Reklama

Hledání práce s exekucí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 18:18
Hledání práce s exekucí?

Zdravím,
Prosím o anonym.
Pro ty co mají exekuci… Jak hledáte zaměstnání? Exekuci měsíčně splácím, a hledám si práci na HPP. Jak to říct? Hned na pohovoru? Bojím se, že mě kvůli tomu nikde nevezmou.
Máte zkušenosti?
Děkuji :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Dojcanis
Závislačka 3660 příspěvků 29.08.18 18:37
@Anonymní píše:
Zdravím,
Prosím o anonym.
Pro ty co mají exekuci… Jak hledáte zaměstnání? Exekuci měsíčně splácím, a hledám si práci na HPP. Jak to říct? Hned na pohovoru? Bojím se, že mě kvůli tomu nikde nevezmou.
Máte zkušenosti?
Děkuji :)

Taky mam jednu.Nic jim do toho neni.Neptali se ani.Smlouvu mam normální.Ted je otazka kdy mi srazi téměř celou vyplatu …jo ,i když splacim.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 29.08.18 18:38

Teoreticky jim do toho nic není, tak bych neříkala :nevim: ale zase lhát napřímo, kdyby se tě ptali… Nevim no, nemusí tě kvůli tomu vzít, ale když to pak zjistí, tak tě stejně můžou vyhodit ve zkušebce :lol: já bych to asi neříkala, popř dělala že o ničem nevím :nevim: jediný co, je to víc práce pro účetní a v dnešní době to určitě řeší v každé firmě, je toho všude dost.. takže by je to rozhodit nemělo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 18:39

Ja jsme jeste do nedavna take mela,na pohovoru jsem nic nerikala a to jsem delala v obchode z penezma. Je to asi o duvere s vedouci jsme si sedly a celej ciste zenskej kolektiv cca 20holek na smene 5. Byl hrozne fajn. Myslim si,ze to hlasit nemusis. Ale nevim ja jsem mela dobre vedeni. Mela jsem asi tri exekuce a jednu jsem spalcela kalendarem mimo plat a ty zbyle dve se sli rovnou z vyplaty,nejprve jedna pak druha.Kazdopadne tedka jsem na materske a dluhy splacene a jdu pomalinku do plusu. Nikdo se me na to neptal,proste to resila ucetni myslim nejaka srazka ze mzdy ci co. Kazdopadne jsem rada,ze je to zamnou. Preji uspesne hledani prace :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 18:40

Při pohovoru jsem to neřekla,prošla jsem dost velkým výběrovým řízením,ani jsem moc nedoufala,že budu přijata.Až v účtárně,vypi­sovala jsem to do nějakého formuláře,účetní to pochopitelně neřešila,mávla rukou,že tam nejsem jediná. A.

Halamka
Závislačka 3464 příspěvků 29.08.18 18:46

Myslím, že většina firem má něco jako vstupní dotazník, kde se píše třeba sleva na dítě nebo ‚jine srazky‘.

TMana
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 29.08.18 18:51

Co je zaměstnavateli do toho? Nebo se běžně všem svěřujete se svými soukromými problémy?

ivašot.
Kelišová 6263 příspěvků 29.08.18 18:51
@Halamka píše:
Myslím, že většina firem má něco jako vstupní dotazník, kde se píše třeba sleva na dítě nebo ‚jine srazky‘.

ony by ty exekuce měly být vypsané v zápočťáku. Jinak každopádně exekutoři čerpají údaje od zdravotních pojiišťoven, takže v momentě, kdy zaměstnavatel zaměstnance přihlásí, tak se exekutor dozví o novém plátci mzdy a rozhodnutí o exekuci zaměstnavateli poš­le.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 19:24

Pokud je nemáš v zapoctovem listě tak nic neříkej, je to soukromá vec. Pro ně je to papírování navíc ale pokud budeš makat tak to není důvod k vyhazovu ;) pracuji a mám srážky ze mzdy a v pohodě. Nikdo to výrazně neřeší. Jen personalistka říkala že je překvapená kolik lidí to má. Btw. U mě třeba se to tam objevilo až po zkušebce takže ono to tak rychlý není. Záleží jak moc si to ten exekutor vyhledává.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 20:14
@TMana píše:
Co je zaměstnavateli do toho? Nebo se běžně všem svěřujete se svými soukromými problémy?

No, jelikož on je ten komu to zveda administrativu a kdo to bude muset resit, tak mu do toho neco je. Rikat to tedy clovek nemusi, ale pokud tam nikdo jiny s exekucí nebude, tak je velka sance, ze ho ve zkusebce vyrazi, aby to nemuseli resit, kdyz to stihne prijit.

TMana
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 29.08.18 20:18

@j.a.n.i1 No, od toho je zkušebka, zaměstnavatel má prostě právo zaměstnance kdykoli vylít. Pokud se zaměstnanec osvědčí, tak exekuce na plat zcela určitě nebude překážkou. Nicméně je to stigma, které o něčem vypovídá.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 20:19

@TMana Ver ze ve firme, kde ji nikdo nema je to sakra velka prekazka.

Prof. Farnsworth
Závislačka 3942 příspěvků 29.08.18 20:22

My to máme uvedeno v osobním dotazníku, resp. tam máme prohlášení že uchazeč nemá exekuce. Pokud nevyplní prohlášení že nemá exekuce, tak ho nebereme. Pokud vyplní že nemá exekuce a následně se zjistí, že je má, uvedl při přijetí nepravdivé informace a končí okamžitě.

Exekuce firmu stojí náklady na administrativu. Účetní s tím stráví dost času, což stojí peníze. Navíc lidé v exekuci (ne všichni ale velká část) nemá motivaci k práci - případné odměny nebo naopak srážky se v tom, co si odnesou jako zbytek výplaty neprojeví.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 20:36

Díky za příspěvky.
Vidím, že to není jednoduchý. Přitom zrovna já chci pracovat, abych to co nejdřív splatila. Ale zas mi přijde blbý, jít na pohovor, projít výběrem a pak před podpisem jim roku ct, že mám exe a oni budou naštvaný, že jsem to neřekla hned ..a zas když to řeknu hned, tak je mi jasné, že mě určitě nevyberou.. :(
Zítra jdu na jeden pohovor, tak uvidíme, jak to půjde.
 Zakl.

Prof. Farnsworth
Závislačka 3942 příspěvků 29.08.18 20:38
@Anonymní píše:
Díky za příspěvky.
Vidím, že to není jednoduchý. Přitom zrovna já chci pracovat, abych to co nejdřív splatila. Ale zas mi přijde blbý, jít na pohovor, projít výběrem a pak před podpisem jim roku ct, že mám exe a oni budou naštvaný, že jsem to neřekla hned ..a zas když to řeknu hned, tak je mi jasné, že mě určitě nevyberou.. :(
Zítra jdu na jeden pohovor, tak uvidíme, jak to půjde.
Zakl.

Když se ptát nebudou, nic neříkej. Když se zeptají, odpověz po pravdě. Prostě nelhat, ale neříkat nic na co se neptají. To je korektní.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama