Reklama

Učitel 2. stupeň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 21.08.18 13:59
Učitel 2.stupeň

Zdravím,
uvažuji o změně profese, mám vystudovaný obor životní prostředí, státní zkoušku z chemie a toxikologie, přidala bych si třeba angličtinu. K mému dotazu - jaké vzdělání bych si potřebovala doplnit pro učitelství na 2.stupni - myšleno v tom pedagogickém směru? A u angličtiny by stačil FCE?
Děkuji, snad si to nepředstavuji jak Hurvajs válku :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 21.08.18 14:04

Já si tak jako trapně myslím, že chtějí magisterský titul z pedagogiky 2. stupně ZŠ :lol:

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 21.08.18 14:05

No a pedagogické minimum už nejde?

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 21.08.18 14:07

Nebo myšleno je to tak, že nikoho „lepšího“ nenajdou (vesnická ZŠ)… S tím, že je možné si třeba ještě to vzdělání dodelat…

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 20306 příspěvků 1 inzerát 21.08.18 14:11

@Oskárek pedagogické minimum fakt nestačí. Máme na škole taky bídu o učitele a doděláváme si vzdělání na pedagogických školách se vším všudy včetně pedagogiky, psychologie atd. a to všichni máme nějaký obor na pajde vystudovaný. Takže zkus se domluvit s ředitelem co po tobě bude chtít a uvidíš. V nouzi jsou nějaké výjimky, ale většinou s podmínkou do nějaké doby dodělat příslušné vzdělání.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 21.08.18 14:14

Pokud se nepletu, pedagogické minimum stačí pouze tzv.„mistrům odborného výcviku“ a rodilým mluvčím. Jinak se vyžaduje klasické pedagogické magisterské studium nebo započaté studium s příslibem dostudování do určité doby.

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 21.08.18 14:16

Pedagogický minimum chtějí na MŠ, ne? A i tam si ženský postupně musí dodělávat školu, pokud nechtějí být jen asistentky pedagoga. Ale zas pokud budeš chtít vyučovat angličtinu a chemii, tak by ses měla informovat, jestli na tý vesnický škole vůbec někoho s takovou specializací potřebují. Zas jako nemít žádné pedagogické vzdělání a myslet si o sobě, že jsi nejlepší, koho můžou sehnat… Jak to vlastně víš? To už máš s ředitelem cosi dojednáno? On ti neřekl, co po tobě požaduje?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 14:18

@Oskárek 5 let na pedagogické fakultě. Musíš mít magisterský titul. Respektive já učím zatím bez titulu, ale školu si dodělávám. Ve smlouvě mám doložku, že pokud nebudu mít dostudováno do určitého data, budu nahrazena jiným pedagogem a škola se mnou pracovní poměr ukončí nebo budu přeřazena na nepedagogickou činnost. Náš pan ředitel si mě u zřizovatele školy obhájil z důvodu nedostatku kvalifikovaných učitelů, navíc s velkou podporou rodičů žáků, které jsem doposud učila. Ale nevím, jak to funguje na jiných školách

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 21.08.18 14:19
@Aspera píše:
@Oskárek pedagogické minimum fakt nestačí. Máme na škole taky bídu o učitele a doděláváme si vzdělání na pedagogických školách se vším všudy včetně pedagogiky, psychologie atd. a to všichni máme nějaký obor na najde vystudovaný. Takže zkus se domluvit s ředitelem co po tobě bude chtít a uvidíš. V nouzi jsou nějaké výjimky, ale většinou s podmínkou do nějaké doby dodělat příslušné vzdělání.

Díky, takže ofiko lze vyloženě s Mgr. pedagogickým titulem nebo existuje nějaké vzdělání pro nepedagogy? (Protože jsou předměty, které se na PF neučí… Třeba ekonomie u středních ekon.škol? :nevim: )
Co jsem se ptala kamarádek učitelek, tak se netvářily, že by to vyloženě nešlo…Zajímalo by mě, jestli to tedy lze a pokud ano, existuje i jiná možnost než dodělání si celého Mgr. titulu? :) Snad se neptám úplně jak hotentot…

Russet
Extra třída :D 10245 příspěvků 21.08.18 14:20
@Oskárek píše:
Nebo myšleno je to tak, že nikoho „lepšího“ nenajdou (vesnická ZŠ)… S tím, že je možné si třeba ještě to vzdělání dodelat…

Proč by vesnická škola měla přijímat z nouze někoho, kdo není pedagog?

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 21.08.18 14:21

OK, díky všem za odpovědi.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 21.08.18 14:23

@Oskárek Na učení ekonomiky je potřeba ekonomické vzdělání a tam by to minimum mělo stačit, pač je to něco jako ten „mistr“ jak jsem psala - je to odborný předmět. Ale na chemii ani AJ to nestačí.

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 21.08.18 14:28

@Russet Tak když není, kdo by učil? Jak se to řeší?

Russet
Extra třída :D 10245 příspěvků 21.08.18 14:37
@Oskárek píše:
@Russet Tak když není, kdo by učil? Jak se to řeší?

Nejspíš rychle dodělat vzdělání. U nás třeba není problém, že by neměl kdo učit. A kamarádku s nedodělaným peďákem vyloženě nutili si školu dodělat. Jinak šlus.

TMana
Kecalka 422 příspěvků 21.08.18 14:39

A co se na to podívat úplně jinak - opravdu chcete za každou cenu učit, i když Vás při první příležitosti škola vyrazí, protože nemáte odpovídající vzdělání? Tvl :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama