Chov koní a odjezd na víkend

1
10.10.19 16:35

Chov koní a odjezd na víkend

Ahoj, chováte někdo koně? Chtěla bych se zeptat na váš názor.. Vlastním větší pozemek a v budoucnu uvažuji o koupi dvou koníků s ustájením na pastvě a venkovními boxy. Bohužel však dva víkendy v měsíci musím pracovně odjíždět a jsem pryč od pátku od večera až do neděle.. Chtěla bych se zeptat - vím, že to není ideální a čistě jen na váš názor ohledně toho, když koníci jsou dvě noci samotní s možností automatického napájení a dostatkem sena, bezpečným hrazením a případně kamerami na pozemku? Myslíte, že je to vůbec možné realizovat nebo je to naprosto zcestná myšlenka? Prosím - neobouvejte se na mě za to - ptám se jen hypoteticky.. :-))) Děkuji moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6924
10.10.19 16:43

Chovám a nenechávám je samotné přes noc. Teoreticky mě vlastně nepotřebují ( když pominu fakt, že dostávají 2× denně žrádlo jakože řízky a müsli), takže by dva dny asi vydrželi, pokud se tedy nedostanou ven z ohrady, což si můžeš být jistá tak u pevného plotu. Takže teoreticky dva dny vydrží. My od nich neodjíždíme všichni, že by zůstali samotní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
295
10.10.19 16:44

Možné to je, ale dle mého bych našla po tu dobu člověka, který na ráno a večer mrkne.

Když jsem se majiteli starala o koně a on odjel pryč na delší dobu. Tak stačilo tam zajet ráno a večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18627
10.10.19 17:50

Mam kamarada. Ma kone a dovolenou travi doma, stejne tak vikendy. Pokud nekam jede, tak bez partnerky, neb ta musi byt doma a obstarat kone.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
10.10.19 18:11

Určitě bych koně bez dozoru nenechala, nikdy nevíte co se může stát. Lepší by bylo sehnat někoho kdo by byl ochotný tam na ty dva dny jít, nebo aspoň tam být přes noc a ráno pak odjet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6924
10.10.19 18:44
@Anndy9 píše:
Určitě bych koně bez dozoru nenechala, nikdy nevíte co se může stát. Lepší by bylo sehnat někoho kdo by byl ochotný tam na ty dva dny jít, nebo aspoň tam být přes noc a ráno pak odjet

to určitě není nutné, být s nimi přes noc. Večer se zavřou a není s nimi nikde nikdo, ani ve stájích. Stačí tam dojít ráno, nakrmit, zkontrolovat, pustit. A večer zavřít, nakrmit a zkontrolovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
10.10.19 18:54

@Šáruší My koně máme a ve stáji přes noc vždy někdo je, jednou za noc se chodí kontrolovat a pak se ráno krmí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6924
10.10.19 18:57
@Anndy9 píše:
@Šáruší My koně máme a ve stáji přes noc vždy někdo je, jednou za noc se chodí kontrolovat a pak se ráno krmí

Jako fakt s nimi spíte ve stáji a v noci je kontrolujete? To mi připadá přehnaný. Tedy dělejte, jak uznáte za vhodné, ale tohle jsem nikde neviděla, ani neslyšela, sama je mám, velké ve stáji asi 2km, malé u domu a nikdo je v noci nekontroluje, ani v jiných stájích. Natož aby s nimi někdo přímo tam spal a hlídal je v noci. To děláte kvůli zlodějům?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
10.10.19 19:09

@Šáruší Nikdo s nimi nespí ve stáji. Majitelka stáje tam přímo bydlí, mají tam domek a tam spí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6924
10.10.19 19:23
@Anndy9 píše:
@Šáruší Nikdo s nimi nespí ve stáji. Majitelka stáje tam přímo bydlí, mají tam domek a tam spí

No tak to je jiné, když tam bydlí, ale kdo u stáje nebydlí, tak tam nikde nespí a v noci nevstává a nechodí je kontrolovat. Ani já tedy ne, kouknu z okna, vidím přímo na vnitřní výběh, teď už je tam tma jak v pytli, takže je nevidím a uvidím zase až ráno. Ani by mě nenapadlo jít je kontrolovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4655
10.10.19 20:53

Určitě ne.
Navíc se mi nezdá, že by kůň nedostával žádné jádro nebo musli, většinou se krmí ráno/večer, nebo aspoň večer.
Koně potřebují navíc každý den kontrolovat, případné zranění je potřeba řešit hned, blbá oděrka se za dva dny umí docela hnusně rozjet.
Ale dá se to pořešit, např. sehnáním někoho spolehlivého na brigádu, nebo ustájit koně ještě někomu, kdo se po ty dva víkendy postará.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 06:24

Máme koně skoro 20 let a posledních 10 let je prakticky vůbec nezavíráme. Koně pokud nejsou v extra sportovním režimu rozhodně nepotřebují 2× denně jádro a ani nepotřebují být v noci zavření. Odjet se od nich dá, ale je dobré, aby je někdo zkontroloval, jestli jim teče voda a nemají zranění, ale to můžeš říct kde komu relativně, protože víc ten člověk dělat nemusí, než že jen zkontroluje. Koním seno, tráva a voda opravdu stačí. Zavíráme je jen když jdeme jezdit, případně když dostanou právě jádro, ale to dostávají jen, když mají větší zátěž, případně při přelínávání, což je pro ně na energii taky náročnější - to dostávají ještě vařené lněnné semínko.
Takže k tvému dotazu ano možné to je a bude to asi v pohodě, jen si myslím, že pokud jsi koně nikdy neměla, tak bys kolem sebe měla mít zkušené chovatele, kteří ti případně poradí. Umíš jezdit? Chodila jsi někam? Máš s koňmi nějaké zkušenosti?
Existuje jeden fajn web equichannel.cz, jsou tam taky diskuze, články, vlastně takový koňský emimino, tak tam mrkni, pročti si, zeptej se koňáků na názory…
Ale vážně, je opravdu super romantické si pořídit koně, ale měla bys vědět, jak s nimi zacházet, jinak to budeš mít fakt těžký a ti koně s tebou ještě těžší…kůň není morče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama