukrovka byla překážkou. Nebyla by jsi první ani poslední lékařkou, co trpí tímto onemocněním.

Tina69
Kecalka 185 příspěvků 13.09.19 20:52

Cukrovka nevadí na štúdium medicíny. Ale dobre ti radím, rozmysli si to. Zničíš si život. Ja som tiež po tom veľmi túžila, bol to môj veľký sen a z veľkého sna sa stala skôr nočná mora.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 13.09.19 20:54

Ne cukrovka nevadí, známky na základní škole nejsou podstatné.

Podstané je udělat maturitu a přijímačky a vystudovat školu a udělat atestace. Je to ještě tak na dalších 15 let :-D

Studium na medicíně dost zjednoduší jít na gymnázium. Ale primárně se potřebuješ naučit se učit a potřebuješ především biologii, chemii a jazyky.

Medicína je skutečně o zapamatování si ohromného množství informací, se kterým ovšem pak umíš pracovat a propojovat je dohromady. To se dá vytrénovat, ale prostě tomu musíš věnovat energii a čas.

Pokud ty nepremiantské známky máš proto, že tě to nebaví a flákáš se, tak to je něco co nemusí být na škodu a teď si můžeš vyzkoušet, jestli zvládneš zabrat a zlepšit si známky a připravit se na přijímačky tak, aby ses na gympl dostala.

Pokud tě ty známky co máš stojí hodně práce a fakt se učíš, ale stejně to moc nedopadá, zvážila bych spíš tu zdravku. Na medicínu se z ní taky dá dostat a vystudovat ji, ale není to potřeba, protože třeba zjistíš, že je to vlastně zajímavější práce, kdy děláš přímo s lidmi a máš daleko méně papírování, než doktor a k samostatné práci se dostaneš daleko dříve než doktoři, co pak ještě mají atestace.

Příspěvek upraven 13.09.19 v 20:56

Havlova
Ukecaná baba ;) 1341 příspěvků 13.09.19 20:55

Na gymnázium, v nejhorším případě na zdravotnické lyceum. Ze zdrávky je minimální šance udělat přijímačky. Ale u gymplu dost záleží na známkách a na tom, co si představuješ po pojmem nejsem jedničkářka.

kaiserin
Kecalka 396 příspěvků 13.09.19 21:00

Cukrovka nevadí, jdi na gymnázium. A až se budeš po v posledních ročníku opravdu rozhodovat, přečti si hlavně o tom, jaké podmínky pro lékaře v našem zdravotnictví panují…kdo neví, je pak mírně překvapen a zaskočen ;) Ale i tak, pořád mě to baví.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2273 příspěvků 13.09.19 21:13

Urcite jdi na gymnazium, lip te pripravi v profilovych predmetech a celkove te nauci se ucit, coz se nasledne na VS hodi. Znamky na zakladce bych az tak neresila. Jeste by bylo fajn se trochu seznamit s podminkami ve zdravotnictvi, od nekoho z rodiny nebo od znamych, treba jeste sve plany prehodnotis. Ale na to mad prave ty 4 roky na gymplu. Ja osobne bych to svym detem dost rozmlouvala aby k tomuto oboru smerovaly.

pomme
Kecalka 373 příspěvků 13.09.19 21:15

Cukrovka určitě nevadí. Znám lékaře s porušenou míchou nebo dmo a normálně pracují. Určitě zvol gympl.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 29169 příspěvků 13.09.19 21:48
@Anonymní píše:
Jsem v deváté třídě, a budeme si vybírat školy. Chtěla bych být doktorkou ale nejsem jedničkářka. A navíc mám cukrovku 1.typu. Nevíte jestli by to nevadilo že mám cukrovku? Na jakou mám jít školu?. Máte nějaké zkušenosti? Předem děkuji za odpověďi

rozhodně na gympl… a začni se pomalu připravovat na přijímačky, abys je udělala a vzali tě… cukrovka nevadí… ale počítej s tím, že jedničkáři mají za vysvědčení na přijímačkách víc bodů…

Reaskiller
Kelišová 6194 příspěvků 13.09.19 22:38
@Anonymní píše:

Gympl stoprocentne a cukrovku neres.. znam lekare s lupenkou atd..takze cajk..

sagina
Echt Kelišová 8116 příspěvků 13.09.19 22:42
@Cenarius píše:
Cukrovka je burt. A bud nejakou zdravku nebo gympl. Ale spis zdravku. Pak se muzete pripadne rozhodnout, ze doktorka je moc tezka a jit treba na zdravotni sestru.

zdrávku rozhodně ne. na všeobecné lékařství se dělají testy zpravidla z fyziky, chemie a biologie a to nejsou předměty, které by na zdrávce zrovna frčely :nevim: jednoznačně gympl, případně zdravotnické lyceum. však pokud bude chtít jít na všeobecnou nebo dětskou sestru (nebo se rozhodně pro jiný zdravotnický obor - fyzioterapeut, záchranář, nutriční terapeut…), může pokračovat i z gymplu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54966 příspěvků 14.09.19 07:43
@Cenarius píše:

Hlavně ne zdrávku. Ty holky to měli neskutečně těžký, pak.

jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 14.09.19 11:16

Měla bys říct, které předměty ti dělají největší problémy

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama