Reklama

Vysoké platy vojáků?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaliopa
Závislačka 3345 příspěvků 27.08.18 11:34
Vysoké platy vojáků?

Jsem překvapena, jaké mají v současné době vojáci vysoké platy. Syn známého se zúčastnil náborové akce do armády, podstoupil tam asi 3 měsíční výcvik, během něhož řada uchazečů tedy sama odešla nebo nesplnila fyzickou náročnost výcviku, a bude mít nástupní plat 34 tis. Kč. Má maturitu, jednou propadl a tu maturitu dělal raději na soukromé škole, kde ji udělal ve druhém termínu a sotva prolezl. Fyzicky zdatný ale je, chodí neustále do posilovny atd.
Myslím, že armáda nabízí pro nestudijní typy kluků, kteří mají dobrou fyzičku a nevadí jim výcvik apod. stabilní zaměstnání s dobrým platem. Takovou částku nemá mnohdy jako nástupní plat ani VŠ. Jsem opravdu překvapena, jak se platy u armády zvedají. Chápu, že může být nasezen někde v misi a může přijít o život, jako se stalo nedávno, nicméně finanční ohodnocení je v případě tohoto chlapce výborné, v soukromé sféře by byl bez šance.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »

Reklama

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 27.08.18 11:37

34 tis je vysoký plat? To je čistého nějakých 25t, pokud nemá děti a to mi teda jako vysoký plat nepřijde :)
A to že „může být nasazen“ - ony ty mise jsou realita, i čeští vojáci na ně opravdu jezdí, takže ta hrozba tam je dopravdy ne pouze potencionálně.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 27.08.18 11:37

…o co ti jde? Kdyby pracoval jako vyhazovac nebo ochranka prijde si temer na totez. K mestske policii v Praze berou kluky s ucnakem a platy maji velmi hezke.

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8095 příspěvků 27.08.18 11:37

Za nasazování života je pro mě vysoký plat naopak naprosto pochopitelný. Navíc 34000Kč mi nepřijde jako až tak vysoký plat. Není to malá částka, ale zase ne astronomická.

radúna
Extra třída :D 11911 příspěvků 27.08.18 11:37

A to jsi ještě zapomněla zmínit, že mají výsluhy…

@Kaliopa proč nejsi voják, když ti imponují jejich platy?

jahuhudka
Extra třída :D 10282 příspěvků 27.08.18 11:40
@VitaminC píše: …o co ti jde? Kdyby pracoval jako vyhazovac nebo ochranka prijde si temer na totez. K mestske policii v Praze berou kluky s ucnakem a platy maji velmi hezke.

Tezko https://mppraha.cz/…-na-uchazece

Uživatel je onlineNimie
Nadpozemská drbna 25155 příspěvků 27.08.18 11:42

@Kaliopa nemovitosti a krize už tě neberou? A škoda, ono se to zrovna znovu zvedlo :lol:

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 27.08.18 11:44

@Kaliopa 34000 pro vojáka je vysoký plat 8o ? Já bych to nedělala ani za 100000 :think:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 27.08.18 11:44

Za tyhle peníze bych život neriskovala. :nevim: I když, já bych ho vlastně neriskovala za žádné peníze… :think:
34 tis. hrubého mi nepřijde jako nějaká astronomická částka. Navíc, jak jsi sama napsala, to síto, kterým musí uchazeči projít, je hodně přísné.

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 27.08.18 11:45

@Nimie :pankac:

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 27.08.18 11:47

@klamonožka přesně tak. Kdyb měl VŠ, tak je to Ok? Každý máme jiné přednosti. Voják musí být fyzicky i psychicky na výborně úrovni. To mu titul nezaručí :nevim:

Kaliopa
Závislačka 3345 příspěvků 27.08.18 11:47

Ten plat vysoký je, když si vezmete, že je to plat nástupní a dále poroste. Klukovi je něco přes 20 let. Tento plat on dostává po 3 měsících zaškolení. Nevím, kde jinde by s maturitou z nějakého ekonomickosprávního oboru bez praxe takový plat dnes dostal. Navíc se vůbec nejedná o Prahu. Myslím, že jide by chlapce s tímto vzděláním a s výsledky studia těžko vzali, opakovat ročník i maturitu a mít plno 4? Pro takového člověka vám přijde 34 tis. Kč málo? No nevím teda, je to pořád nadprůměrný plat.

Kaliopa
Závislačka 3345 příspěvků 27.08.18 11:50
@jahuhudka píše:
Tezko https://mppraha.cz/…-na-uchazece

Proč mi sem píšeš požadavky na strážníky?

jahuhudka
Extra třída :D 10282 příspěvků 27.08.18 11:50

@Kaliopa tenhle plat na i jen vyuceny kuchar a co jako?

hihi22
Kecalka 209 příspěvků 27.08.18 11:51

@Kaliopa
to mu zavidis nebo co?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama