Problém s kocourem

Anonymní
9.1.19 17:12

Problém s kocourem

Ahoj, omlouvám se, ale radši anonymně. Problém je, že máme s přítelem doma kocoura. Já u jeho výchovy, když byl kotě, nebyla. Nicméně kocour leze úplně všude, do postele, po stole kde je i jídlo (nežebrá a neloudí, nic z toho ani nesní, ale jde o to, že se kolem toho ochomejtá, lehá si a chlupy všude v jídle), koupili jsme nedávno nový gauč, kocour ho začal škrábat (škrabadlo má, ale ABSOLUTNĚ NEZÁJEM, škrábe nábytek a vše mimo škrabadla. Na gauči chuchvalce chlupů, protože prostě přítel kocourovi nezakáže tam chodit a válet se i když ví, že mně to vadí. To samé s postelí. Přítel ho kvůli mně přestal pouštět do ložnice, jelikož nám v 5 ráno šlapal po hlavách doslova, nicméně kocour mňouká u dveří a přítel na to, jaký je chudák a že by ho nejradši pustil dovnitř. Kocoura můžu x krát sundávat ze stolů i sedačky, nicméně stejně ho tam najdu zas a shodit se ani nedá, zapře se o sedačku drápama a krásná nová sedačka už není nová :nevim: přítel s tím nic nedělá, kocoura miluje a nechápe mou averzi vůči němu. Já zvířata ráda mám, ale nepotřebuju je u jídla a na gauči a v kuchyni a při spaní. Přítel mi i řek, že až jednou kocour nebude, určitě by chtěl dalšího. Kocour je kastrovaný, takže naštěstí neznačkuje, ale ten zbytek…
Už jsem zoufalá a přemýšlím, že se odstěhuju a nebudu tam ani jezdit, jsem už zoufalá.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15535
9.1.19 17:15

Gauč a postel bych neřešila, lezení na stůl a linku jsem odnaucila tím, ze vždy dostali zásah vodou z rozprasovace na kytky :lol: a je svatý klid - teda když jsem doma, nedělám si iluze, jak to tu vypadá, když jsme pryč

Edit - pokud poušti chuchvalce chlupů, tak holt to chce více kartacovat srst

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9589
9.1.19 17:21

Souhlas s @Tichošlápek , rozprašovač je jediný účinný výchovný prostředek.
A vyčesávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.19 17:27
@Tichošlápek píše:
Gauč a postel bych neřešila, lezení na stůl a linku jsem odnaucila tím, ze vždy dostali zásah vodou z rozprasovace na kytky :lol: a je svatý klid - teda když jsem doma, nedělám si iluze, jak to tu vypadá, když jsme pryčEdit - pokud poušti chuchvalce chlupů, tak holt to chce více kartacovat srst

Rozprašovač se snažím používat, nicméně kocour sice odběhne, ale za 5 minut je opět tam, kde nemá být.
Vyčesávat - to mi přítel řekl, že se nedá, že se mu to nelíbí.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
9.1.19 17:30

Byt vasim pritelem, tak bych si nasla jinou přítelkyni :lol: ale ted vazne, to co popisujete je u koček „normalni“. Pokud vas pritel kocourovi lezeni na stole a chození na lince toleroval, horko tezko ted kocourovi vysvetlite, ze to nesmi delat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15535
9.1.19 17:30
@Anonymní píše:
Rozprašovač se snažím používat, nicméně kocour sice odběhne, ale za 5 minut je opět tam, kde nemá být.
Vyčesávat - to mi přítel řekl, že se nedá, že se mu to nelíbí.. :oops:

Je to kocka, musíš proste vydržet. Bude to trvat. Vycesavani se dá i pri hře třeba s babrletem na provázku, pripadne, když chrní a je v te komatoidni fázi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36086
9.1.19 17:32

Neznám kočku, která nemá ráda česání, zkus to, hodně to pomůže. Se sedačkou neporadím, snad jen nějakou deku, stejně tam poleze když nebudete doma.. A holt víc uklízet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.19 17:32
@Kačka Pekáčková píše:
Byt vasim pritelem, tak bych si nasla jinou přítelkyni :lol: ale ted vazne, to co popisujete je u koček „normalni“. Pokud vas pritel kocourovi lezeni na stole a chození na lince toleroval, horko tezko ted kocourovi vysvetlite, ze to nesmi delat.

Je normální, že ho přítel nechá škrábat novou sedačku za 20 tisíc a nechá mu šlapat do talíře? Ok, tím pádem asi i já mám důvod vyměnit přítele, dle vaší logiky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
36086
9.1.19 17:33

Ještě k tomu česání, dá se koupit i taková rukavice, takže ho vyčešeš během mazlení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.19 17:33
@aiwwa píše:
Neznám kočku, která nemá ráda česání, zkus to, hodně to pomůže. Se sedačkou neporadím, snad jen nějakou deku, stejně tam poleze když nebudete doma.. A holt víc uklízet.

On při česání škrábe, odmala jim to prý dělal

• Nahlásit
  • Citovat
15535
9.1.19 17:34
@Anonymní píše:
Je normální, že ho přítel nechá škrábat novou sedačku za 20 tisíc a nechá mu šlapat do talíře? Ok, tím pádem asi i já mám důvod vyměnit přítele, dle vaší logiky :roll:

A proč to takhle příteli nereknes? Podívej každy mame jinou míru tolerance a jemu to evidentně nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36086
9.1.19 17:34
Ještě k tomu česání, dá se koupit i taková rukavice, takže ho vyčešeš během mazlení…
@Anonymní píše:
On při česání škrábe, odmala jim to prý dělal

Zkusila bych tu rukavici, bude mi to připadat jako hlazení ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36086
9.1.19 17:37

Jinak z vlastní zkušenosti, jakmile si kočka oblíbí nějaký kus nábytku jako škrabadlo, těžko se to odnaučuje. Vím, Jackson Galaxy v tom pořadu Pekelná kočka radil nalepit na ta místa co škrábe oboustrannou lepící pásku. Tak to zkus, opatření za pár korun a třeba se to odnaučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.19 17:38
@Anonymní píše:
Je normální, že ho přítel nechá škrábat novou sedačku za 20 tisíc a nechá mu šlapat do talíře? Ok, tím pádem asi i já mám důvod vyměnit přítele, dle vaší logiky :roll:

Normalni to urcite neni, nasi kocouri to nedelaj, ale ja je vychovala. Na trhu existuji ruzne odpuzovace, ale jestli funguji netusim. Ted hlidam kocku mame a taky nam drape sedacku. Vždycky kdyz to dela, tak tlesknu a kriknu po ni. V tomhle tezko radit, nasi chlupaci jsou vychovani a cistotni. Cesani milujou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36086
9.1.19 17:39

@Tichošlápek jsme se tu pěkně sešly s kočičí profilovkou :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama