Pracovní smlouva - datum uzavření

10201
24.8.18 16:56

Pracovní smlouva - datum uzavření

Jaké datum se uvede v pracovní smlouvě, pokud nástup je od pondělí, ale 1. je v sobotu nebo v neděli (pracovní doba je vždy pondělí - pátek)? Uvádí se na smlouvě od 1. nebo od toho dne, kdy se ve skutečnosti nastoupí do práce (např. 2.)?

Pokud se ukončí předchozí pracovní poměr k poslednímu dni předchozího měsíce, řeší se nějak dny o víkendu, pokud nejsou v pracovní smlouvě?

Pokud se ukončí předchozí pracovní poměr k třeba 20. předchozího měsíce, jak se řeší těch 10 dní?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

148
24.8.18 17:14

Datum uzavření může být i sobota, neděle či svátek. To samé den nástupu do zaměstnàní. Pokud je mezi 2 zaměstnáními prodleva, bude ti chybět soc.pojištění, zdravotní doplácet nemusíš.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6180
24.8.18 17:53

POdle mého názoru pokud ve starém zaměstnání skončíte k 31. a pracovní smlouva bude až od 2. dalšího měsíce, není v novém zaměstnání nárok na dovolenou za ten první měsíc. Takže já bych dala smlouvu v novém zaměstnání od 1. v měsíci.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14782
24.8.18 18:42
@Hanula1212 píše:
POdle mého názoru pokud ve starém zaměstnání skončíte k 31. a pracovní smlouva bude až od 2. dalšího měsíce, není v novém zaměstnání nárok na dovolenou za ten první měsíc. Takže já bych dala smlouvu v novém zaměstnání od 1. v měsíci.

jj, zákoník práce, § 2012 odst. 2: Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok.

Ale nikoli datum uzavření pracovní smlouvy (tedy podpisu), ale datum vzniku pracovního poměru.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama