Chov žebrovníků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Šaruš 79
Stálice 62 příspěvků 09.01.19 20:35
chov žebrovníků

Hezký večer, je tady někdo, kdo chová nebo má zkušenost s chovem žebrovníků? U nás se zabydleli před necelýma dvěma měsíci dva, ještě nevíme, jestli je to páreček, ale to není podstatné. Jsou to úžasní tvorové a jsme rádi, že se jim u nás daří, alespoň to tak vypadá. Jen nechápu jednu věc a nenašla jsem odpověď ani na internetu. Posledních pár dní ráno jsme si všimli, že jeden z nich má výrazně světlejší barvu než běžně. Oba jsou tmavší s ještě tmavšími skvrnkami. Jen ten jeden má ráno barvu světlou jako písek a tmavší skvrnky, ale tak do hodinky má zase barvu tmavou. Viděl to už někdo? Co to znamená? Nikde jsem nic nenašla, co by to vysvětlovalo. Jinak vypadají oba zdravě, hezky 2× do týdne papkají, vodu mají krásně čirou, měníme 1× za 10 dní pouze část vody za odstátou. Nemoci snad nehrozí, nemáme je s rybkama, bydlí s nimi jen dva středně velcí šneci pro čištění řas. Budu ráda i za výměnu zkušeností. :mavam:

Reakce:
LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 21:41

To jsou mimikry nebo se jedná o mladého jedince, který se teprve vybarvuje. Taly jsme je měli, jeden se dožil skoro 20 let :srdce:

Šaruš 79
Stálice 62 příspěvků 09.01.19 22:24

@LadyTommy Děkuji :palec: , když jsem zadala do vyhledávače mimikry u žebrovníků, tak už mi tam vyskákaly nějaké informace, dokonce i nějaká odborná z Karlovy univerzity. No počtu až zítra. Musím už končit, ale jsem moc ráda za odpověď. Zkoušeli jste je rozmnožit? A čím vším jste je krmili? My zatím dáváme kuřecí a krutí maso jen to libové drobné nudličky a hovězí srdce, ale prý mohou i zeleninu. Až bude teplo nasbíráme žížaly, ale necháme je chvíli pročistit, prý je to lepší. Jsou úžasní, jejich „jogínské“ postoje, někdy až kung - fu jsou hrozně legrační. Jsou schopni viset uprostřed akvárka, výška vody 25 cm, oni mají 11 a 12 cm. Ještě musíme dořešit ostrůvek, nevím, co vše jako materiál může být. Chtěla jsem něco doprostřed, aby nevylezli krajem akvárka ven, prý občas utíkají. A dřevo co jsem v obchodě viděla nesplňovalo velikostně a tvarem to, co bych pro ně chtěla. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >