Reklama

Chlupaté hypoalergenní kočky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8812 příspěvků 23.11.17 14:46
Chlupaté hypoalergenní kočky

Chtěl bych si ověřit, že u alergika skutečně nevyvolá žádnou reakci např. sibiřská kočka. Má to někdo otestované?

Reklama

Reakce:

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 23.11.17 14:51

To si musí každý alergik otestovat na vlastní tělo. Nedá se předpokladát jak zareaguje.

Plus teda spoustě lidem se soužitím s kočkou imunitní systém naučí nereagovat na tu konkrétní vlastní kočku, ale teda to funguje lidem, co jsou alergičtí a daným zvířetem chtělí žít. Pokud je někdo alergický a zvíře nutí partner a alergik ho nechce, tak je spíš pravděpodobné, že se příznaky zhorší.

Zejména pokud tedy dodržují že nesmí do ložnice a ostatní povrchy jsou omyvatelné či pratelné a dostatečně často se čístí. Většinou není problém přímo v chlupech, ale na bílkoviny co jsou ve slinách, potu, výměšcích a lupech - tedy tak nějak přirozeně se nutně vyskytují tam, kde kočka žije.

Chce to čističku vzduchu, žádné textilie a jiné lapače vzduchu a teda ten kdo nemá alergii potřebuje kočku pravidelně česat a pomoci přitom přípravky pohlcujícm alergeny https://www.proalergiky.cz/…e-kocky.html

Echt Kelišová 8812 příspěvků 23.11.17 14:58

@Ou Díky. Ale jestli to chápu dobře, hypoalergenní by měla tak jako tak vyvolávat při nejhorším slabší reakce než běžná kočka, je to tak?

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 23.11.17 15:02

@Emimin7 teoreticky jo. Nejjednodušší je zajít se podívat do chovné stanice, odkud by si člověk takovou kočku pořizovat, nevzít si léky a počkat, co to udělá.

Přemýšlet že by v takvémhle případě člověk zaplatil nějakému množiči za „zaručeně čistokrevnou bez PP“ je zcela zbytečné, protože když pominu všechno to co je na výrobě zvířat na prodej špatně, tak nikdy nevíte co vám takový šmejd prodává a co z toho vyroste a pokud má mít zcela konkrétní vlastnosti, tak jednoznačný rodokmen je potřeba.

Navíc teda šmejdi z množíren vás nenechají jít se podívat na chov předem, že.

Echt Kelišová 8812 příspěvků 23.11.17 15:06
@Ou píše:
@Emimin7 teoreticky jo. Nejjednodušší je zajít se podívat do chovné stanice, odkud by si člověk takovou kočku pořizovat, nevzít si léky a počkat, co to udělá.

Přemýšlet že by v takvémhle případě člověk zaplatil nějakému množiči za „zaručeně čistokrevnou bez PP“ je zcela zbytečné, protože když pominu všechno to co je na výrobě zvířat na prodej špatně, tak nikdy nevíte co vám takový šmejd prodává a co z toho vyroste a pokud má mít zcela konkrétní vlastnosti, tak jednoznačný rodokmen je potřeba.

Navíc teda šmejdi z množíren vás nenechají jít se podívat na chov předem, že.

To rozhodně. Určitě bych nekoupil kotě jen tak od někoho, aby z toho nakonec vyrostl radioaktivní slon.
Nejdřív tedy seženu někoho na ověření alergických reakcí a pak začnu hledat důvěryhodný prodej.
 Díky

ugluk
Hvězda diskuse 42655 příspěvků 23.11.17 15:12

Měla jsem v bytě několik alergiků a s překvapením konstatovali, že jsou úplně v pohodě, jeden ji dokonce asi týden hlídal u sebe. A byt si troufnu říct, že už bude celkově dost „promořený“. Přitom máme obyč hodně chlupatou britku, kterou bych si jako hypoalergenní rozhodně netroufla nazvat, no, asi to bude „kus od kusu“.

Ekaterina
Kecalka 265 příspěvků 23.11.17 15:19

Je to určitě kus od kusu a druh od druhu: já jsem třeba celé dětství žila v domácnosti s minimálně jednou kočkou (obyčejnou domácí mickou) a nijak mi nevadila. A v dospívání jsem zjistila, že jsem alergická na perské kočky. Mým dětem (obě mají diagnostikovanou alergii na kočky) celkem nevadí běžná kočka (ale nemáme jí v domácnosti, jen v sousedství), zato ségřiná siamka vyvolává reakci úplně bouřlivou.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 16609 příspěvků 23.11.17 15:30
@Emimin7 píše:
Chtěl bych si ověřit, že u alergika skutečně nevyvolá žádnou reakci např. sibiřská kočka. Má to někdo otestované?

většina lidí nemá alergii na kočičí chlupy, ale na kočičí sliny, takže je potřeba to otestovat. Já jsem alergická na kočky (potvrzeno u alergologa kožním testem) a náš kocour s námi spí v posteli a občas, tak jednou za měsíc mám alergické projevy - rýma, slzení, ale nic dramatického. Tak si pak vyber. :lol:

aiwwa
Neúnavná pisatelka 16609 příspěvků 23.11.17 15:33

Jinak nechci nikomu brát iluze, ale myslím, že je to marketingový tah a nic takového jako hypoalergenní zvíře neexistuje.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 23.11.17 15:34

@aiwwa no všichni jsou alergičtí na uričtou bíkovinu, která je jednak v chlupech, a taky ve slinách. Ale voni jaksi kočičí chlupy jsou pokryty kočičími slinami, protože se kočky myjí olizováním.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 16609 příspěvků 23.11.17 15:37
@Ou píše:
@aiwwa no všichni jsou alergičtí na uričtou bíkovinu, která je jednak v chlupech, a taky ve slinách. Ale voni jaksi kočičí chlupy jsou pokryty kočičími slinami, protože se kočky myjí olizováním.

no právě, mně okamžitě naskočí vyrážka, pokud mě jakákoliv kočka olízne. A chlupy jako takové už mi tolik nevadí.

Echt Kelišová 8812 příspěvků 23.11.17 16:20
@aiwwa píše:
většina lidí nemá alergii na kočičí chlupy, ale na kočičí sliny, takže je potřeba to otestovat. Já jsem alergická na kočky (potvrzeno u alergologa kožním testem) a náš kocour s námi spí v posteli a občas, tak jednou za měsíc mám alergické projevy - rýma, slzení, ale nic dramatického. Tak si pak vyber. :lol:

U mě právě moje koťata začala vyvolávat poměrně silné reakce, takže se podle toho musím zařídit. Nedám je teda pryč, ale musím udělat určitá opatření. A do budoucna bych chtěl zkusit právě tu hypo.

u763
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 23.11.17 17:27

Alergie je na enzym, ktery mají kočky ve slinach. Můj muž je na kočky alergický, ale tchynin partner měl chlupatého perského kocoura s a nim se mohl i mazlit a nic mu nebylo. Tak jsem si o tom něco přečetla a ony prý ty perske kočky mají právě toho enzymu podstatně míň než jiné kočky, možná to byl u dobrý " kus", ale jakoukoli jinou kočku muž nezvládá.

Echt Kelišová 8812 příspěvků 23.11.17 17:43
@u763 píše:
Alergie je na enzym, ktery mají kočky ve slinach. Můj muž je na kočky alergický, ale tchynin partner měl chlupatého perského kocoura s a nim se mohl i mazlit a nic mu nebylo. Tak jsem si o tom něco přečetla a ony prý ty perske kočky mají právě toho enzymu podstatně míň než jiné kočky, možná to byl u dobrý " kus", ale jakoukoli jinou kočku muž nezvládá.

Přesně takhle jsem to četl o těch sibiřských. Takových plemen není málo.

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 24.11.17 11:06

Ruská modrá a Sibiřská kočka (i Neva Masquerade, což je odnož Sibiřské) - produkují asi o 90+% méně kočičího alergenu Fel-D1, než ostatní kočky. Proto je vhodná i pro alergiky. Ale pozor, každá kočka je individuální (záleží na barvě i pohlaví, což ovlivňuje hodnotu Fel-D1) a tak nejde tato hodnota jednoznačně určit pro všechny kočky tohoto plemena, proto se doporučují delší a častější osobní návštěvy před odvedením kotěte domů. V USA se věnují šlechtění koček s co nejnižší hodnotou Fel-D1 právě pro alergiky, kdy koťata v 10-12 týdnech testují."
zdroj https://www.ifauna.cz/…modra-kocka/

mám doma ruskou modrou, a neteř alergička na srst na ni alergickou reakci má. Asi tak. Můj bývalý partner též alergik na srst, na mou konkrétní kočku přivykl a tělo přestalo mít příznaky alergie do dvou týdnů /ale míval hlavně svědění a pálení očí, jinak celkem nic/.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >