Chodíte na RD na brigádu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
robinka
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 1 inzerát 30.08.18 07:38
Chodíte na RD na brigádu?

Chodíte na RD na brigádu? Musíte, protože byste jinak nevyžili, nebo je to pro vás zpestření od rodinných povinností, fajn přivýdělek? Pokud ano, co děláte, dá se tím vydělat? Klidně anonymně. Za sebe: nechodím, nemám hlídání a kdyby si měl brát manžel volno, nevyplatí se nám to, za to se snažím zajišťovat chod domácnosti tak, abychom neutratili majlant za jídlo, např. každý den teplé večeře a manželovi obědy do práce. Ale teď jsem trochu zaváhala, jestli to není „málo“, i když se s dětmi prakticky celý den nezastavím. Kamarádka dělá v Praze cosi jako hospodyni, žehlí a tak a prý je to na peníze fajn, ale zase musí zaměstnávat rodinu hlídáním a na svou domácnost moc času nemá… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineelza12
Kecalka 132 příspěvků 30.08.18 07:53

Ano chodím jednou týdně na noční do své práce, kterou normálně dělám. ( výpravčí)Kvůli penězům ani ne, spíš abych nevyšla ze cviku a přišla na jiné myšlenky :D
Chodím jen na ty noční, to mi tolik nemrzí že nejsem doma, když malý spí. A nemusím otravovat babičky s hlídáním. To obstará manžel.

1mila2
Kecalka 423 příspěvků 30.08.18 07:58

Nastoupila jsem v 18mesicich na plny uvazek a manzelovu protismenu, aby nebyl tolik problem s hlidanim. Maleho obcas hlidal deda s babickou. Vyzili bysme i bez toho, ale stvaly me reci od manzela, jak on me zivi a byla jsem rada, ze se dostanu i mezi normalni lidi. Chodila bych na brigadu i driv, ale nejak jsem nemela odvahu :roll:

robinka
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 1 inzerát 30.08.18 07:59

@elza12 Jeee, to je hezké. :) Taky bych to jednou týdně dala, obzvlášť noční, ale u nás to takhle nejde a bohužel ani zkrácený úvazek po RD.

Tichošlápek
Extra třída :D 10956 příspěvků 30.08.18 08:00

Nechodím, finančně to není třeba a ani to na mne doma nijak psychicky nepadá. Navíc za chuvu nebo soukromou školku pro dva kluky bych dala majlant

robinka
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 1 inzerát 30.08.18 08:00

@1mila2 Ó bože, že tě živí?! A ty se o „jeho“ dítě nestaráš? :roll:

Margery
Echt Kelišová 9410 příspěvků 30.08.18 08:33

Chodím na úplně mini úvazek, nemáme hlídání, tak to je maximum. Držela jsem si ho i při vlastním zaměstnání a teď s druhým nějakou dobu taky budu.

Uživatel je onlineLara Farseer
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 30.08.18 08:43

Malej má 6 měsíců a nastupuju aktuálně na částečný úvazek do IT firmy. Peníze zatím nic moc (startovní pozice, měním obor), ale podmínky jinak luxusní. Polovina práce v kanceláři, kde můžu mít malého s sebou (budu mít samostatnej kancl), polovina práce z domova (asi budu jezdit obcas k mamce, aby mi dítě rozptýlila.

Teď se zaučuju, to mi hlídá máma, příští týden jedeme naostro i s malým, tak snad to půjde… je dost samostatnej, takže doufám, že to dáme.

O peníze tolik nejde, vyjdeme bez, ale hodí se to. Budu z toho něco odkládat na horší časy, něco odkládat na větší překvapení (hezkej víkend někde s manželem, něco domů) a zbytek chci použít na sebe, protože vlastně ve svém rozpočtu nemám pro sebe moc prostoru, takže se za to pak občas rozmazlím :)

Kdybych nemohla mít malého s sebou, nejdu do toho, nepotřebujeme to natolik, abych chodila od půlročního mimina. Když to nebdue fungovat, necháme to ještě rok být, šéf je vstřícný…

Fima
Nadpozemská drbna 29295 příspěvků 16 inzerátů 30.08.18 08:54

Nechodím. Finančně to nepotřebujeme, takže nemusím a chodila bych jen kvůli tomu odreagování. Ale hlídání nemáme a děti máme tři, muže mám dost pracovně vytíženého, takže ani nemohu. Během prvních dvou dětí jsem vystudovala, takže jsem se odreagovala a „odreagovala“ :mrgreen: ažaž a naše třetí dítko si teď naplno užívám.

1mila2
Kecalka 423 příspěvků 30.08.18 08:58
@robinka píše:
@1mila2 Ó bože, že tě živí?! A ty se o „jeho“ dítě nestaráš? :roll:

Jsem rada, ze jsem se rozvedla :lol: ted mam deti s jinym a neslysela jsem zadny vycitky. A to uz jsem to dotahla tak daleko, ze ani denne nevarim :oops:

vulpes
Kelišová 5054 příspěvků 30.08.18 08:58

@robinka ptala ses na „chodíte“, tak vlastně nevím, jestli to sem patří.
Pracuji pro svého zaměstnavatele cca 20h/měsíčně z domova. Pracovala jsem tak vlastně nepřetržitě po nástupu na MD, porod nevyjímaje, dalo se to zorganizovat. Zpočátku to bylo i o něco víc hodin.
Těch pár hodin po večer mě nezabije (ikdyž třeba v období, kdy malému rostly zuby a nespal, tak i těch 20h byl obrovský stres to někde najít), tak jednou za 3 měsíce jsem jela do firmy na pár hodin školit. To jsem ale zvládla s malým v šátku.

Finančně nás to opravu nevytrhne, ale beru těch cca 5 tis jako kapesné, mám ráda mít svoje peníze. No a hlavně mám nějaký pocit pracovní kontunuity, užitečnosti a tak. Nevýhoda je, že ten druh práce, který z domova dělám, v podstatě nesnáším :lol: ale zas respektuji to, že právě tohle je vhodné pro práci z domova, mám na to klid a tak.

warita
Echt Kelišová 8495 příspěvků 30.08.18 08:58

chodim pracovat 20h tydne, 2 dny mi hlida moje mama. Slo by to i bez toho, sveho casu mel manzel zamestnani, kde pracoval ruzne smeny, treba 12h 3 dny po sobe a pak mel 2 dny plus vikend volna. Nebo pracoval vikendy a pak mel v pracovnim tydnu volno. Chvilku jsem tedy zvazovala, ze se budeme takto vykryvat navzajem, ale pak jsem ten napad zavrhla, protoze bychom se prakticky nevidali a to mi nestoji za to.

Spolu s RD a timto prijmem jsem mela moc pekny vydelek, blizici se tomu, co jsem si vydelala na plny uazek. A nepotrebujeme to z financnich duvodu. Financne je nam dobre, ale me teda nebavi predstava, ze tvrdnu cely den doma s malou. Bohuzel nejsem ten typ, ktereho bavi stavet veze z kostek, nebo co chvilku predcitat z knizecky a odpovidat milionkrat za den na otazku: co je to? Taky me vyslovene nebavi sedet na hristi a furt davat pozor na to, co mala prave dela. Jestli nestrka pisek do pusy, jestli neleze nekam, kde muze spadnout a rozflaknout si hlavicku. Proste byt nonstop v pozoru na miste, ktere me fakt nebavi, protoze v mem veku detske hriste proste neskyta prostor pro zabavu. Pretrpim to kvuli diteti, ale nebavi me to.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 30.08.18 09:11

Nechodila jsem na žádnou brigádu. Ty 3 roky jsem si chtěla s dcerou užít naplno. Finančně jsme to nepotřebovali a můj muž naštestí nemá žádné mindráky a nějaké kecy že nás živí nehrozí. Naopak nám dopřává.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 30.08.18 09:14

@Lara Farseer Fakt nerýpu, ale v čem je 6ti měsíční dítě samostatné? :think:

Uživatel je onlineLara Farseer
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 30.08.18 09:21

@berusa.m
Jo, asi jsem to blbě napsala :mrgreen: .

Myslím tím to, že se nemusím pořád věnovat (samozřejmě spolu často blbneme a tak), ale nemusí mě mít za zadkem celý den. Vydrží si na dece vyhrát sám a je spokojenej. Brouká si a stačí mu, že mě vidí (a někdy ani to ne) Tzn. je reálné ho tam mít a pracovat, aniž by nějak trpěl (to je moje stopka, pokud to pro něj nebude komfortní, tak to rušíme, je ještě malej).

Nepsala bych to jako něco zvláštního, ale zkušenosti z okolí mě přesvědčily, že to není norma.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >