Pracovní pohovor - administrativa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 07:27
Pracovní pohovor - administrativa

Po mateřské dovolené si začínám hledat práci. Už jsem byla na několika pohovorech, ale nedopadli dobře. Chtěla bych Vás poprosit, zda mi můžete poradit, co odpovídat na otázky typu: Proč myslíte, že bychom měli vybrat právě vás? Čím Vás zaujal náš inzerát o nabízené pozici. Většinou se hlásím na administrativní pozice. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

TMana
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 28.08.18 09:10

Shoda přísudku s podmětem? Nic? Pak se nedivte, že Vás neberou, negramota bych také nezaměstnal.

bjetuschka
Závislačka 4638 příspěvků 28.08.18 09:15

A jak jsi odpovídala doteď na tyhle otázky?
Ptám se tě, protože mi přijde, že to jsou takové typy otázek, na které vlastně nemůžeš odpovědět nijak špatně (pokud neřekneš nějakou šílenou haluz).

Jinak řekla bych, že ani tolik nejde o to, co konkrétně řekneš, jako spíš jakým způsobem. Důležitý je celkový projev. A taky asi trochu odhadnout člověka, se kterým se bavíš a tak trochu tomu přizpůsobit jednání.

Tak držím palce. Já jsem se po mateřské vracela do stejné práce jako před dětmi, ale moc dobře si pamatuji to pohovorové martyrium.

bloesty
Kecalka 223 příspěvků 28.08.18 09:37

Ono se tezko radi, zajemcu o kazdou praci je ted dost a bohuzel i to, ze jsi po materske, (mas male deti) te muze v ocich zamestnavatele znevyhodnovat.
Jak uz tu bylo napsano, vetsinou spis zalezi na celkovem projevu (byt upravena, mluvit plynule a kultivovane), taky se vetsinou vyplati rikat pravdu. A byt konkretni, tzn. nerikat „vase firma se mi libi“, ale rict treba „na vasi firme se mi libi, jak pristupujete k tomu a tomu problemu“.
A na tu gramatiku si dej pozor, myslim si, ze tady ti to spis ujelo, ale napsat mi nekdo takovouhle hrubku v motivacnim emailu, tak uz si ten zivotopis ani neotevru…

rébi
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 28.08.18 11:25
@Anonymní píše:
Po mateřské dovolené si začínám hledat práci. Už jsem byla na několika pohovorech, ale nedopadli dobře. Chtěla bych Vás poprosit, zda mi můžete poradit, co odpovídat na otázky typu: Proč myslíte, že bychom měli vybrat právě vás? Čím Vás zaujal náš inzerát o nabízené pozici. Většinou se hlásím na administrativní pozice. Děkuji.

MMch, mně tahle otázka přijde strašně uhozená, vzhledem k tomu, že člověk většinou neví ani do čeho jde, když se někam hlásí. Samozřejmě řeknu, co očekávám, co umím, v čem se chci realizovat - ale to podle mě není odpověď na tuhle otázku - když nevím, jestli to bude kompatibilní… :think:

No, brzy mě to taky čeká… :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 11:41

Jé s tou hrubkou se omlouvám. Vždy to po sobě čtu, ale psala jsem to ráno a mám nemocný dítě, takže blázinec… Na otázku proč mě zaujal inzerát, vždy říkám, že mě práce administrativní pracovnice baví, mám ráda papírování, apod. Nevím, co jiného na to říct. Na pohovoru mi přijde, že se vždycky tak blbě koukají, když řeknu, že mě to baví. Přitom je to pravda, od malinka si pořád něco zakládám, mám zvláštní šanony i na návody a prostě mě to baví… A na tu druhou otázku odpovídám, že mám jako adm. prac. velké zkušenosti z mých předchozích zaměstnání, dobře vycházím s lidmi, umím pracovat s počítačem…

Novire
Neúnavná pisatelka 19826 příspěvků 28.08.18 12:23

To je moc obecné a je tam málo konkrétních údajů. To že tě to baví a máš ráda papírování budoucímu zaměstnavateli nic neřekne.

evill
Závislačka 3765 příspěvků 28.08.18 12:56
@Anonymní píše:
Jé s tou hrubkou se omlouvám. Vždy to po sobě čtu, ale psala jsem to ráno a mám nemocný dítě, takže blázinec… Na otázku proč mě zaujal inzerát, vždy říkám, že mě práce administrativní pracovnice baví, mám ráda papírování, apod. Nevím, co jiného na to říct. Na pohovoru mi přijde, že se vždycky tak blbě koukají, když řeknu, že mě to baví. Přitom je to pravda, od malinka si pořád něco zakládám, mám zvláštní šanony i na návody a prostě mě to baví… A na tu druhou otázku odpovídám, že mám jako adm. prac. velké zkušenosti z mých předchozích zaměstnání, dobře vycházím s lidmi, umím pracovat s počítačem…
nPapirovani me bavi a umim pracovat s pocitacem - to jsou takove odpovedi…jak to rict…no asi tak, ze s pocitacem dneska umi pracovat i seniori i trilete deti a obe kategorie taky bavi papirovani. Ta odpoved na me pusobi nedospele. Jinak ja obcas sedim na druhe strane stolu, a nejde mi o to co rikaji, ale jak to rikaji, co z nich vyzaruje, jake maji komunikacni dovednosti a predstavivost. To, ze typ prace, na kterou se hlasi je bavi a umi pracovat s pocitacem povazuji za samozrejmost. Ta otazka proc maji prijmout zrovna Tebe ma dat tazateli zpetnou vazbu, jak se umis prodat (pozdeji prodat svou praci -jejich firmu). Ja takove otazky nekladu, ptam se na vice konkretne, strojene odpovedi, ze jsem „flexibilni, precizni a bavi me to“ totiz nebavi nas :). Zamysli se nad tim, cim jsi vyjimecna, co ty mas a Marka odvedle ne…

