Reklama

Zaměstnání těhotné matky - brigáda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ladu.re
Nováček 1 příspěvek 22.08.18 16:02
Zaměstnání těhotné matky - brigáda

Dobrý den,
mé jméno je Lada Režňáková a jsem novinářka píšící pro server idnes.cz. Nedávno mi má kamarádky vyprávěla o tom, jak je těžké pro ni sehnat si práci, třeba jen brigádu. Její příběh mě zaujal natolik, že bych o něm ráda napsala. Proto bych se chtěla zeptat Vás zde přítomných, zda máte podobné zkušenosti.

Kamarádka v současné době vychovává tříletou dceru, která v září nastupuje do školky. Tím pádem přijde o mateřskou. Zároveň je i těhotná, nicméně termín má až na konci letošního roku. Snažila se proto sehnat nějakou jednoduchou brigádu - například skenování dokumentů - která by vyplnila alespoň trochu díru v rozpočtu domácnosti. Problém ovšem je, že ji nikde nechtějí vzít, i když je v inzerátu samotném uvedeno, že je to práce třeba jen na měsíc a vhodná pro studenty/těhotné matky. Popisovala mi výmluvy některých firem a společností a přišlo mi zajímavé, jak se snaží vyhnout zaměstnání těhotné ženy, ale nenapsat to přímo, protože v tom případě by se jednalo o diskriminaci.

Ráda bych se tedy zeptala Vás, zda s něčím takovým máte zkušenosti.

Předem děkuji za jakékoliv reakce.

Reklama

Reakce:

kalinichta
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 22.08.18 16:29

@ladu.re stejná zkušenost. Pro mnohé je těhotenství něco jako nakažlivá nemoc, upřímně neznám českou firmu, která by na brigádu přijala těhotnou ženu. Já dělám nárazově brigády jako software tester pro jednu zahraniční firmu. Testuji funkčnost aplikací a programů jako amatérský koncový uživatel (světem IT jsem nepolíbená) a zkoumám, jestli tam nejsou třeba chyby v překladech do češtiny. Dostanu zadání, termín a seznam úkolů. A to že jsem těhotná je jim jedno, svou práci si vždy splním. Škoda, že stejný přístup nemají i české firmy

jenny.fields
Generální žvanilka 24592 příspěvků 22.08.18 16:33

Prosím Vás, jestli jste novinářka, tak když chcete o něčem psát, udělejte si alespoň jasno v termínech :roll: Vaše kamarádka nepřijde o mateřskou, ale zřejmě ji končí rodičovský příspěvek. A končí ji jen proto, že si ho nerozložila na delší dobu.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19347 příspěvků 22.08.18 16:51

Jsou práce,které žena může dělat i jako těhotná,ale je lepší,když tu brigádu začne ještě jako netěhotná. V těhotenství nikdy nevíte jak vám bude,jestli nebudou komplikace,a to asi i zaměstnavatelé nechtějí riskovat.
Jinak o mateřskou nepřijde,tu má dávno vyčerpanou. Ani o rodičak,ten se pobírá i po nástupu dítěte do školky. Prostě si ho nastavila tak,že jí zrovna v době nástupu do školky skončí,bude ho mít vyčerpaný.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 22.08.18 18:13

@jenny.fields
Přesně tak. Zmiňovaná matka si měla rodicak protáhnout na potřebnou dobu a je to. Jsem myslela že fáma o tom, že nástupem do MŠ končí vyplácení rodicaku už je dávno za náma.

Ale jinak firmy chápu. Matka nastoupí na jeden den a šup nemocenská až do porodu. Až budou žensky férový (a jenom tady je to plné návodů na podvod) tak to bude jinak i u firem.

Bábrdl
Generální žvanilka 20946 příspěvků 22.08.18 18:36

Tříletá dcera nastupuje do školky a kamarádka proto přijde o mateřskou? :think:

Mateřská se pobírá cca půl roku. Se školkou nesouvisí
Ale ani rodičák nesouvisí se školkou, pokud dítěti není míň, než dva

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama