Chloupky na obličeji - laser

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 09:29
chloupky na obličeji - laser

Raději anonymně (jinak smazat).

Rostou mi výraznější chloupky na jednom místě u rtu (do 10 chloupků, ale za to pořád a dlouhé) a také mnoho chloupků na bradě. Uvažuji o laserovém odstranění. Jaké jsou vaše zkušenosti? Jak dlouho to vydrží. Četla jsem, že se to musí opakovat. Co když se ale laser neopakuje? Nevadí to? Rostou potom chloupky opravdu méně nebo ne? Pomohl Vám laser?

Jaké máte zkušenosti? Uvítám jakékoliv tipy, rady,… Děkuji.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 09:46

A ještě by mě zajímalo, jaký je u Vás postup před zákrokem. Jak dlouho nechat růst choupky, kdy nejlépe oholit/ostříhat a podobně.

Zakladatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 10:14

Háčkuji se

smile_xxx
Nováček 7 příspěvků 15.08.19 11:05

Mám zkušenost s laserem v centru, kde to dělají vyškolené zdravotní sestry. Není to IPL. Je to drahé, občas bolestivé a chce to celkem hodně návštěv. Ale výsledek je trvalý. Hodí se na to světlá pleť a tmavé chloupky. Čím tmavší pigment, tím lépe.

smile_xxx
Nováček 7 příspěvků 15.08.19 11:10

Doplňuji: mám zkušenost s nohama, ne s obličejem, ale mělo by to fungovat stejně.

zuzka2a
Kecalka 345 příspěvků 15.08.19 11:16

Mám osobní zkušenost s MLC v Praze, jsou skvělí. Nechávala jsem si odstraňovat v podpaží a absolvovala jsem 3 „sezení“ s tím, že ještě jednou by to asi chtělo. Opakuje se to z toho důvodu, že chloupek je v průběhu růstu v jiných fázích a některé jsou v růstové, některé jsou ještě, jak to nazvat, no prostě nejsou vidět a „spí“… S odstupem cca 5ti let mi roste tak 15 chloupků na každé straně, takže za mě maximální spokojenost. Jedna aplikace stála 3 tis. s tím, že asi hodinku předtím se má aplikovat „umrtvující“ mast, aby to nebylo tak bolestivé. Upřímně - bolí to i tak, ty výboje atd a smrdí to, jak se pálí ty chlupy a pak asi den máte zarudlou pokožku, to Vám nebudu lhát. Ten výsledný efekt za to ale stojí. Jestli si dobře pamatuju, asi 3 dny předtím se nesmíte holit.
Ptala jsem se i na horní ret a u mě konkrétně by to moc nešlo, jelikož mám pihy v obličeji a ten laser by nezaměřil ten chloupek správně, takže mi doporučili nejdříve zesvětlení pigmentu, ale to by vyšlo asi na 5.000,– Kč, tak to jsem s díky odmítla.
Jedná se o opravdový laser, ne ty na bázi Phillips lumea atd. Tento pracuje na vyšší frekvenci, což můžou dělat jenom některá střediska či kliniky a depilace je trvalá! Takové ty ala Phillips fungují trošku na jiném principu, proto ty chloupky dorůstají. Phillips mám koupený, používám ho na nohy a také to pomáhá, ale musí se to opakovat.

smile_xxx
Nováček 7 příspěvků 15.08.19 11:20

@zuzka2a
Tam chodím taky. Spokojenost největší :-)

milktea
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 15.08.19 11:27

Holky, hlavně to nechte na zimu, hrozí pigmentové skvrny. A to je horší zlo jak chloupky, fakt :(

smile_xxx
Nováček 7 příspěvků 15.08.19 12:30

Já si to nechávám dělat tak, abych nebyla vystavena slunci. A může se použít Emla, krém na místní znecitlivění, ale já to dávám bez toho, nemám čas sedět před tím hodinu jen tak, než se to znecitliví. Raději jsem statečná. Jen pozor, brada bude bolet o to víc, je tam kost. Jednou jsem si nechala odstranit jeden chlup, ale rovnou ten impuls probil až do kosti. A to jsem měla slzy v očích. Jinak to zvládám bez toho. První aplikace na si nechala dělat plošně, a po létech už mi rostou chloupky jen ojediněle. Chodím jednou za čtvrt až půl roku, takže to ničí jen, tam kde opravdu rostou. Tak snad jsme ti pomohly. Jo, a první konzultace je s lékařkou, která ohodnotí, kolik to bude stát. A tak se nesmíš holit. A pak jdeš rovnou za sestrou, která se toho ujme.

Uživatel je onlinemaskovak
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 15.08.19 12:58

Ano, je to trvale, ale jdi vyhradne nekam na kliniku plast. chirurgie na laser, ne ipl. ipl je naprosto nanic. zakrok je trvaly, dava se krem na znecitliveni, takze je to jen maximalne stipnuti. chodim jednou za par let.jdi poprve, pak uvidis, zda je treba zakrok opakovat.

Uživatel je onlinemaskovak
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 15.08.19 13:00

P. s.davaji mi znecitlivujici gel s okamzitym ucinkem.je zbytecne jit bez znecitliveni, proc se trapit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 07:26

Díky moc za reakce.

A nepřipadali jste si divně, když jste si chloupky před zákrokem nevytrhávali? A po laseru byla vidět změna hned?

Zakladatelka

Váš příspěvek
Reklama