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2176 příspěvků 28.08.18 13:13
@Anonymní píše:

Mluvím za sebe, dělám celý život v kanceláři, ale kdyby mi někdo řekl, že ho baví papírování, tak taky zůstanu koukat. Na lidi by to mohlo působit stylem, že jim lžeš a myslíš si, že ti to spolknou. OK, baví tě papírování, zakládáš si archivy… tak řekni, že by tě měli vybrat, protože jsi organizovaná a pečlivá a na pozici se hodíš, protože vyžaduje archivování a ty s tím máš mnohaleté zkušenosti. Inzerát tě zaujal, protože (tady si zjisti věci o firmě) a odpověd podle toho - například tě zaujal, protože je to zajímavá pozice ve stabilní firmě, která nabízí možnost dalšího rozvoje a nejenže zužitkuješ své předchozí zkušenosti, ale máš možnost růst a učit se nové věci. Je to hrozně obecné, pokud je firma mrňavá a kariérně růst není kam, tak to člověk samozřejmě říct nemůže, to zase řekneš, že máš ráda malé podniky díky osobnímu přístupu bla bla bla :) co na předchozíš pohovorech nedopadlo dobře? otázka, na kterou jsi neuměla odpovědět?

Bubla_Bučková
Závislačka 3509 příspěvků 28.08.18 13:16

@evill no jo no… já se třeba od Marku od vedle liším tím, že cítím za práci vždy osobní zodpovědnost a je na mě spoleh. Klišé jako prase! Dokud si charismatický Marek nezačne brát dovolené v době uzávěrek, sick day před důležitou poradou, nestíhá termíny atd. Já děkuju bohu, že můj šéf měl šestý smysl a vybral si mě. Když vidím kolegy, jejich jednání, vystupování a oproti tomu já - pracovitá, pečlivá, respekt k autoritám, zodpovědná… No projevilo se to dost na odměnách :pankac: Ale taky nevím, co říkat jiného - prostě vše se naučím, makám, jsem ochotna… co chci dělat za 5 let nevím a jestli budu dělat administrativu v cezu nebo eonu je mi celkem šumák, prostě potřebuji peníze, dejte mi šanci a budete spokojeni. Ale jak to prodat taky nemám tucha plus ta nervozita. Ještě, že jsem se dostala na super místo a možnosti ve firmě je spousta :dance:

evill
Závislačka 3765 příspěvků 28.08.18 13:50
@Bubla_Bučková píše:
@evill no jo no… já se třeba od Marku od vedle liším tím, že cítím za práci vždy osobní zodpovědnost a je na mě spoleh. Klišé jako prase! Dokud si charismatický Marek nezačne brát dovolené v době uzávěrek, sick day před důležitou poradou, nestíhá termíny atd. Já děkuju bohu, že můj šéf měl šestý smysl a vybral si mě. Když vidím kolegy, jejich jednání, vystupování a oproti tomu já - pracovitá, pečlivá, respekt k autoritám, zodpovědná… No projevilo se to dost na odměnách :pankac: Ale taky nevím, co říkat jiného - prostě vše se naučím, makám, jsem ochotna… co chci dělat za 5 let nevím a jestli budu dělat administrativu v cezu nebo eonu je mi celkem šumák, prostě potřebuji peníze, dejte mi šanci a budete spokojeni. Ale jak to prodat taky nemám tucha plus ta nervozita. Ještě, že jsem se dostala na super místo a možnosti ve firmě je spousta :dance:

Vsak proto rikam, ze se na takove otazky neptam. Zajima me hlavne jak ten clovek umi mluvit a premyslet. To se na odpovedich na takove otazky nedozvim. Zeptam se klidne „Kde jste byla na dovolene? Doporucila byste mi to?“ :mrgreen:

Bubla_Bučková
Závislačka 3509 příspěvků 28.08.18 14:25

@evill případně, kdyby jste byla zvíře, tak jaké? :roll: :lol:

evill
Závislačka 3765 příspěvků 28.08.18 14:35
@Bubla_Bučková píše:
@evill případně, kdyby jste byla zvíře, tak jaké? :roll: :lol:

Ne to ne :mrgreen: . Ale na pozici sekretarky jsem se na tu dovolenou zeptala - byla hezky opalena, tak se to nabizelo. Na takovou pozici pro nas bylo dulezite jak jedna, jak si vsima detailu atd. Prijali jsme ji ;)

Bubla_Bučková
Závislačka 3509 příspěvků 28.08.18 14:42

@evill no jo no, ono to není jednoduché ani z jedné strany… lidi si neskutečně vymýšlí, na pohovor dorazí pomalu v teplakach 8o Holt pro nás méně výřečné introverty je mnohdy jediná šance dobré reference nebo přímluva :nevim:

evill
Závislačka 3765 příspěvků 28.08.18 14:47
@Bubla_Bučková píše:
@evill no jo no, ono to není jednoduché ani z jedné strany… lidi si neskutečně vymýšlí, na pohovor dorazí pomalu v teplakach 8o Holt pro nás méně výřečné introverty je mnohdy jediná šance dobré reference nebo přímluva :nevim:

No jo, ale tak jestli si introvert, tak se nebudes hlasit na pozici sekretarky, ktera denne organizuje, zarizuje, svolava, jedna, vola, komunikuje… Do archivu vezmu klidne introverta, na sekretarku ne. Prave proto se ptame - abychom zjistili jestli neni introvert, dokaze mluvit bez strachu, ostychu, tedy jestli se na tu pozici hodi. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >