Reklama

Úřad práce - přihlásit se a jít na podporu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 12:46
jak to je? - úřad práce

Ahoj holky, potřebovala bych poradit.
V květnu jsem měla maturitu, ale bohužel neúspěšně, od května jsem také na brigádě. V září jdu na opravný termín, ale poté už dál pokračovat nechci. Na internetu jsem se dočetla, že pokud už dál nechci studovat, musím se jít přihlásit na úřad práce. A tak se ptám, i v případě, že jsem ted na brigádě (DPP) a od října půjdu z brigádnice normálně na hlavní poměr, i tak musím na pracák, přihlásit se a jít na podporu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62894 příspěvků 3 inzeráty 23.08.18 12:50

Ne, na UP nemusíš a vlastně ani nemůžeš, neb při registraci na UP nemůžeš mít DPP. Až přestaneš být student a ještě bych nepracovala na HPP, tak si prostě zdravotní zaplatíš sama. Jo a neboj, žádnou podporu nedostaneš, když nemáš odpracováno.

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 23.08.18 12:50
@Anonymní píše:
V květnu jsem měla maturitu, ale bohužel neúspěšně, od května jsem také na brigádě. V září jdu na opravný termín, ale poté už dál pokračovat nechci. Na internetu jsem se dočetla, že pokud už dál nechci studovat, musím se jít přihlásit na úřad práce. A tak se ptám, i v případě, že jsem ted na brigádě (DPP) a od října půjdu z brigádnice normálně na hlavní poměr, i tak musím na pracák, přihlásit se a jít na podporu?

Ne když makáš, tak nemáš na ÚP co dělat. Nebo proč by ti měli platit podporu v nezaměstannosti, když budeš pracovat??

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 23.08.18 12:58
@Anonymní píše:

No tak buď zustaneš na brigádě a v tom případě na pracák nejdeš. Pokud se chceš jít přihlásit na pracák tak musíš zanechat brigády a budeš si hledat jinou práci nebo vezmeš to co ti nabídne úřad ( pokud 2× odmítneš jejich nabídku tak 3 nabídku už musíš buď vzít, nebo odmítne a to tě vyrazí z pracaku a nějakou dobu se tě na pracák zpátky nepřihlásí. A jak tu bylo psáno. Podporu opravdu nedostaneš :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 12:58

no já jsem prý student jen do konce srpna :think: tak právě nevím a asi už zbytečně plaším. Takže mám normálně snad v září úspěšně odmaturovat, září si ještě odchodit brigádu a v říjnu nastoupit na HPP? žádný pracák? to se mi ulevilo, vysedávat hodiny se mi tam nechce :) děkuju za radu :)

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 23.08.18 13:03
@Anonymní píše:
no já jsem prý student jen do konce srpna :think: tak právě nevím a asi už zbytečně plaším. Takže mám normálně snad v září úspěšně odmaturovat, září si ještě odchodit brigádu a v říjnu nastoupit na HPP? žádný pracák? to se mi ulevilo, vysedávat hodiny se mi tam nechce :) děkuju za radu :)

Na pracák se chodí v případě, že práci nemáš. Ty máš brigádu. Být tebou, tak nastuduju základní věci. Tahle gramotnost se dost hodí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 13:07

@P4ja ano, já vím, že na pracák se hodí v případě, že nemám práci. ale nevěděla jssem, jak to je, když už nejsem student a jak to je se zdravotním pojištění v případě dohody o provedení práce :nevim:

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 23.08.18 13:09
@Anonymní píše:
@P4ja ano, já vím, že na pracák se hodí v případě, že nemám práci. ale nevěděla jssem, jak to je, když už nejsem student a jak to je se zdravotním pojištění v případě dohody o provedení práce :nevim:

Koukni na podmínky DPP a vše se dočteš. Stačí hledat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62894 příspěvků 3 inzeráty 23.08.18 13:11
@Anonymní píše:
@P4ja ano, já vím, že na pracák se hodí v případě, že nemám práci. ale nevěděla jssem, jak to je, když už nejsem student a jak to je se zdravotním pojištění v případě dohody o provedení práce :nevim:

No, prostě si to zdravotní za září zaplatíš, pokud budeš ještě v září jen na brigádě…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 13:12

@j.a.n.i1 děkuju :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 13:37

@j.a.n.i1 ještě takový malý dotaz, snažím se to najít, ale pro jistotu se zeptám. Ten doplatek za září mám řešit už ted u pojištovny nebo až na konci září? ano, asi blbý dotaz.. :nevim: :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62894 příspěvků 3 inzeráty 23.08.18 13:41

Řešila bych to až v září, protože je možný, že třeba nastoupíš do klasické práce už v průběhu září a pak to nemusíš řešit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 20:02

@j.a.n.i1 a jak to je v případě DPČ? normálně si taky zaplatím zdravotní pojištění sama? :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62894 příspěvků 3 inzeráty 24.08.18 20:45

Tam ti to u vydelku nad 2,5 strhne zamestnavatel.

eumedon
Extra třída :D 13508 příspěvků 24.08.18 20:51
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 a jak to je v případě DPČ? normálně si taky zaplatím zdravotní pojištění sama? :think:

Jak u DPP, tak u DPČ jsi považována pro účely veřejného zdravotního pojištění za zaměstnance v měsících, kdy souhrn tvých příjmů (skutečných nebo dohodnutých) alespoň od jednoho zaměstnavatele dosáhl alespoň započitatelného příjmu (= příjmu ve výši částky, jež je podmínkou pro účast na nemocenském pojištění podle zákona upravujícího nemocenské pojištění).
Zákon o veřejném zdravotním pojištění, § 5 písm. a). U DPP je to bod 3., o DPČ je to bod 5.

Podle tohohle je započitatelným příjmem u DPP částka 10 000 Kč, u DPČ částka 2500 Kč.

Takže záleží taky na tom, za kolik ta brigáda je a jestli to je DPP, nebo DPČ.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >