Informace o dětech z MŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sweetpuppy
Povídálka 31 příspěvků 09.09.19 22:40
Informace o dětech z MŠ

Ahoj, syn chodí druhým rokem do MŠ. Když se ho doma zeptám, jak se měl (dobře), co dělali (hráli si), a když to chci rozvést, odpoví, že už si víc nepamatuje. Co dělali, poznám z občasného vyvěšení obrázků na nástěnce (tak 1× měsíčně), zbytek obrázků donesl až na konci roku. Když se zeptám na syna učitelky, odpoví, že dobrý. Když se zeptám konkrétně na spánek, jídlo, zapojování se do kolektivu, práci, vždy odpověď v pořádku, bez problémů. Takže ve výsledku vím jen, že nejsou problémy, ale cokoliv podrobnějšího se nedozvím. Líbilo by se mi, kdybych třeba jednou za měsíc dostala emailem/ na papírku zprávu, co dělá, jak se chová, co mu jde, nejde, na čem je potřeba zapracovat doma, v čem je pozadu…Otázka zní: Jak to máte ve školce vy? Jakou formou dostáváte z MŠ zprávy o dítěti? Chci toho po učitelce hodně?? Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 09.09.19 22:44

Úplně stejně, žádná zpětná vazba není. Jen je taky vše ok. Asi mají dost práce se zlobiči a s feedbackem jejich rodičům. :nevim: :mrgreen:

veria
Nadpozemská drbna 26224 příspěvků 09.09.19 22:45

Asi jo, asi chces hodně. Možná po ucitelce v soukrome školce kde mají málo deti a platis tam, tak tam bys to mohla chtit. U nás info podobne, řešilo se jen když nějaký problem. Co dite umi nebo neumí prece vidíš sama doma, pokud se mu trochu věnuješ.

aprazanda
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 09.09.19 22:46

No to si nedovedu představit, že by měly učitelky rodiče měsíčně mailem nebo jakkoliv písemně ještě o každém dítěti informovat, co dělá a jak se chová. Už takhle je papírování a administrativy nad hlavu. Buďte v klidu, když řekne učitelka, že u syna dobrý, tak je to prostě dobrý, zapojuje se, nevybočuje chováním. Nehroťte to.

Kriss Tina
Extra třída :D 12202 příspěvků 09.09.19 22:46

Nedostáváme žádné zprávy. Ze začátku sem se ptala učitelky, jestli syn obědval apod, ale ona sama kolikrát přemýšlela, jelikož maj ve třídě 20 dětí, tak si určitě nebude pamatovat kdy které třeba bylo na zachode, kolik toho snědlo, jestli spalo nebo jenom leželo, s kým a čím si hrálo atd… Není v silách učitelky si vše pamatovat a na zapisování každé blbosti čas nemá. Kdyby byl nějaký problém, tak ho určitě bude řešit, ale když žádný není, tak není potřeba řešit co se dělo. Moje dítě mi teda poví jestli ve školce spal, jestli sned aspon část oběda, jestli ho někdo nezlobil, s kým si hrál nebo jestli něco tvořili. :nevim:

veria
Nadpozemská drbna 26224 příspěvků 09.09.19 22:51

A víš co se říká - Žádný zprávy, dobrý zprávy. :lol:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 54878 příspěvků 09.09.19 22:53

V Nemecku taky nemam poradne informace, zvykla jsem si a nevadi mi to, kdyz mam cas, zeptam se ucitelky a neco malo se dozvim od dcery. A jednou rocne mame hodinovy rozhovor o tom, co zvlada/nezvlada, jak se chova, zhodnoceni vyvoje.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 54878 příspěvků 09.09.19 22:55
@veria píše:
A víš co se říká - Žádný zprávy, dobrý zprávy. :lol:

No, presne :mrgreen: Mne se sama dcera pochlubi, ze treba zlobila a ucitelka rekne, ze vse v poradku :nevim: jsou asi zvykli :mrgreen:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 99 inzerátů 09.09.19 22:56

@sweetpuppy řekla bych, že kdyby mu něco výrazně nešlo, mlátil děti nebo mu nekdo ublizoval, popřípadě by nejedl, tak by ti to řekli… Prostě máš bezproblémové dítě, buď ráda :mrgreen:
Jinak většinou říkají na schůzkách tak všeobecně, co by měly umět ;)

sweetpuppy
Povídálka 31 příspěvků 09.09.19 22:58

Holky, díky za názory, jsem ráda za to, že je vše ok. Přesto mě zajímá, co těch 8 hodin dělal. Jenže od něj se toho moc nedozvím.

jary1
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 09.09.19 22:59

U nás jsou odpovědi u malé stejné. Ale občas učitelka řekne co a jak ( pochválí jak ji jde oblékání, jak pomáhá, atd…) Nebo třeba nám doporučila logopedii.
Jindy zase vyzvidam já, jak to malé ve školce jde, jestli spí po obědě nebo třeba jak jí. Vždy se dozvím, co je potřeba.

jary1
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 09.09.19 23:02

@sweetpuppy ale je pravda, že časem se její odpovědi trochu zlepšují. Dřív si pomalu ani nevzpomněla, že v té školce byla. A teď už mi povídá co jedla, jestli byli na vycházce, s kým si hrála atd. Ale chodí už třetím rokem. Chce to čas, než si bude trochu pamatovat.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 54878 příspěvků 09.09.19 23:14

@sweetpuppy u nas teda vim harmonogram, co v kolik a to dodrzuji uz treti rok, kdyz se harmonogram zmeni, vime o tom. Samozrejme jake jry hraji s kym si hraje nevim, ale jidelnicek vidim na nastence. A v utery jsou v telocvicne a ve ctvrtek v takovem odpocinkově pokoji pro deti se stiny a lampou. Ostatni dny na zahrade dopo i odpo. V kolik ji vim. Orientacne mi to staci. :nevim:

stinga
Echt Kelišová 9081 příspěvků 09.09.19 23:22

:mrgreen: moje dcera v miniškolce měla půl roku každý den na oběd „žíži“ - rýži a hrála si s Ukinem - Lukáškem a Ejmí.
Jen jednou bylo něco jiného - krmili kačeny u řeky, to ji tak moc nadchlo, že mi to sdělila, když jsem pro ni přišla.
Ostatní aktivity nikdy nesdělovala, ale školka měla na webu fotky - tak jsem viděla, co dělali

stinga
Echt Kelišová 9081 příspěvků 09.09.19 23:24

@blumen no přesně tak, jídelníček je vyvěšený, když jdou třeba do divadla, tak také je to na nástěnce - jinak harmonogram má MŠ na webu - kdy se jí, řízená činnosti, spánek, vycházka, volná hra -to mi stačí
kdyby byl problém, věřím, že by to učitelka bez povšimnutí nenechala

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama