Kocour často sám doma

Anonymní
5.1.19 18:01

Kocour často sám doma

Zdravím, mám dotaz ohledně mého šestiletého kocourka. Porizovali jsme si ho s expřítelem, poslední tři roky jsme spolu sami a jsme parťáci. Bohužel jsem teď nucena byt hodně mimo domov, mám dvě práce. Takže se stává, ze třeba týden v kuse přijdu domu jen jednou denně, jsem tam hodinu dvě,, nakrmim ho a zase bezim. Mám strach, aby to nějak neodnesl. Basti, hraje si, mazli se, ale je mi Jasne, ze se mu stýská. Loni měl problémy s mocovymi cestami, byl na katetrizaci a bojím se, aby třeba ze stresu zase nepřestal curat a neucpal se. Mate tip, jak mu to usnadnit? Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5.1.19 18:08

mám to podobně jako ty, kocour věčně bohužel sám doma, domů se chodím jen vyspat, ráno brzo odcházím, večer se vracím a už mi bylo kocourka líto. Sice se zdá, že byl v pohodě, baštil, hrál si i se mazlil, ale vyřešila jsem to tak, že jsem mu pořídila kamaráda ˇ(dalšího kocourka :)) a vypadá daleko spokojenější, aspon tu není sám a má si ve chvíli, kdy tu nejsem, s kým hrát :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2228
5.1.19 18:13

můj kocour je většinou naštěstí v práci :mrgreen:
a pokud jsem měla toho 4nohého v bytě, vždy se to dalo, ale není nad svobodu na vesnici.. proto už si kočku pořídím až na chalupu na důchod…
přišlo mi ho fakt líto.. stejně jak psa.. ale toho chodíme aspoň 4-5× denně venčit.. bytové kočky jsou v tomhle fakt chudáci, ať si jejich majitelé brojí jakkoliv - prostě furt drží zvíře v bytě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
5.1.19 18:16

Tak předpokládám, že i někdy spíš, tak bych ho pouštěla k sobě do postele, pokud ti tam nedělá neplechu. Na močové cesty má u kočky, která žije pouze v bytě, největší vliv strava, jakmile ho budeš krmit něčím na úrovni sypání pro slepice, tak hrozí, že se mu to vrátí.
Nabízí se možnost pořízení kamaráda či kamarádky, ale upřímně, může to narušit současný stav natolik, že se budeš bit do hlavy, že tě něco takového napadlo. Ze dvou koček se může stát demoliční četa. Když si sednou, tak je to super, když ne, je to pohroma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
5.1.19 18:19

Kočka není pes. Kočka je svébytná osobnost, které stačí, když se na ni její sloužící příjde podívat jednou denně, jinak si víceméně vystačí sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1229
5.1.19 18:22

@Lucy75 Tak to si nemyslím :lol: Máme dvě kočky, bydlíme v přízemí paneláku, chodí normálně na balkon, koukají ze zábradlí ven a i když by mohly- ani je nenapadne někam jít :lol: Měli jsme je několikrát třeba na týden u našich, bydlí v domku se zahradou u lesa. Kočky se po jednom dni osmělily jít ven, ale byly obě jen před domem na terase :lol: Dál ani ťuk ani po tom týdnu. Jednou jsem je tam měla vlastně i měsíc :lol: Není kočka jako kočka a byt jim určitě nevadí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11929
5.1.19 19:16
@fera21 píše:
Kočka není pes. Kočka je svébytná osobnost, které stačí, když se na ni její sloužící příjde podívat jednou denně, jinak si víceméně vystačí sama.

to je naprostá volovina.

pro zakladatelku
Zkus k němu pořídit mladší kočku (oba vykastrované, pochopitelně), nechávat zvíře samotné zavřené v bytě, kde se nudí a nemá žádnou stimulaci je týrání. Případně najděte někoho, kdo se o živou bytost, co si pořídil, bude starat daleko zodpovědněji než vy.

FLUT - chronické trable s močovými cestami jsou primárně podmíněné stresem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.19 19:20

Já jsem kočkařka desítky let. Kočku bych takto samotnou určitě nenechávala. :kytka: Pořiď parťáka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48174
5.1.19 21:06

Nas je sam od 7:20 to odchazi dcera do skoly a vraci se 13:30.
Vzdycky ceka u botniku, jakoby poznal cas nebo citil, ze uz se nekdo blizi.
Kdyz jsme doma, tak radi a hraje si. Decka porad pronasleduje, aby dohnal cas, kdy nejsou doma. Verny partak a rad si k nekomu prilejnwhne v noci.
Porid mu kamose.
My chodime obcas spolecne ven na zahradu, kdyz je hezky, sucho a posecene, ale tulak by mi nesmel zpet do baraku a bydlim na te vesnici. Mame domaciho kocoura a ne tulaka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.19 22:40

Všem díky za příspěvky. Jde o to, ze já dělám teď denní, noční a do toho mám ještě rodinné povinnosti. Takže se mi stává, ze jdu na noc do práce, druhy den ho přijdu nakrmit a pomazlit, jsem tam par hodin a zase musím pryč. Nebo tam spím, ráno jdu do práce, přijdu odpoledne, jsem tam tak dvě hodiny a zase na noc musím na noční. Já ho miluju, ale momentálně nemůžu udělat to jinak.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama